• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stevebradata - специалист
:) с тази тема ще вземете да се скарате сега :-D направо се чувствам гузен вече , в понеделник ще звъна на маистора дето ми монтира котела да сметне какво и коко ми трябва и дали ще стене , само да не се поизкарате :) на мен ми беше интересно на какъв принцип са тези балони и също какво и къде се връзват , аз си представям така нещата на връщащата на карното правя отлонение слагам един вентил и от него в балона ? ,но ако напримех погледнем хипотетично температурата стане около или над 100 разширената вода скоква в балона и ???????? ко става като няма преливник нищо ? то това си става бомба или ? аз съм бос по тази тема с парното но за мене си не мога да си дам ясно обяснение за тези разширителни съдове а много си слагат сега ?
filmatoplo - майстор
Ни най малко ще се скараме с Лазар , четете съветите и междуредовете .За бомбата, съм писал да се монтира баланс предпазен клапан 2,5-3 бара .Ама тя една система която нее била тествана на високо нялягане да не вземе да текне от някъде . Имал съм такива случаи -стари панелни радиатори и салници на кранчетата . Веднъж и на едни алуминиеви радиатори изплюха едни гумени или силиконови бели гарнитурки - после точене ,разцепване на ново ,шлайфане до блясък и поставяне на нови гарнитури и стягане до откат . Ключа се усуква чак . :wink: Ако си остане системата постарому -отворена- какво пречи .То и това нее много хубаво че повече кислород навлиза в системата ама . Тиси гений ще се оправиш някак .
stevebradata - специалист
ми старата система може да остане цялата идея ми е разширителния съд е на тавана имам възможност да го отведа до улк и да си тече там ако има преливане ? но идеята ми е през търбата да не влиза студен въздъх и да замръзне зимата разширителя ? за това сега мисля дали да не сложа балон долу до котлето ? единственото ми притеснение е през търбата дето ще пусна около 4 метра от разширителя до ръба на къщата и там една дупка и на улука , е да няма замръзване :?
idakieff - специалист
още малко по темата
съда трябва да се проверява и наблюдава да ли работи както са казали колегите по горе
тази година обслужвахме именно съдовете по абонатните станций и се оказа че едно 20 процента са пробили или изпуснали
констатира се много лесно с манометър или ако от вентила протече вода
stevebradata - специалист
ми съда ми е сдрав поне това знам :) хехе и е вързан правилно тъй като работи вече около 35 години по този начин :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Хе, не става въпрос за отворения съд, а за новия, затворен, който искаш да слагаш.
filmatoplo - майстор
Тоя съд още малко и ще сме набори с него :)хе хе ако го изолираш добре може да си караш с него още .
pavelari - майстор
Master_Kenobi написа:
idakieff написа:
тука не е пуц бе смешник
Абе, че смешника си ти то е видно от самолет. Дадох ти шанс да се поправиш и ти го пропусна. :lol:
Чакай сега да видиш сега как ще те разкостат спецовете! :lol:
Първо, от киловатите само, лепна един обем на око! После си призна, че зависело и от обема на системата... Май само на ПУЦ си ходил и нещо си недоразбрал...
Може и да не си го подвел човека, ама със същия успех може да кажеш и 100 л. съд. Ей така, да има за разкош! :lol:
Пък и не каза за "простата система" или тя е само за прости хора, а? :lol:
ТИ СИ ТУРБО СМЕШНИК, ОСОБЕНО ЗА ТОВА, ЧЕ ТРИЕШ НЕУДОБНИ ЗА ТЕБ МНЕНИЯ - Kenobi, за теб става дума, че не издържам на агроповедението ти...
Master_Kenobi - V.I.P.
pavelari написа:
ТИ СИ ТУРБО СМЕШНИК, ОСОБЕНО ЗА ТОВА, ЧЕ ТРИЕШ НЕУДОБНИ ЗА ТЕБ МНЕНИЯ - Kenobi, за теб става дума, че не издържам на агроповедението ти...
Като не издържаш, айде у лево и да те няма! :lol: Умник! :lol:

Освен това, живееш в 19-ти век, а сме вече 21-ви! Отдааавна се отказах от модераторството и нищо не мога да трия, добавям, оправям, заключвам, и пр. :-D А и на оплювките по Кеноби отдавна им мина модата в тоя форум. :-D
Аре, пийни още едно и оди легай! :lol: Че си особено забавен, като опитваш изказвания извън жиците! :-D

Идакиев! :-D http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 149#174149

Сори, Стивибрадата! :prayer:
Последна промяна от Master_Kenobi на вт авг 25, 2009 1:08 am, променено общо 1 път.
AntonBM - специалист
Прикачил съм ексел файл съдържащ методиката за изчисляване обема на разширителни съдове. С нея всеки може сам лесно да определи обема на съда. Има и инструкции как да се ползва файла.
В файла съм въвел данни за 30 kW котел и стандартна отоплителна инсталация с височина на водният стълб 6 м.; автоматична пълначка настроена на 1 Bar; и предпазен клапан 2,5 Bar.
Получен е резултат - необходим е разширителен съд с обем 25 литра (избира се първият по-голям от спесификацията примерно 30 литрв), като балона му трябва да се регулира на налягане 1,75 Bar.
Мир и любов да има - стига сте се яли :)

Прикачен файл

RS.rar
методика
(5.7 KиБ) Свален 1645 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Свързване на балон към котле ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: