• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ralev - специалист
Не знам защо така но факт, на мен ми го донесоха от русия за 600лв. котлето което ползавах беше 3кв и като влезе режим така се получи като краен резултат.
Но както писах не бих си взел пак

не го и препоръчвам много е трудна настроиката на топлоносителя за да протича електолизата както трябва, руснаците си продават течност но тук никои не я внася
kretio74 - специалист
ralev написа:
Не знам защо така но факт, на мен ми го донесоха от русия за 600лв. котлето което ползавах беше 3кв и като влезе режим така се получи като краен резултат.
Но както писах не бих си взел пак

не го и препоръчвам много е трудна настроиката на топлоносителя за да протича електолизата както трябва, руснаците си продават течност но тук никои не я внася
да колега ако дойде фирма да ти го монтира и настрой 350 лв. но работи.
И аз не вярвах и се смеех ама сега много се замислям са тази джаджа
kuuuuuul - майстор
Аз виках фирма за оглед и ми казаха че трябва да бъде с топлообменник а не директно водата от системата именно заради този електролит,така цената се вдига и КПД-то пада.Правилото е че когато става въпрос за отопление на ток най-икономично е с климатици и всичко на този принцип.
radkooman - напреднал
kuuuuuul написа:
ralev от това което си написал излиза че този радиатор предимно на нощна тарифа е харчил повече от Евриката /на последното стройко 1000 евро/ :shock: ако това беше вярно отдавна да сме забравили за въглищата :lol:
Нека да оставим хората с опит да изкажат своето мнение без да им се присмиваме. :shock:
Пък ти си мъкни дърва и въглища колкото искаш, аз искам комфорт и надежност на сносна цена.
Това чудо е ново до колкото разбирам, е нека да се докаже, или поне да ислушаме хората какви отзиви имат за него.
Това което мога аз да споделя с вас е, че мой приятел работи във фирма за стандартизация и монтаж на електромери. Та една Старозагорска фирма на която не искам да споделям името за да не излиза като реклама искат от тях да монтират на инталираните котлета персонални електромери за да могат клиентите да се УВЕРЯТ колко точно плащат за електричество!
Питам аз по пътя на логиката кой ще инвестива по този начин в нещо което не е сигурен че дава желаният резултат!
kretio74 - специалист
radkooman написа:
kuuuuuul написа:
ralev от това което си написал излиза че този радиатор предимно на нощна тарифа е харчил повече от Евриката /на последното стройко 1000 евро/ :shock: ако това беше вярно отдавна да сме забравили за въглищата :lol:
Нека да оставим хората с опит да изкажат своето мнение без да им се присмиваме. :shock:
Пък ти си мъкни дърва и въглища колкото искаш, аз искам комфорт и надежност на сносна цена.
Това чудо е ново до колкото разбирам, е нека да се докаже, или поне да ислушаме хората какви отзиви имат за него.
Това което мога аз да споделя с вас е, че мой приятел работи във фирма за стандартизация и монтаж на електромери. Та една Старозагорска фирма на която не искам да споделям името за да не излиза като реклама искат от тях да монтират на инталираните котлета персонални електромери за да могат клиентите да се УВЕРЯТ колко точно плащат за електричество!
Питам аз по пътя на логиката кой ще инвестива по този начин в нещо което не е сигурен че дава желаният резултат!
да на никой не му се вярва (и аз бях така) ама то е нещоНЕВЕРОЯТНО единственото което ме притеснява е надежността щото цената му без минтажа сега е около 850 лв. а не ми се фърлят пари и след 6 месеца да е капут. много е хубаво но ..... :?
илко илиев - специалист
виж какво ако правиш чисто нова инсталация и то с оригинален електролит може и да има файда но иначе с наша вода просто си е убиец на ток.Това е от мен,както искаш така ме разбирай.Втърговище има някаква фирма която произвежда тоя електролит но не и знам координатите.
ochko69 - напреднал
ОГРОМНА ГЛУПОСТ ЩЕ СЪТВОРИШ
MamaMy - майстор
Имам интерес към такова котле. Да не би някой от писалите в темата да продава такова?
илко илиев - специалист
на мен ми е интересно какви са му нагревателите вътре,някой разглобявал ли е такова нещо?
vanko68 - специалист
Няма нагреватели,ако си правил в казармата кафе с две лъжички в щепсела,принципа е подобен.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12

Тема "въпрос за ел котел "Галан"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: