• 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
terziisky - специалист
На самия котел,имам врътка с която регулирам температурата на водата,настроил съм го малко под средата. Въпроса ми е ,когато се регулира температурата от котела. Врътката на радиаторите на макс ли трябва да стоят отворени. Котлето се регулира според температурата на водата(за сега). Обмислям монтаж на външен термо регулатор.
andy_forresite - майстор
Котел Arca 380 kw с горелка Unigas NG-400. Минимална мощност 185 kw, максимална 420 kw, номинална 385 kw.
Разход на газ: минимален: 20 ст .м3; максимален: 44,5 ст. м3.
Тръбната система е доста възрастна. Котелът се ползва от 8 години.
Преброих грубо 100 броя радиатори, от които 10 алуминиеви и панелни, т.е. 90 много стари чугунени от времето на Съветския съюз и 10 по-съвременни.
Температурата на водата е настроена на 75°. Горелката тръгва на високата мощност и сваля на първа. Достига 80° и се гаси. Прави пауза от около 2-3 минути и пали на ниската степен. Отново достига до 80, гаси се, пауза 2-3 минути и това се повтаря.
Искам да попитам дали този модел горелка е модулираща или е с две твърдо фиксирани степени? Също дали е възможно да се настрои на по-ниски мощности, ако разбира се по това описание виждате причини, които да наложат това.
Тоз Дзвер топли 3-етажна сграда с 60 кабинета. РЗП 870 кв.м., етажна височина - различна, но първия етаж като гледам 4 метра ги има. Нагоре са една идея по-ниски ... може би 3 метра. ПВЦ дограма навсякъде, стара комунистическа масивна сграда без ТИ плочи. Разход на газ според месеца. Миналата година октомври е бил 1780 лева, ноември става до към 2000, а има фактури и за 5 000 лева от 2014-та януари или февруари беше :? един от двата.
Дали е възможно да се намали разхода на газ, нещо да се оптимизира по настройките ако е възможно и трябва? според вас по това описание? Задавайте въпроси. Ще пиша.
Здравейте! Нов потребител на газ съм.
Имам газов котел Арка пиксел 25 F двуконтурен.
Никой не го споменава, някакви отзиви за него?
LazarGanev - "Велик майстор"
Едва ли би се намерил по-неподходящ котел за жилище. Чакаме отзиви от теб!
Г-н Ганев Вие започвате да убивате моите мечти :sad:
Утре ще пусна данни за инсталацията, разход, темп. на водата изх. за настройки на котлето не знам понеже още не смея да пипам, но пък нали затова съм тук
LazarGanev - "Велик майстор"
Би било прекрасно, ако въпросите бяха предварителни! Минималната мощност на този котел е 9.5кВт, такива бяха на мода преди 10 години. Дано жилишето да е над 150м2.
LazarGanev - "Велик майстор"
andy_forresite написа:
А нещо по моя въпрос :?
По твоя въпрос може да се пише много, но и информацията, която даваш е оскъдна и противоречива. Да, този тип горелки са с 2 фиксирани мощности, но все пак както разбирам е модулираща, т.е. сама прехвърля от една мощност на друга. Все пак от тази оскъдна информация и с малко разсъждения мога да стигна до извода, че съществуващите радиатори са крайно недостатъчни, да не говорим, че вероятно част от тях не работят и котелът много бързо прегрява и изключва по температура на водата. Не знам колко са големи радиаторите, но ако са по 15-20 глидера чугунени, това означава 1000-1500Вт на радиатор или общо 100-150кВт радиаторна мощност на 400кВт котел :shock: . Може да се правят много неща по системата стига да има кеш. Може да се сменят радиаторите с алуминиеви или панелни, които имат двойно по-голяма мощност за същите размери, може да се добавят 1-2 нови икономични стенни кондензни котли, които да поемат 80-90% от времето за работа, а като не достига мощност в големите зими да се включва и стария котел, който да не се лъжем е с доста по-ниско КПД, каквито и настройки да се правят на горивния процес. :)
Къща на два етажа общо около 120 кв.
4 панелни радиатора 120/50
1панелен радиатор 140/50
1 панелен радиатор 140/60
1 панелен радиатор 80/60
1 панелен радиатор 60/60
2 чугунени руски по 8 глидера
2 лири 100/50
стаен програматор Салус 091FLRF
с термо глави на всички без лирите
Стайна темп. 22 гр.дн. 20 гр. нощ.
Темп.на изх. вода 55 гр.
До вчера средно 5- 5,5 куб. газ
Последните 24 часа темп. 65 гр - 10 куб
Днес е на 60 гр.
Настройки на котлето:
Мощност на запалване-38 от 0 до 99% от максималната стойност
Мощност на отопление-60 от 0 до 99% от максималната стойност
Цикъл на запалване - 3 от 6 мин
Поствентилация на вентилатора -OF
Трябва ли да се прави нещо по настройките? [-o<
  • 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 169

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: