Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stevebradata - специалист
Здравейте искам да попитам следното нещо да видя дали съм разбрал ?
Първно парното е правено преди 25 години на 1 вия етаж е правено с търви половин цол железни от там с ф 18 е теглено до втория етаж и там радиаторите са свързани с ф 16 , тъи като майсторите бяха много слаби и не сбазиха наклона парното не можехе от самотек да превъртя за последните най - далечни радиатора, монтирахме помпа 25/4 на първия етаж съм по притворил крановете за да качи и горе , но последните радиатори греят по да речем до половина на втория етаж също съм по притворил крановете това добре лие ??? или да ги отпусна на 6 :) разхирителния съд ми е на тавана идеята ми е ако се сложи балон долу при котела а горе шинтирам разширителния съм дали този проблем с дебита ще бъде решен ?? и дали ще си греят радиаторите както си трява :)
Предварително благодаря за отделеното време
stevebradata - специалист
да съща та система е клокоченето почти сам го премахнал :) гоня въздуха сиситемата си поработи и след извесно време клокне гася помпата и обезвъздушавам и така скоро ще е на ред :))) май
извинявам се за схемата но това сътворих хехе :)

Прикачен файл

parno.jpg
parno.jpg (22.1 KиБ) Видяна 3598 пъти
stevebradata - специалист
само да попитам това преди
позиция 1 е подхранващата вода ли от водопровода ??? а и помпата да сменя на подаващата търба ли да сложа ?
Antonii - майстор
Виж как ще ти работи системата, ако спреш дебита през бойлера.
Ако се оправи отрегулирай дебита през него.
А тоя бойлер колко кубика е, че тръба 2цола само за един бойлер :shock:
stevebradata - специалист
а бойлера е изведен от 2 цоловите търби с алуминуева вложка ф 16 тои е 15 0литров и е на 2 метра от котлето :) и е с 2 серпентини едната е в котлето другата е към соларната система :))
stevebradata - специалист
stevebradata написа:
а бойлера е изведен от 2 цоловите търби с алуминуева вложка ф 16 тои е 15 0литров и е на 2 метра от котлето :) и е с 2 серпентини едната е в котлето другата е към соларната система :))
а и да напиша тук че на схемата не съм го обозначил под целия пътвиетаж минават търби 1 цол от които с половин цолови отива към радиаторите на 1 етаж и след това от тях с ф 18 до отклонението за радиаторите на 2 етаж :)

Тема "Относно отворената система на локалното парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: