• 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Някой пробвал ли е Еко брикетите на екофлейм трявна
velinsl - специалист
А с конвекторите какви площи отоплявате?
Аз също имам два Адакса, ама съм бил по квартири в тях и не съм разбрал реално колко са икономични.
Е едната беше 50 квадрата - 200лв.
Колко да са икономични. Лично аз съм се убедил за себе си, че дали адакс, теси, меси или духалка... все тая.
mitkomaca - специалист
А някой даси е правил нещо самоделно за отопление
Lisko - майстор
Някой ще ми преведе ли "конвектор" че тая терминология или е навлязла когат съм бил вече излязъл или не съм я знаял преди това.
От което виждам на снимката - плосък ел радиатор? Или има нещо което не се вижда?
Иначе ние се топлим на нафта с топъл въздух. На природен газ е по-евтино, но първоначалната инвестиция ме възпира.
preslav - майстор
Lisko написа:
Някой ще ми преведе ли "конвектор" че тая терминология или е навлязла когат съм бил вече излязъл или не съм я знаял преди това.
От което виждам на снимката - плосък ел радиатор? Или има нещо което не се вижда?
Иначе ние се топлим на нафта с топъл въздух. На природен газ е по-евтино, но първоначалната инвестиция ме възпира.
Искрено се надявам да не се бъзикаш защото аз ще ти отговоря напълно сериозно.
Конвекторът си е чиста проба печка, която грее въздуха с реотан/и, прилича на радиатор, но не съвсем, повърхността не се нагрява толкова много, много по-лек е, може да се монтира и на стена. Като предимство се сочи това, че няма големи загуби от лъчиста енергия. За мен най-голямото му преимущество е безшумна работа, относително голяма безопасност, мобилност.
Прекрасен уред за отопление е, но ако говорим за икономичност го няма никакъв.
Lisko - майстор
Мерси, горе-долу така го мислех и аз.
1115 - специалист
Кухнята топля с копачка.
Нещо се влошават нещата, но мисля поне едни 50лв месечно да изкарвам от отоплението и.
Ще пусна снимки тези дни.
gnt69 - майстор
Няма ли и за другите стаи
1115 - специалист
gnt69 написа:
Няма ли и за другите стаи
шумни са.
preslav - майстор
1115 написа:
Кухнята топля с копачка.
Нещо се влошават нещата, но мисля поне едни 50лв месечно да изкарвам от отоплението и.
Ще пусна снимки тези дни.
А що е то копачка? Аз до сега от подово по-комфортно не съм видял.
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: