• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Iliev Labs - специалист
val_di16, аз съм се отказал. Да събирам отпадъци (щото аз нямам), да ги пека под налягане. Толко много киловати ток. Виж ако си в дърводобива или дървообработката, може би...
Аз повече залагам на добра горивна камера. Дето може да изгаря директно и този тип отпадъци. Е тука сме го бистрили надълго и широко: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... highlight=
Еднакво трудно и скъпо за изработка, доста по рентабилно, поне според мен. За лична употреба.

П.П. Но не съм се отказал от някой по-елементарен метод. Свързващо вещество. За сега в главата ми е брашно и пластмаси. Но отпадъчните пластмаси са различни и пак искат греене, разбъркване. Все пак животът е дълъг, а зимите идват редовно. :lol:
PCL82 - майстор
Може и лепило за тапети КМЦ да се ползва.
Iliev Labs - специалист
PCL82 написа:
Може и лепило за тапети КМЦ да се ползва.
Опитвал ли си или предполагаш? Сподели.
Гледах на едно място за слепване с брашно, но това бяха брикетчета за барбекю. много е скъпо производството им.
Както вече казах от години се интересувам, къде ли не бях, но само два са начините, единият чрез шнековото и другият, бутален. По едно време мислех да импровизирам с месомелачката и отпред да и приспособя нещо като тръба, но нещо все ме въздържа от подобен род ............
Знам или по точно един ден ми хрумна да опитам с течен парафин. Става, но цената е много соленичка, по добре да си купувам готови. Мисля, че и с някакво лепило ставаше, но както с брашното, пак ще трябва сушене, а и мястото за него не е за пренебрегване.
Аз не се отказвам, влече ме макар и да нямам финансова възможност, поне имам голям набор от информация. Знае ли човек, може някой ден да се променят времена и позиции :?
PCL82 - майстор
Iliev Labs написа:
Опитвал ли си или предполагаш? Сподели.
Не съм опитвал но предполагам, че няма да има проблем. КМЦ-ро е грубо нишесте. Все е полизахарид като целулозата в дървото.
Transporterr - специалист
аз не мога д асе начудя на ентусиазма ви :)
два дена пробвах да се топля с екобрикети и извода за мен е че това е пълен майтап.Изобщо не могат да се сравнят с калоричност със дървата камо ли с въглища.Подозирам че табличакта на чувалите е некоректна реклама КАто цена излизат по скъпо .Съвсем грубо сметнато като единица тегло твърдо гориво, за мен са най неефективни.Наистина разпалват се лесно нно изгарят бързо температурата едвам успявх да я кача над 60 градуса .Равносметка-
2 дена х8 часа горене =4 чувала х12 килограма =16лв определено умрях от студ !
Това гориво ако не поефтинее осезателно (все пак да не забравяме че това е отпадък а търговците не ги интересува явно)за мен вече не съществува..
hakama - специалист
Задължителна ли е сушилнята и топлината? Ако може да се направи студено пресоване - може да се мисли нещо, иначе тоя ток, тая подръжка, да не говорим за изработката - кога ще се изплатят не знам(при положение че талаша ти е безплатен) .

Ако се примеси с въглищен прах - може и да се покачат показателитена горене?!

Това с калоричността също е от значение, ако може опитно да се установи?!
Иначе не виждам смисъл тогава...

Ето един цитат от друг форум в който се обсъжда идеята :
проста е на пръв поглед,но всичко си има значение,обороти,мощност,стъпка на шнека,редуктор,елмотор,лагери и т.н. :?
Май и аз ще се откажа от идеята... не става само с лепило, натиск и ....

Аз сега обмислям котлето с водна риза на дърва да го сменявам с друга система (ток, газ...) ,че 3 етаж от блок не си е работа да се мъкнат тия дърва ...

Ето нещо интересно, стига да се автоматизира : http://www.metacafe.com/watch/yt-VY4LUC ... tte_press/ има и други клипчета
stamenov1 - специалист
Ползвал съм еко брикети за отопление, и мога да кажа, че тези които са от шнекова машина са доста калорични. Жената беше сложила единия път 4 парчета по 40 см. в камината без да и затвори клапата, и камината беше станала червена. От нагряването се деформира част от вътрешната и структура.

ТАБЛИЦА КАЛОРИЧНОСТ
И още данни на друга фирма
И малко за температурите и налягането в машината

Данните за потреблениетона ел. енергия от машината които съм дал по нагоре, са за машина с голяма производителност. Около 500-800 кг. на час
filmatoplo - майстор
Тоя пич на клипа поне да вземе да напълни някоя луканка вместо да си играе с тия корелитки :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Домашно производство на екобрикети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: