• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 34
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
denuchi - специалист
От пластинчатия отива във въздушният топлообменник, правилно ли съм разбрал.
евгени1 - специалист
Отива във компресора, крана към въздушния е затворен.
Ahmakov - специалист
Измери и провери всичко още веднъж. Компресор, топлообменници, помпа. Налягания, температури. Без мерене на ниското няма да стане. Имам усещането, че филтъра на ТРВ е позацапано или ТРВ-то е с МОР. Виж какво пише на него. Не трябва да има заскрежаване. Крана да не е притворен. След него тръбата заскрежена ли е.
Последна промяна от Ahmakov на пон окт 28, 2013 9:17 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Аз разбрах че въздушния топлообменник и пластинчатия са в паралел , отделени с кранове .
евгени1 - специалист
ТРВ-то има тръбичка с ампула като термостатите, сложена е на изхода на ТО както го дават по схемата.
Има и една тръбичка ф 6 мм, която е заварена на тръбата след изхода на ТО - също е направено по схемата от кутията му.
евгени1 - специалист
Въздушния и пластинчатия ТО са в паралел и разделени с кранове.
Ahmakov - специалист
Виж какво пише на ТРВ-то, там където излиза много тънката тръбичка. Къде точно се получава заскрежаването?
евгени1 - специалист
На ТРВ-то пише TEX2, а на кутийката му пише ТЕ2-МОР. Тръбата веднага след ТРВ-то има конденз, а след като излезе навън преди да влезе във външното тяло и вътре до четирипътния е заскрежена.
denuchi - специалист
И колко фреон поставихте.
евгени1 - специалист
Не го мерихме с кантар, а го пълни докато започна да се тормози компресора и вдигна ампеража над 10, тогава прибра малко фреон докато започна да работи без да се тормози.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 34

Тема "Термопомпа от нов климатик, радиатори и подово" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: