• 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не знам какво ще ти помогнат Овергаз - кранът за пълнене не работи, ама това няма връзка с газа. Намери си човек или фирма, които да и сервизират котела и инсталацията, щом такива елементарни неща ти се опъват. Овергаз не са верния избор. Вчера един техен служител ме хвана за слушател да ми разправя, че му е през оная работа за нови клиенти - той е назначен заради факта, че в града имало незнам колко километра мрежа и се полагат едиколко човека да я поддържат! Мрежата! Хората не го интересуват - колкото по-малко клиенти, толкоз по-добре за него - по-малко главоболия. Демек докато не изгният тръбите, а те са пластмасови - неговото място там е сигурно. Забравих да го питам дали се онаследява мястото му - деца, внуци :)
branko_d - специалист
Те са ми сервизната фирма.
А теча между тръбата и шлауха пак ли е заради крана. защо, ако да?
ESPACE - майстор
branko_d написа:
Те са ми сервизната фирма.
А теча между тръбата и шлауха пак ли е заради крана. защо, ако да?
Една снимка ще помогне повече отколкото обяснения. Защото обясненията ти са малко неясни. Какъв шлаух, коя тръба??? Дори и да се е повредил крана на пълначката, пълненето ще спре ако наистина си затворил крана на захр. вода. Системата работеше ли нормално преди да увеличавате радиатори?
branko_d - специалист
да системата работи нормално. Аз също това съм озненадан, нали освен кран на тръбата имам и на котлето и двата уж са затворени а вода се пълни. Как са се развалили в един момент?
Съжелявам, че няма как да кача снимка сега. Водата изби между тръбата и шлауха и, които се намират в колекторната куия под котела. Три от тръбите са в син шлаух, а три в червен. Тези е в син, мисля, че се връщата от радиаторите, но не съм сигурен.
ESPACE - майстор
Ясно, яко сте омацали ситуацията с някоя тръба. Излиза, че проблема не само един. Викни майстор.
branko_d - специалист
абе уж съм с майстор. имаш впредвид, че сме я прекъснали ли?
а защо немога да спра пълненето/.
ESPACE - майстор
Малка е вероятността да са се повредили и двата крана. Има ли вероятност системата да се пълни от друго място? А това за водата между тръбата и гофрето прилича на спукана тръба.
branko_d - специалист
оказа се, че като се развратя още няколко пъти на котелето крана и той закапа. Сега остава да напълня системата и да видим дали пак ще протече между шлауха и тръбата
branko_d - специалист
след тридневна борба най-после успяхме. Благодарение на майстора у дома и с помоща на техниците от Овергаз.
Връщането на вода между шлауха и тръбата не се изясни много, най-вероятно беше заради стичане от някъде, но поне скъсана тръба нямам.
Благодаря на ESPACE и LazarGanev.
Здравейте, предстои ми изграждане на инсталация за парно и топла вода. Вече имам оферта за цялостно изграждане. Ще отоплявам 1 етаж около 60м2, къща старо строителство (каменна зидария 60см основи и плътни тухли 30-40см външни стени. Къщата е с изолация каменна вата и сайдинг. До сега се отоплявах с климатик и маслен радиатор. Температурата без да се включва нищо е около 19 градуса, най-студените дни може да падне към 16. Офертата е с Viessmann VITODENS 100W двуконтурен 26.8kw. Прочетох мнение и до колкото разбрах за оптимална работа на цялата система са важни:
1. Правилно изчислени радиатори/мощност.
2. Настройка на котел.
3. Седмичен програматор.
Правилно ли съм разбрал?

Служител от фирмата с която ще работя ми каза че настройки не са нужни - "То си има заводски настройки".
Приятел който, се е занимавал преди - "Нужна е настройка. Заводските настройки са за работа на макс".
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 169

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: