• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
С тия реклами народа лудна. Като му набиват всекидневно, че като купи нещо, или като се намаже с нещо, веднага отслабва, подмладява, или не знам какво си още става. И в тази среда да тръгнеш да му обясняваш, че за да му е комфортно, трябва котел, трипътен, четирипътен, контролер, буферен съд, а отгоре на това трябва да носи въглища и да чисти пепел, става мисия невъзможна. И се хващат на такива балъшки истории. които бликат откъде ли не. То затуй телевизиите станаха повече от зрителите.
zz_stefanov - майстор
Radi_i написа:
Галаните си работят много добре стига да е направена инсталацията като хората а икономията от един котел сравнен с нагревател с същата мощност е м/у 30-40%!!!!
Колко пъти и къде ли не ще се регистрира някой за да го каже това в първия си пост. Фирмите на мошениците нямат спиране :)
http://forum.setcombg.com/index.php/topic,38153.0.html :)
Леле!!!!! извинявайте че написах един ред в форума Ви!Обещавам няма да пиша в него повече само ще чета и ще се "уча" от умници като Вас.Приятен спор! :lol:
fbr - майстор
Айде, у лево. :arrow:
lov - майстор
Преди повече от 20 години попаднах на едни такива инсталации. 1000 литрови бойлери за промишлено подгряване на вода. Електродите бяха графитни.Разчиташе се единствено на естествено разтворените соли във водата. Причината да се използва такъв тип нагреватели беше голямата мощност на нагревателите. Всякакъв друг тип нагреватели които познаваме биха били огромни. А отделно поради твърдата вода след няколко месечно използване са се покривали с варовик и хората са се видяли в чудо какво да правят защото поради нарушеното топлоотдаване прегряват и сдават багажа. Тогава от любопитство се разрових по бумагите да видя има ли някаква съществена разлика при преобразуването на ел. енергията и се оказа наистина че има но е толкова пренебрежимо малка че вообще не си заслужава да и се обруща внимание. Единствено като предимство се посочваше малкия размер на нагревателя както и безаварийната работа в продължение на много години. Разрушаването на електродите е бавен процес и нагревателя няма да откаже изведнъж а просто произведената топлина ще намалява постепенно. Никога няма да се наложи да правите аварийни ремонти точно когато не ви се иска.
Та освен компактноста и голямата сигурност на нагревателя нищо повече към плюсовете. Относно разхода на енергия нямам намерение и не мисля да коментирам. Доста има писано по темата.
LazarGanev - "Велик майстор"
Прав си за плюсовете lov, но пък има и един голям минус - концентрацията на соли в разтвора, което те кара едва ли не да бъдеш зависим от фирмата изпълнител или въобще от някакъв човешки фактор.
Дайте по същество.Ако има някой който е монтирал такъв котел,да даде инфо за настройките , каква площ отоплява и каква консумация има.А пък всеки да си прави изводи после.
lov - майстор
LazarGanev написа:
Прав си за плюсовете lov, но пък има и един голям минус - концентрацията на соли в разтвора, което те кара едва ли не да бъдеш зависим от фирмата изпълнител или въобще от някакъв човешки фактор.
То със солите ми е ясно но не ми се отваряше приказка защото има и друга подробност. Съпротивлението на разтвора зависи и от неговата температура. Бе вообще гадостите са в повече от колкото преимуществата. Но инсталацията която виждах разчиташе единствено на естествено разтворените соли. Което пък вероятно за различните сезони има доста голяма разлика. Но яввно в този си вариант на подгряване ги е удовлетворявало. Хайде да спирам и да не спамя по темата.
Колеги някой с монтиран "галан" може ли да сподели мнение как се държи през тази сурова зима, има ли доволни от това чудо?
Защото въглищата станаха златни и трябва алтернатива
hidrazin - майстор
Моя приятел си сложи на къщата такъв трифазен 25kW.Отоплението е с водно подово.Мислеше да слага и конвектори и даже остави тръби в стените, ама ще ги маха след тази зима.Само подовото му стига а иначе е много зиморничав.Много е доволен - чисто, топло, малко място заема, дистанционно управление и програмиране.
Иначе не знам колко му харчи, ама него не го бърка дали е 200 или 1200лв на месец.За него е важно удобството.Сега мисли да сложи още един 25kW за да може напролет, или късна есен с двата да топлим басейна като се събираме.Пробвахме само с единия, ама идва слаб - 25kW на 25тона вода.Аз му обяснявах че ще е слаб, ама не ме чува.
Иначе от есента като го е включил не е спиран и няма никакви проблеми с него.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "въпрос за ел котел "Галан"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: