• 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
LazarGanev написа:
Имаш някъде запушване може би.
:wink:
tretre - специалист
Първоначално сложихме /преди 11 години/ метални панелни радиатори. Явно за това време е нормално да ръждясат и да правят боклук.
Трябва да помисля за по-качествен филтър от стандартния 3/4" Y-образен.
vesel - специалист
Здравейте,
Почти съм се навил да си взема едноконтурен газов котел на Бош от серията Condens 2500W. В момента мисля предлагат добри пакети. Интересува ме дали е вярно, че има някакви специфични изисквания за присъединителните тръби за водната инсталация? От Овъргаз ми казаха, че от Бош изискват задължително 1,5 метра медни тръби.
Другото ми питане е трипътния вентил (за подгряване на бойлер със серпентина) дали е вграден или е външен?
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма такова изискване за медни тръби, това е смешно. Котел не се купува от газовото дружество. Трипътния вентил при немските котли е вграден. И хайде, че тя промоцията ще свърши :wink:
vesel - специалист
Дааа, очаквах такъв отговор. Благодаря ти!

И аз не съм любител на варианта да си купя котела от Овъргаз, обаче в момента го предлагат с безплатен монтаж. Това са си едни 200 лева отстъпка. Не знам, чудя се :?
Какви са твоите доводи срещу покупка на уред от газоразпределителното дружество? Кое куца - качество на монтаж, настройка на уреда или по-нататъшна поддръжка?
LazarGanev - "Велик майстор"
Доводи много, ключват и тези трите :) . Изборът си е твой, но пробвай, може и с друг да договориш такъв монтаж. Имате си там Дон Цеци :wink:. Всъщност много се смях като се сетих как са измислили това "изискване" за 1м медни тръби около котела :-D .
vesel - специалист
Сметнал си колко струват тези медни тръби според цените на дружеството, нали? :roll:
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, нужни са повече обяснения
Мнението е изтрито от модератор, поради неспазване правилата на форума.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ти малоумник ли си? Прочети правилата - тук се пише на кирилица. Неграмотният ти пост няма връзка с темата за газов котел, в която си го пуснал
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 169

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: