Най - вълнуващия въпрос зимно време.
doc_bg - напреднал
Дайте съвет каква машинка да си купя на разумна цена за да си режа сам дървата- около 10 куб.м. на година. Или имате ли някаква схема за изработване на циркуляр - какъв двигател, трансмисия , диск?
jack71 - напреднал
с циркуляр няма да стне щото 1/ трябва огромен диск. 2/ не е удобно да вдигаш трупите на плота и да плъзгаш. абе откачена идея. аз имам бенз. резачка. май бе 3кс ама не съм много сиг. съветвам те да не взимаш ел. резачка . много са слаби и тоя кабел те прави зависим пък и само се подмятква. дай малко повече парички и вземи една бенз. дори да е и с малък нож. може и на палатки да си я взимаш. много е удобно. (аз специално им скрих шапката на последните палатки :-D )
velsi - Почетен майстор
Чакай сега. Ти не си ли виждал циркуляр специално за рязане на дърва? Нищо не плъзгаш, има си една рамка, слагаш там дървото и натискаш. Те хората отдавна са го измислили. Пък и "огромните" дискове нито са дефицитни, нито кой знае колко скъпи.
jack71 - напреднал
ами не съм виждал :-k сори. но все пак съм фен на бенз. резачка-по удобна е ...
doc_bg - напреднал
За бензинова/електрическа машинка е ясно. И вероятно така ще ги режа с един Stil, но си мислех че ако някой има чертежче и идея за самоделка с голям диск може да е по-бързо и удобно. Аз не търся мобилност. Благодаря!
Palawnik - специалист
Ако решиш да си правиш циркуляр няма проблем ще ти стъкнем нещо като чертеж. Преди това помисли за верижен трион.
Като помислиш че на цената да двигателя ще си купиш електричеки трион, май идеята за циркулята не е толкова добра.
Циркуляра като цена ще е съизмерим с цената на бензинов трион.
цените са много приблизителни и не твърдя че са верни
200 лв. двифател 1,1 или 2,2, монофазен
доколото знам цената на диска е лев на сантимерър или около 50-80 лв.
вала с лагерите и черупките е около 50 лв.
за винкел около 50-70 лв.
още толкова за електроди, заваряване и т.н. дреболии
или като теглиш чертата излиза около 500 -600 лв.
Като помислиш че всяко дърво трябва да вдигаш на около 70-80 см.
Аз лично не се навивам на тази идея.
Вярно ел. триони не трябва да ги натоварваш много, но пък по-често ще почиваш.
Пред мен стой същия проблем и съм се спрял на верижен трион на Спарки. около 200 лв. е
Преди година и нещо исках моторен, но за 10 кубика пред входа за 2 дни работа не си заслужава.
adonis - специалист
аз имам бензинов "Урал" и съм доволен-може да отреже почти всякакво дърво (с голяма дъска и около 80 куб.см) ... купен е преди години от руските групи туристи за малко кинти.Сега незнам колко струват и има ли ги вече.В Коми режат с такива триони- не че една Хускварна 150 кубика за около 2000 лв. не е по-добра де, ама... :)

Тема "рязане на дърва за камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: