Най - вълнуващия въпрос зимно време.
маречков - специалист
Здравейте, имам следните въпроси:
1. Датчика на термоглавата за подовото огопление къде се слага?
2. Датчика на термоглавата за бойлера къде се слага?

Сега съм ги монтирал на топлата вода след термоглавата. :-k
Чаро - Акълия
Дай линк на термоглавите които имаш.
Тия за подовото защо ги слагаш на тръбите? От къв зор?
Опиши инсталцията....

Къв е бойлера?
filmatoplo - майстор
Датчика за подово се слага на 1,10 над пода на стена далеко от врати и прозорци .Датчика за бойлера в медна гилза потопена във балона му
маречков - специалист
Главете са са механични, марка "Herz" (дано го пиша правилно) и на вид са като обикновенните, само дето осезатора е изнесен като на терморегулатор. Та подовото ми работи, бойлера и той, обаче не мога да хвана тая на бойлера кога затваря и дали като поотихне котела не почва да изтива бойлера? А за подовото питам, щото се притеснявам да не го претопля, сега е сложено на 35 гр. Системата е затворена, пълначката съм я сложил на 0,2 да спира, а системата дори при пробите не можах да я накарам да дигне повече от 1.2 бара, щото стига 90 гр. и отваря темичната защита.
Снимки не мога сега, че къщата ми е на село, но примерно утре като си ходя мога да и напраавя една фотосеесия :-D

Опс ето и линк http://www.herzbg.hit.bg/link-2.htm последните
Чаро - Акълия
Нямаш ли трипътен смесителен вентил? Ще изкъртиш настилките!!!
Зяпай тук има мнооооогооо.
http://www.oventrop.com/bg/index.asp?Sprache=BG

Разрови по сайта... :)
маречков - специалист
трипътен нямам
накой нещо за осезателите? :?
bad to the bone - специалист
Добре де...аз тези системи с термо глави не знам как стават(подово и бойлер)?Кой ти каза така да ги правиш?Попитай него.
filmatoplo - майстор
Нали ти казах къде да ги сложиш - този на стената оригинално си имат едни стойчици които държът сензора , ако няма го вкарай в най малките кабелканали и точно където е той надупчи с дрелка 5-6 дупчици .сега видях картинката която си дал - ами виж как се закрепа за стената сензора а фината тръбичка в кабелканал я скрий.
маречков - специалист
filmatoplo написа:
Нали ти казах къде да ги сложиш - този на стената оригинално си имат едни стойчици които държът сензора , ако няма го вкарай в най малките кабелканали и точно където е той надупчи с дрелка 5-6 дупчици .сега видях картинката която си дал - ами виж как се закрепа за стената сензора а фината тръбичка в кабелканал я скрий.
Извинявай, явно грешно съм те разбрал.
Другата седмица ще го направя. Сега като си ходих, стареца беше разпалвал 3-4 дена и всичко си работи, с тая разлика, че последната витка на подовото ми е леко по - студена, но като цяло съм доволен. Като изнеса и датчика горе на стената, смятам, че и тоя "проблем" ще се реши.

Благодаря за помощта.
filmatoplo - майстор
Съдба - аз пък утре ще свалям сензори надолу на вентилконвектори монтирани на тавана -понеже температурата се качва горе и сензора регистрира 25 градуса и спират вентилатора твърде рано но в помещението на метър височина е още 17-18 гр :wink: и който работи на бюро няма да се чувства стоплен ,комфортно.

Тема "термоглави" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: