• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gorgidanchev - специалист
От четири години имам зидана печка.С 5или6 кубика дърва торля три стаи.Температурата не пада под 21 градус.Печката е с пет камери.
gorgidanchev - специалист
Ето я и печката.Тежи около 1800кг.Но пък е топло.

Прикачен файл

kamina.JPG
kamina.JPG (18.94 KиБ) Видяна 10074 пъти
anmoll - специалист
Има ли как да пуснеш по-ясна снимка :?
ARTU - специалист
И тая зима дойде.

Апартамент - панел, етаж предпоследен. Блокът е на високо и духат хубави ветрове. 60 кв.м, в които са включени две тераси, всяка с размери 3,5 на 1,5 метра, не с приобщени. Апартаментът се състои от коридор, обща баня с тоалетна, кухненски бокс, спалня, всекидневна.

Коридор - изолация на тавана - гипскартонова. Под - гранитогрес. Не се отоплява.
Баня с тоалетна - изолация на тавана - плочи стиропор. Вътрешна, няма прозорци. Има два отдушника, единият с вентилатор с автоматични щори, другият с ръчни щори без вентилатор. Зимата са спуснати. Не се отоплява.
Кухненски бокс - има един прозорец, една външна стена, една към стълбищната площадка, половин към терасата. Положена вътрешна изолация 3 см стиропор на външните стени, стиропорени плочи на тавана. Прозорец - дървена дограма, "оригинална" 30 годишна. Уплътнена със силиконови ленти. Отоплява се с радиатор.
Спалня - две външни стени, едната е към терасата, другата към междублокова фуга. Цялостна вътрешна изолация с 3 см стиропор. таван - плочи стиропор. Отопление - стенен конвектор, настроен на 23 градуса.
Всекидневна - 3,5 на 5,5 метра. Има две външни стени - 5,5 метра към междублокова фуга, и 3,5 метра с вратопрозорец към терасата. Дограма - дървена, 30 годишна, уплътнена със силиконови ленти. Стената откъм съседите (5,5 м) е с гипскартонова топло и най-вече шумоизолация. Таван - неизолиран. Отопление - климатик Midea MSG-12HR, монтиран през май 2006 година.

Спалнята и всекидневната са преходни. Нито един под не е изолиран. Нямаме външна изолация.

Ел. консуматори - готварска печка Gorenje клас А, микровълнова фурна, аспиратор с два мотора, пералня Indesit, хладилник с фризер Whirlpool клас А, бойлер Flamina 80 л, компютър - нон-стоп, телевизор почти нон-стоп, аудио - усилвател Yamaha AX-570, който просвирва от време на време на CD, тунер или касетен дек, DVD, видео. От време на време се ползва кафемашина, тостер, пасатор.
Осветление - обикновени крушки - 2х40 вата в баня, 60 вата в кухня, 60 вата в спалня, 2х60 вата в хол стенни аплици.
Последна сметка за ток от 30.11.2007 (засича се на 20-то число) - 430 КВтч дневна на 233 КВТч нощна, или 91.12 лева. Към днешна дата имам добавени 593 дневна и 322 нощна, или 104,77 лв за периода от 20.11.2007 до 06.01.2008 година - сметнато е с виртуалния калкулатор на сайта на EVN.
С малко дете сме - година и осем месеца. Всекидневната се отоплява денонощно, спалнята - нощем, кухнята - когато се налага.
Снимките са от снощи и от тази сутрин. Термометъра е ТСМ с външен датчик, която се намира на терасата на всекидневната. Климатика през деня е на 24 градуса, нощем - на 21. Вътрешното тяло на термометъра е на нивото на гърдите, далеч от струята на климатика.

Изображение

Изображение++++
Последна промяна от ARTU на вт яну 08, 2008 9:30 am, променено общо 2 пъти.
gorgidanchev - специалист
За сега не мога да дам по-ясна снимка.Но ще опитам .Камината сам съм я правил с огнеопорни тухли е зидана.Няма грам желязо само вратичките и скарата.

Прикачен файл

kamina.JPG
kamina.JPG (18.94 KиБ) Видяна 9955 пъти
enterprise - специалист
Тип постройка: Апартамент - София
Тип Строителство: Тухла
Степен и качество на изолация: Обикновена - 5 см.
Етаж: –ет 6 от 8; юг/изток и север/запад
Площ: 130кв/м
Брой стай-2 стаи, /хол, трапезария, кухня-заедно в едно помещение/ 2 бани, 1 килер,2 антрета:
Дограма: Алуминева, 4 камерна К-стъкло
Отопление - токДруги ел. уреди големи консуматори на енергия:
Работещи денонощно; 3 телевизора; 2хладилника, 5 радиатор –“ADAX”(норвежки), лампи
Работещи не през цялото време: PC, миялна, пералня, проточен бойлер -21киловата и 1 - 60 литров в другата баня.
Поддържан диапазон на температура:
Радиаторите работят денонощно на 30
В стаите температурата варира 24*С


Сметка за ел. енергия
300лв. за декември 2007год. :?
Между 74-120 лв - лятото
:?
Немога да преценя много ли плащам или е нормално и също така имам възможност да съм на газ и незнам за 130 м2 колко ще излиза на газ. Ако някой има идея горе долу колко ще струва, pls. нека сподели.

Ето и една снимка с едната част от хола стаята с камината

Прикачен файл

DSC00477.JPG
DSC00477.JPG (129 KиБ) Видяна 9912 пъти
илко илиев - специалист
enterprise написа:
Тип постройка: Апартамент - София
Тип Строителство: Тухла
Степен и качество на изолация: Обикновена - 5 см.
Етаж: –ет 6 от 8; юг/изток и север/запад
Площ: 130кв/м
Брой стай-2 стаи, /хол, трапезария, кухня-заедно в едно помещение/ 2 бани, 1 килер,2 антрета:
Дограма: Алуминева, 4 камерна К-стъкло
Отопление - токДруги ел. уреди големи консуматори на енергия:
Работещи денонощно; 3 телевизора; 2хладилника, 5 радиатор –“ADAX”(норвежки), лампи
Работещи не през цялото време: PC, миялна, пералня, проточен бойлер -21киловата и 1 - 60 литров в другата баня.
Поддържан диапазон на температура:
Радиаторите работят денонощно на 30
В стаите температурата варира 24*С


Сметка за ел. енергия
300лв. за декември 2007год. :?
Между 74-120 лв - лятото
:?
Немога да преценя много ли плащам или е нормално и също така имам възможност да съм на газ и незнам за 130 м2 колко ще излиза на газ. Ако някой има идея горе долу колко ще струва, pls. нека сподели.

Ето и една снимка с едната част от хола стаята с камината
незнам колко газ ама за 100км.е около300лв. но там ти влиза и бойлера
enterprise - специалист
илко илиев написа:
незнам колко газ ама за 100км.е около300лв. но там ти влиза и бойлера
еми значи излиза тока толкова колкото и газта :?
илко илиев - специалист
някой чувал ли е за отопление на 24-волта? един ми каза че някой от русе така си е топлел апартамента но как?нещо по темата
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: