Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ridik - специалист
Котела ми е на приземния етаж и съм с помпа а не гравитачно.Миналата година всичко бе нормално и тази година реших да сложа още един радиатор на нивото на което се намира котела .Всички други радиатори са ми на партера тоест на около 70-100см над нивото на котела.Проблема е такъв че този новия които е и най-далече от котела не иска да загрее.Включих помпата на по голяма скорост но ефекта е почти никъкъв.Обезвъздушавах до полуда но радиатора отгоре е топъл а отдолу студен/радиаторите са ми вързани на кръст/.Единствената разлика от другите е че тръбите му са по високо от тръбите на другите понеже минават през коридора но имам пак такива високо разполажени тръби захранващи друг радиатор но всички без новия греят та се пукат а той неще.Някаква идея за решаване на проблема.Ще съм благодарен.И извинете за дългото описание.
Osiris - специалист
Щом ти е най ниско защо не хванеш връщащата вода от някой от другите да го захранва и от него дирекно в котела :?
donnna - специалист
на кръст - имаш пред вид вход и изход - по диагонал?

ако си сложил някой стар радиатор - може да е раждясъл и да се е задръстил, да е задръстил и тръбите...

другото е въздушна възглавница....

или да не си отвъртял някой кран :-D
galivar - специалист
при мен е същият проблема ,просто опитаи като си намалиш другите радиатори от кранчетата(аз така накарах последния радиатор да работи както трябва)Успех!

Тема "Проблем с парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: