• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
infomar написа:
p.v.x написа:
infomar написа:
Идеалната изолация е много скъпо нещо и няма нищо общо с псевдоизолацията която се прави сега от ГЕРБ в масовката.

Каква политика вкарваш в темата , бе шматко. :evil:
Ходи да си търсиш баба , в тел. предавания.
Посланието ми , няма нищо общо с изкривената ти същност.
И не е отправено към болни мозъци като теб.

Според теб това което се прави сега в масовата изолация каквато трябва да бъде по дебелина и материали ли е?
Голям разбирач си.... в няколко изречения няколко обиди присъщи на... познай :supz:

И не са само обидите! Имаме още много да мутираме в положителна посока..., ако мутираме правилно! Да се спори е изкуство, а не бабаитлък! И да се помни, че правата на всеки свършват там, където започват правата на другия! Обидата никога не трябва да е решение! [-X
wankata7108 написа:Отоплението на един дом започва с изолацията му първо а после с отоплителна инсталация било то каквато и да е.
То е все едно да си със кофти дрехи до силен огън на студа а я се екипирай с подходящ екип може и без огън на студа.

Правилно! Има немска поговорка, която гласи, че няма лошо време, а има неподходящо облекло! :-D
k_marinov написа:..Да се спори е изкуство, а не бабаитлък! ..[-X

Той е от тия анонимните бабаити. Я познай, ако не е анонимен дали ще е толкова наперен!
bulhomes2 написа:
k_marinov написа:..Да се спори е изкуство, а не бабаитлък! ..[-X

Той е от тия анонимните бабаити. Я познай, ако не е анонимен дали ще е толкова наперен!

То и други бабаити познаваме, ама на някои им е простено, че им е моментно състояние, но други перманентно са обладани от духа на омразата. Опитвам се да се придържам към правилото "ако не можеш да си полезен, поне не вреди". И аз си изтървам понякога нервите, за което се извинявам (на теб включително), но постоянно да си наострен срещу всичко и всички е признак за болестно състояние, а в случая имаме точно това.
Бях забравил...
bulhomes2 написа:Бях забравил...

Аз не забравям, особено когато съм се осрал - ама не забравям и какво съм обещал!
Здравейте,
Темата е започната отдавна, но винаги е актуална и ми се ще да споделя и моя опит по нея.
Преди да взема решение какво отопление да избера доста прочетох, но опитът е от голямо значение.
Жилището, в което живея е мезонет с квадратура160 м2. Въпреки, че сградата е газифицирана и имах
прекарани тръби по пода за водно отопление от предишния собственик се отказах от този вид гориво.
Спрях се на отопление с климатици. Съветът на специалистите беше да направя по-голяма инвестиция
за висок клас климатици, които имат по-висок коефициент на топлотдаване. Доста сравнявах отделните
марки. Спрях се на Митсубиши за хола и стенни климатици Дайкин за спалните. Спрях се на тях, понеже
освен високия коефициент на топлоотдаване производителите гарантираха и стабилна работа до -40 градуса.
Параметрите по техническите таблици на двете марки бяха почти еднакви. За съжаление при покупката на доста
уреди няма как да се прецени как ще работят в действителност.
Днес е 08.01.2017 г. Навън е минус 28 градуса /живея в Кюстендил/. Сравнявайки в момента работата на
двете марки съм твърдо за Дайкин. Митсубиши-то работи много по-неефективно. Външното тяло работи
много по-шумно и на по-високи обороти.
Относно вида отопление имам друг фаворит, стига да има подходящи условия.
На тъщата съм поставил термопомпа вода-вода. Инвестицията е около 6000 лв, но си заслужава. Безпроблемно
се отопляват около 140 м2 за 100-180 лв месечно /в зависимост от външните температури/.
Необходимо в случая е наличието на подпочвена вода на малка дълбочина с достатъчен и стабилен във времето
дебит - около 2 м3/час.
chimera написа:Здравейте,
Спрях се на Митсубиши за хола и стенни климатици Дайкин за спалните. Спрях се на тях, понеже
освен високия коефициент на топлоотдаване производителите гарантираха и стабилна работа до -40 градуса.

Би ли написал за кои модели става въпрос!
Не съм чувал производител да гарантира за подобни температури.
За -25гр. - да!
:partyman:
Здравейте,
Има ли някой с впечатления от котлета на Дипломат?
Мисля си за това котле за отопление на 120м2
https://diplomat.bg/store/stomanen-kotel-s-bunker-za-peleti-i-vaglishta-diplomat-ek3gs-50/
Не ти ли се струва че е за над 500м2 това чудовище.
Плана е следващите една две години да отоплява един етаж който е около 120м2, с тенденция след това да закача още два етажа същата квадратура и една допълнителна пристройка от около 70-80м2.
На първо време сондирам така да се каже за "славата" на различните фирми и производители.
Doks написа:На първо време сондирам така да се каже за "славата" на различните фирми и производители.

Ако сондирате само мнения, ето и моето: няма нито един продукт което да ме е удоволетворил. Оценка 2-

Смятам, че работят с посредствени и нискобюджетни производители и продукти от Китай и Турция и лепят само логото си. Виждал съм долнопробни китайски климатици с лепнато лого.

Горното е лично мнение базирано на опит, знания и не е препоръка:-)
Турски е. Из нета е доста срещан, ама като Roda. Но най-важното, с каква едрина на горивото работи, не пише. Ей тук един съфорумец се бори с такъв.
Отоплявам се с френска горивна камера за вграждане. Първи отоплителен сезон ми е. Къща на два етажа, засега отоплявам само първия етаж, но съм пуснал въздуховоди за втория. Горя само дърва. Така като гледам между 15-20 куб. ще хвръкнат за тази зима която е доста мразовита.Камината не се гаси никога. Температурата която се подържа 22-24 градуса ( жената ходи по гащи. Така освен всичко има и еротика.)
Недостатъците прах , дим ( не много но все пак има)
Предимства: Комфорт уют .
Всъщност камерата е с много голями размери и това е голямо предимство, защото метровиците ги режа на две и ги хвърлям така без да ги цепя, което пък позволява да я зареждаш веднъж на 4-5 часа. (Слагам две метровици и лягаме сутринта още има жар).
Преди да избера отоплителна система, доста прегледах прочетох. Стигнах до извода , че за моето разположение на стаите това е най изгодно. Първия етаж е едно помещение на горния са три спални.
Няма универсална формула за отопление. Но всеки може да избере най-удобната и най-практичната за него и неговото жилище.
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”