• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vrangelov - специалист
шоп - майстор
Точно това е :-D :-D :-D

Ако можеше копаенето да охлажда лятото сигурно можеше да има и полза от него. Засега поне според мен единствената полза е за енерго производителите и разпределителите, както и за производителетите на мощни машини. Разбире се и за собствениците на крипто валути :-D :-D :-D

Поздрави от мен на всички фенове с песентта на Володя Стоянов: "Пирамиди, фараони" :lol:
1115 - специалист
шоп написа:
Точно това е :-D :-D :-D

Ако можеше копаенето да охлажда лятото сигурно можеше да има и полза от него. Засега поне според мен единствената полза е за енерго производителите и разпределителите, както и за производителетите на мощни машини. Разбире се и за собствениците на крипто валути :-D :-D :-D

Поздрави от мен на всички фенове с песентта на Володя Стоянов: "Пирамиди, фараони" :lol:
Пирамида или не, но за 5...6г с леки прекъсвания се осребрява някой лев.
При висока цена на БТЦ, машините се избиват за 2...3 месеца!!
Ето сега приложение - шуми колкото калорифер, топли колкото калорифер и хем те топли, хем ти носи пари.


П.П. - няма термо помпа, няма климатик....пелетна горелка, която да те отоплява и да взимаш пари от това.
fbr - майстор
http://www.dnes.bg/stranata/2016/10/30/ ... eti.320397 Остава да гадаем дали става дума за пелетна камина или обикновена печка без комин.
В.Войков - помощник
еми аз да се оплача котел със парно 3 етажа със по 3 радиатора два бойлера и две лири за целия зимен сезон 10 -15 кубика като стаите е постояна температура от 22-25 градуса ходим по тениски китките ми исъхнаха и се отлепят от саксиите :weedman:
hakama - специалист
Някой дали знае чие производство са камини с водни ризи "Пламък"? :roll:
Живея на центъра на един от големите български градове.. 1 човек в апартамент 100 квадрата, прозорци от двете страни. Добра дограма. Монтирана ми е камина с водна риза ПРИТИ, седем дела /радиатори/, разширителният съд се намира в една от двете бани, в която освен него има перална/, та така.. отоплението за зимния период вече трета година ми излиза около 6 кубика дърва, тоест около 350 лв. и като сметка разпалките, които си купувам отделно около 450 лв. Имам климатици във всички помещения, но с тях просто няма стопляне, а и топлината не е същата. Дървата държа в двете мази, които имам. Малко си е хамалогия да ги вдигам до 3-тия етаж, но това е за 10 мин. дневно. Наскоро в нашия блок няколко семейства се газифицираха. Значи излишно е да казвам, че моята основна мотивация е цената. Просто намирам за изключително тъпо да плащам по 200-300 лева месечно за отопление на газ, при положение че се топля за средно 400 лв. на сезон.
ESPACE - майстор
Georgigr написа:
Просто намирам за изключително тъпо да плащам по 200-300 лева месечно за отопление на газ, при положение че се топля за средно 400 лв. на сезон.
Мерси че ни информира за своите прозрения относно теорията на вероятностите.

PS. Продължавай да тренираш с чувалите!
LazarGanev - "Велик майстор"
Georgigr написа:
Живея на центъра на един от големите български градове.. 1 човек в апартамент 100 квадрата, прозорци от двете страни. Добра дограма. Монтирана ми е камина с водна риза ПРИТИ, седем дела /радиатори/, разширителният съд се намира в една от двете бани, в която освен него има перална/, та така.. отоплението за зимния период вече трета година ми излиза около 6 кубика дърва, тоест около 350 лв. и като сметка разпалките, които си купувам отделно около 450 лв. Имам климатици във всички помещения, но с тях просто няма стопляне, а и топлината не е същата. Дървата държа в двете мази, които имам. Малко си е хамалогия да ги вдигам до 3-тия етаж, но това е за 10 мин. дневно. Наскоро в нашия блок няколко семейства се газифицираха. Значи излишно е да казвам, че моята основна мотивация е цената. Просто намирам за изключително тъпо да плащам по 200-300 лева месечно за отопление на газ, при положение че се топля за средно 400 лв. на сезон.
1. Я обясни в кой голям български град 6 кубика дърва струват 350лв и то докарани в центъра, нарязани, нацепени, вкарани подредени в 2 мази, за да остане само хамалогитя по мукнене на чувалите 4 етажа нагоре без асансьор. Значи ти даваш 350лв за един камион дърва и после още една трета от сумата за разпалки :shock: ? А не си ли пробвал само на разпалки - много по-малко хамалогия?
2. Мъча се да си представя как 1 човек живее в 100м2 апартамент. Ако си го представя ще знам колко стаи се ползват (смятам не повече от 2, но може и в една), колко стаи са със затворени радиатори.
3. След като живееш сам предполагам цял ден си на работа и в къщи няма никой? Съответно сутрин печката не се пали, само вечер след работа? Печката се намира в дневната - палиш я и на 15-тата минута тя почва приятно да топли от излъчване, още преди да е загряла системата и да е тръгнала помпата. Сложил си си един фотьоил точно до нея, изпъваш се на него с чаша питие, пускаш телевизора и се отпускаш. По някое време се събуждаш и отиваш да си легнеш вече на дивана.
4. Семействата във входа, които са се газифицирали не ги гледай - те имат жени, деца, имат мотивация, какво да се сравняваш с тях, нека си дават по 200лв за отопление на месец - луди хора, това е по 1 шише водка да ден - дет се вика само тя ще те топли :wink:
5. Сега наближават Новогодишни празници, сетих се една рецепта за печена пуйка:

Пуйка с уйски (рецепта за мъже)

Продукти: една пуйка около 5 кг (за 6 души) и една бутилка уиски.
Необходими са още: сол, пипер, червен пипер, зехтин и тънко нарязана сланина.

Приготвяне: Пуйката се намазва със зехтин и се наръсва обилно със сол, пипер и червен пипер. Покрива се със сланината и се връзва. Фурната се подгрява до 200°C. Наливате си една чаша уиски и я изпивате за кураж.

Поставяте пуйката в една тава и я бутвате във фурната. След това си наливате бързо още две чаши уиски и пиете за сполука. След 20 мин поставяте термостата на 250°C, да бръмчи здраво печката. Наливате си още три чаши уиски.
...
След охоло шас отварте, обръщте и глеееаш печенто. Фащте шишето и с сипваш няколк глътк. След ощ едн шас фниматлно залитат към печката и обръщт пуйкта. Внимайте дан си згорит ръцет н шибанта врата. Сипвашс ощ едно уйск и така? Пуйкт ощ три шас с оставвв фурнат (няа значен колк) и всек дест минът хоиш д пикаеш. Ако мойш, плзиш към фурнт и вадш мисиркт. Ошт една глътк и пак опитвш да измкнш тават. Вдигш пуйкт от земят и внимааш да н паднш на хлъзгъвя под. И да паднш, няа значен, слагш животнт в тават!

Спиш. На следващия ден пуйката се яде със студена зелева чорба и аспирин.
plamen_peev - специалист
:partyman: :rock: :supz: :prayer: :rolleyes: :rolleyes:
абе Лазаре как не те домързя да пишеш толкова....


Весели празници на всички!!!! :drinkers: :drinkers:
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: