Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sergi - специалист
здравейте

въпроса е за диаметъра на комин които ще се изгражда външен, а печката е 21 кв. номинална мощност с водна риза, изход за комин на печката 130 мм.

банален въпрос, и от търсенето разбирам че вътр.диам.на комина трябва да е около 150-200 мм.

правилно ли съм разбрал?
sergi - специалист
sergi написа:
здравейте

въпроса е за диаметъра на комин които ще се изгражда външен, а печката е 21 кв. номинална мощност с водна риза, изход за комин на печката 130 мм.

банален въпрос, и от търсенето разбирам че вътр.диам.на комина трябва да е около 150-200 мм.

правилно ли съм разбрал?
:? :? :?

е браво...
VLADO66 - майстор
Направи си комин с по-голям диаметър/колкото можеш да си позволиш финансово/.не знам какъв е модела на печката,но тягата на един комин винаги можеш да регулираш с клапа,докато ако няма такава трябва да поставиш коминен вентилатор/което е скъпоструващ лукс/ http://www.diavach-bg.com/bg_BG/gorivni ... -na-kamina
LazarGanev - "Велик майстор"
Избора на диаметър зависи и от височината
sergi - специалист
благодаря и на двамата които ме посъветваха...
а височината ще е около 5-6 м
и още едно питане в тази връзка - имам стари тухли плътни единички, предлагат ми класическо иззиждане с тези тухли, с изтегляне на тръба се прави кръглия диаметър и вътр.подмазване.
въпроса е дали ще бъде достатъчно топлоизолиран по този начин
или втори вариант отвътре да се сложи иноксова тръба която да се замаже с разтвор и да си остане вътре?

благодаря предварително

Тема "диаметър комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: