• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
deyanyovkov - специалист
Jacket написа:
Опитай да изтриеш директорията на програмата и след това да стартираш Setup-а с десен бутон -> Run as Administrator.
След всички опити, стана с Run as Administrator, обаче на приложението.
Благодаря за отделеното време и помощта Jacket, да се стопли времето и имаш няколко бири от мен:)
bigdragon - майстор
Първо, Благодарности на Jacket =D> =D> =D>

Днес вече мога да се похваля с работещ мониторинг, изграден на базата на PicoIP.
Изображение




Разликата е, че използвах датчици:

Изображение
Изображение






Поради използването на датчик, различен от тези с които е настроена програмата, направих лека промяна в нея.
Изображение





И накрая резултата:
Изображение
моля сподели какво промени в програмата?/
пробвам се с LM35CZ -45+100 ама не ми отчита отрицателните стойнисти??
имам и TC1047AVNBTR
и MCP9700T смд монтаж
всичките не показват коректни стойности явно трябва промяна в изчисленията в програмата

гледам че JACKET рядко влиза във фор..ума .. така че помагай на НЕПРОСВЕТЕНИТЕ ...
valqk - специалист
maestro66 написа:
моля сподели какво промени в програмата?/
пробвам се с LM35CZ -45+100 ама не ми отчита отрицателните стойнисти??
имам и TC1047AVNBTR
и MCP9700T смд монтаж
всичките не показват коректни стойности явно трябва промяна в изчисленията в програмата

гледам че JACKET рядко влиза във фор..ума .. така че помагай на НЕПРОСВЕТЕНИТЕ ...

LM35DZ ползвам аз, но за да ти отчита отрицателни температури ще ти трябва схема, тъй като самия датчик пуска отрицателно напрежение при отрицателни температури (0градуса = 0волта)
Този датчик е идеален да отчиташ температури > 0 тъй като е с доста по-голяма точност от MCP9700T.

За отчитане на отрицателни температури ползвам MCP9700T (smd) запоен с кабелчетата направо. Не съм доволен. ЛМ-а отчита примерно 6 градуса, мцп-то 4, а са на едно и също място. Има голяма грешка и не е за точни измервания. За да ти отчита вярно трябва да промениш формулата, но не мога да ти помогна с това тъй като аз си ползвам едни скриптове да ми записват данните. Като запоих МЦП-то просто си промених скрипта:
MCP: 3300*$val1/1023-50
LM: 3300*$val1/1023


За ТЦ-то нямам наблюдения, понеже не си ги взех (трябва да отида до МЕИ - те могат да мерят под нулата и уж са точни...).
Попитах за LM 35CZ МЕРИ ОТ -40 ДО +110 Виж му пдф :http://www.evita.lt/getPdf.php?id=17866
Kакви са тия скриптове не ползваш ли програмката FIREMON ??
bigdragon - майстор
maestro66 написа:
моля сподели какво промени в програмата?/
пробвам се с LM35CZ -45+100 ама не ми отчита отрицателните стойнисти??
имам и TC1047AVNBTR
и MCP9700T смд монтаж
всичките не показват коректни стойности явно трябва промяна в изчисленията в програмата

гледам че JACKET рядко влиза във фор..ума .. така че помагай на НЕПРОСВЕТЕНИТЕ ...
Във файла db.xml в папката в която ти е инсталирана програмата Fire Monitor, с подходящ редактор (става и с нескопен Word2007), правиш следната промяна:

Изображение

Записваш го като db.xml в друга папка и след това го заменяш. Това се прави защото оригиналният файл е само за четене.

Като разгледаш оригиналният файл, ще разбереш смисъла на промените.
descr - Името на датчика си е име;
3.05 е коефициент - с негова помощ тарираш;
50 е точно началото на измерването (-500С).....
Последна промяна от bigdragon на чет фев 23, 2012 8:24 am, променено общо 2 пъти.
valqk - специалист
maestro66 написа:
Попитах за LM 35CZ МЕРИ ОТ -40 ДО +110 Виж му пдф :http://www.evita.lt/getPdf.php?id=17866
Kакви са тия скриптове не ползваш ли програмката FIREMON ??
Скриптовете ги ползвам под линукс и са подобни на тези, които е дал Jacket за какти.
Правят същото като FIREMON, но аз ползвам линукс и ми е по-удобно да си ги направя според нуждите.

ЛМ35* мисля са подобни и мануел казва едно и също за тях:
V OUT = +1,500 mV at +150 ̊C
= +250 mV at +25 ̊C
= −550 mV at −55 ̊C

т.е. при 0 градуса имаш 0 волта.
Ако искаш да отчиташ отрицателни температури с ЛМ35* трябва да се направи специална схема, която да се върже между датчика и ПикоИП-то, която изкуствено да повдигне масата на захранването на ЛМ-а и с операционен усилвател да изравниш напрежението на изхода към Пикото да почва от нула (при -500мв) и стига до 2волта.
Е, аз измислих схемата, ама преди да я направя реших, че не ми се занимава и си взех МПЦ9700 :)
И сега ползвам за точно мерене ЛМ-а, но над 0 и за външни температури (грешка +/- 2градуса) МЦП-то.
Дано съм бил полезен...
Vesbg - помощник
Здравейте колеги. Имам едно питане към Jacket и към всички, които мокат да ми отговорят. Търся помощ.
Меря мощност на климатик и се мъча да трансформирам напрежението от токовата му защита, да се визуализира във ватове. Проблема е, че изменението на напрежението спрямо тока не е линейна крива, която започва от нулата, а е изместена с коефициент който се прибавя към показанието. В резултат на това получавам положителен резултат при нулево напрежение, т.е. когато входнито напрежение е нула на графиката се визуализира някакво показание. Може ли да се добави в xml файла логическо условие, ако на входа е нула то показанието да е нула , ако не да се смята по формулата, или тябва да се промени програмата. Дайте ми съвет как може да стане това. Благодаря Ви предварително.
xaus - помощник
valqk написа:
maestro66 написа:
Попитах за LM 35CZ МЕРИ ОТ -40 ДО +110 Виж му пдф :http://www.evita.lt/getPdf.php?id=17866
Kакви са тия скриптове не ползваш ли програмката FIREMON ??
Скриптовете ги ползвам под линукс и са подобни на тези, които е дал Jacket за какти.
Правят същото като FIREMON, но аз ползвам линукс и ми е по-удобно да си ги направя според нуждите.

ЛМ35* мисля са подобни и мануел казва едно и също за тях:
V OUT = +1,500 mV at +150 ̊C
= +250 mV at +25 ̊C
= −550 mV at −55 ̊C

т.е. при 0 градуса имаш 0 волта.
Ако искаш да отчиташ отрицателни температури с ЛМ35* трябва да се направи специална схема, която да се върже между датчика и ПикоИП-то, която изкуствено да повдигне масата на захранването на ЛМ-а и с операционен усилвател да изравниш напрежението на изхода към Пикото да почва от нула (при -500мв) и стига до 2волта.
Е, аз измислих схемата, ама преди да я направя реших, че не ми се занимава и си взех МПЦ9700 :)
И сега ползвам за точно мерене ЛМ-а, но над 0 и за външни температури (грешка +/- 2градуса) МЦП-то.
Дано съм бил полезен...

Понеже съвсем наскоро попаднах на тази тема и аз си сглобявам една такава схема с 2 бр. LM35DZ и LM335 като втория е с обхват от -40/100 , но питането ми е понеже ми попаднаха и няколко бройки от 335 но със 8 и със 6 крака и не мога да намеря PDF за тях ако си запознат как точно се връзват сподели....

А и още нещо задължителен ли е делител за 335 ако ще си меря околна "С" -20/+40
valqk - специалист
xaus написа:
Понеже съвсем наскоро попаднах на тази тема и аз си сглобявам една такава схема с 2 бр. LM35DZ и LM335 като втория е с обхват от -40/100 , но питането ми е понеже ми попаднаха и няколко бройки от 335 но със 8 и със 6 крака и не мога да намеря PDF за тях ако си запознат как точно се връзват сподели....

А и още нещо задължителен ли е делител за 335 ако ще си меря околна "С" -20/+40
Мануел каза:
LM35*
LM335

Ако ще мериш - температури, по-лесно си купи от другите датчици на които 0градуса не е 0 волта. Тук няма да стане с прост делите, защото трябва да направиш изкуствена средна точка и с операционен да качиш напрежението така, че към пикото да ходи 0-ХХ волта.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 37

Тема "Температурен мониторинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: