• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Christo - майстор
Първо да уточним: Не съм искал да се заяждам, нито да обиждам! Ако е прозвучало така, съжалявам. И аз съм инженер от онова време. Правехме автоматични стругове преди да ни приватизират. И се продаваха по цял свят! Вярно е, че съм скептичен към конструкции изпълнени с електрожен и ъглошлайф. Ако конструкцията ти е добра, нищо не пречи задвижването да е с електромотори и производителността ще се вдигне много. Поръчай си детайлите на различни места и си я сглоби сам в гаража например. Ако е рентабилна и успешна, пиши на лични, ще те рекламирам! Ще завъртиш бизнес! Поздрави и успех! :partyman:
kiko64 - напреднал
Ок. Съжалявам и аз , ако съм бил рязък .... :?
С тези Екотухли не преследвам правене на бизнес. За щастие си имам успешен семеен бизнес (за съжалеие далеч от специалността ми - какво да се прави , нали сме от "изгубеното" поколение на прехода :sad: )
Всичко което правя в тази насока си е чиста проба хоби и тръпка...
Боли ме , като гледам как се изхвърлят на боклука , или се изгарят на полето ценни суровини, които могат да се ползват чудесно.
Гараж имам само като понятие за място в което прибираме колите. Дори масло сменям в сервиз. както и джантите с летни и зимни гуми. Почти никакви сериозни инструменти.
А знаеш как е , когато се прави нещо ново...Едно е на чертежа , но като вземеш да го асемблираш - тук трябва да се пришлайфа или отвор да се просвредли , там да се дозавари или в последния момент нещо да се попромени....все инструменти трябват...
Сега за простотата на конструкцията...Знаеш , че най - надеждната конструкция е най опростената. За пример - Калашников и М 16 . Идеалното от инженерна гледна точка автоматче , работещо като часовник , с перфектните хлабини при сглобките и "сделанний с теслата..." (имаше такъв лаф) Калашник...
Сегашната ми система е такава - излишно сложна , излишно точна затова и поне 5 пъти по неефективна , от това , което ми трябва. Не искам да автоматизирам , еликтрифицирам и т.н. Идеята е за домашна , евтина и достъпна системка. Такава , която всеки може да си направи с електрожен и ъглошлайф .))) Малко фитнес , малко време и оромно удоволствие около камината , топлейки се на СВОИТЕ СИ и БЕЗПЛАТНИ тухли.
RAPTOR - специалист
Ползувай идеята.Можеш да промениш размерите съобразно големината на изходния продукт.Виждал съм и кръгли преси с отвор в средата.За свързващо вещество съм ползувал папие-маше :каша от стари вестници.Може да прибавяш дървестни стърготини и въглищен прах.Дерзай!!!

Прикачен файл

01-Ring-Brick-Maker_300_0.jpg
01-Ring-Brick-Maker_300_0.jpg (29.23 KиБ) Видяна 10987 пъти
RAPTOR - специалист
Това и преса за тухли,но може да се ползува и за еко-брикети.При дължина на рамото 2м. осигурява натиск около 3 тона.

Прикачен файл

25-617_038.jpg

Прикачен файл

25-617_037.jpg

Прикачен файл

25-617_036.jpg

Прикачен файл

25-617_034.jpg
25-617_034.jpg (67.85 KиБ) Видяна 10987 пъти
kiko64 - напреднал
А така! =D> Моята преса в момента е по - тромава и бавна от тази , с крик ....Това което искам да направя сега е ооооще по - просто, лесно за работа и почти 5 пъти по - бързодействащо.
Я кажи как приготвяш хатриената пулпа? Това ръчно надробяване , накисване и после пасиране не е добро решение!
Нужна е универсална мелачка. Да може да смила почти всичко на прах - клони , дърво , хартия , пластмаса...Но най-вече хартия. В сухо състояние.
RAPTOR - специалист
Преди време се занимавах с моделизъм.Тогава хартията се накисваше с вода+солна киселина.Последната спомага за разслояването на целулознити влакна.Чувах ,че някой използува и варно мляко.За чипер машина не съм мислил,но напиши в нета чипер и може да ти хрумне нещо.
kiko64 - напреднал
Даааа....какво ли не съм гледал в нета...нищо сериозно няма. Всичко е специализирано. Или комерсиално евтино.
Кълцат на парчета, правят дървесен чипс , мачкат и трошат но не е това , което ми трябва...
В един руски форум подобен на този намерих това( на снимката). Такова ми трябва! :finga:
Един кожух с отвор за подаване на материала и стой та гледай !!!
Обаче подобни не се продават. И пак опирам до майстор със струг , електрожен и т.н. :?

Прикачен файл

sadtech11_img1.jpg
sadtech11_img1.jpg (38.26 KиБ) Видяна 10973 пъти
RAPTOR - специалист
Това е адски опасно!Пробвай вместо дискове да сложиш фрезова глава с плоски сменяеми ножове.Само,че ще реже всичко на късчета ,а не на прах.На теб и на мен ни трябва една машина за всички видове горивни мат.Трябва де е нещо такова- с 8-9 ножа ,на две оси и 3kw.двигател чрез червячен редуктор.Бавно ,но мощно и сигурно.Ножовете стават от стари фрези за дърво или метал.

Прикачен файл

Изображение 074.jpg
Изображение 074.jpg (29.55 KиБ) Видяна 10971 пъти

Прикачен файл

Изображение 071.jpg
Изображение 071.jpg (40.47 KиБ) Видяна 10971 пъти

Прикачен файл

Изображение 070.jpg
Изображение 070.jpg (24.79 KиБ) Видяна 10971 пъти
kiko64 - напреднал
Не мисля , че е толкова опасно. Верно , че е по-добре с ниски обороти , ама какво може да му стане на това? Да се откъсне твърдосплавна пластина от някой диск? Та нали диска е направен да реже дърво при високи обороти? Може и дисковете да са обикновени , а не със заварни твърдосплавни пластини...
Някой има ли на идея колко често и с какви последствия за работника дефектират дисковете за циркуляр?
Аз лично не съм чувал. Да се затъпи - да , ама да се строши?
Струва ми се , че е идеалния вариант. Човека , който го е направил твърди , че без усилие реже дърво от сап , а какво остава за хартия.
Освен това може да се ползва и при направата на компост или на мармалад ( за тази цел е било конструирано) или за смилане на материала за ракия...
Това , което си показал е добро за метал , ламарина , дебели дървета, но ги накъсва и не мисля , че е подходящо за ситно смилане.
Christo - майстор
Извинявам се, че пак се меся. Ако се ползват циркулярни дискове, задължително трябва да се предвиди предпазен бранич или нещо подобно от ламарина, поне милиметър дебела. Твърдосплавните пластини се отлепват или счупват на малки парчета и ако оборотите са около и над 3000 като на дърводелските машини, летят като шрапнели. Особено са опасни разните китайски ментета, защото с цел икономии, са заварили много малки твърдосплавни пластинки. Скоро правих управление на машина за автоматично заточване на циркуляри. И на съвсем професионални дискове имаше отчупени пластини. Не знам, ако оборотите са малки, дали ще може да режат дисковете или само ще мачкат материала и ще се изкривят накрая.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Домашно производство на екобрикети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: