Най - вълнуващия въпрос зимно време.
joro_vn - специалист
filmatoplo написа:
Що пелети съм горил и пробвал ,всички които имат слънчоглед в тях - правят бял налеп .Ако в пелетите няма слънчоглед ,тоест никаква друга дървесина не прави бял налеп .Нито бук,нито дъб ,нито чам в комбинация от тях гори така .Някой спомена рапица и фъстъци ,само такива не съм горил .
Въх , рапица не пипайте, ужас е. Не знам за фъстъци, но рапицата е кошмар.
lakosste - специалист
benimm8808 написа:
Някой да ме насочи за региона на Пловдив от къде мога да си взема слънчогледови пелети?

Благодаря предварително.
Първомай
lakosste - специалист
filmatoplo написа:
Що пелети съм горил и пробвал ,всички които имат слънчоглед в тях - правят бял налеп .Ако в пелетите няма слънчоглед ,тоест никаква друга дървесина не прави бял налеп .Нито бук,нито дъб ,нито чам в комбинация от тях гори така .Някой спомена рапица и фъстъци ,само такива не съм горил .
Не видях следи от слънчоглед защото ги слагах във вода и после изсушуших материала,но по скоро ми се струва ,че има някакъв треволяк вътре.Не мога да преценя точно но доста пъти съм виждал чиста дървесина и на 90 процента съм убеден че има и нещо друго.Миризмата също не е като на дърво а сякаш на нещо старо-незнам как да го обясня.
bmahob - майстор
от 2-3 дни горя сериозно aвстро-румънските и честно кaзaно не топлят толкоз и действително многоо шлaкa. имaм чaмови с 100лв тонa топлят повече и шлaкa пи мaлко.....до сегa единствените без грaм шлaкa сa от белицa с мечкaтa отпред
geniya - специалист
lakosste написа:
filmatoplo написа:
Що пелети съм горил и пробвал ,всички които имат слънчоглед в тях - правят бял налеп .Ако в пелетите няма слънчоглед ,тоест никаква друга дървесина не прави бял налеп .Нито бук,нито дъб ,нито чам в комбинация от тях гори така .Някой спомена рапица и фъстъци ,само такива не съм горил .
При моя приятел който е с фъстъчени става бял като сняг налеп.Видът на пелетите е все едно дървесни, но като ги сипеш в бункера замирисва яко на фъстъци, не може да се объркат.При мен никога е нямало бял налеп, как се получава при него още се чудя. :?
Методи - специалист
Здравейте момчета,
Нека да подам малко информация и да потърся съвет от вас за следното.
В момента горя пелети в пелетна камина Марели 18 киловата, които са направени след извличането на етерични масла от различни треви и други.
Прави ми впечатление, че горят добре, калорични са.
Проблема ми с тях е, че никак, ама никак не мога да наглася режима на горене. Егати борбата, вече втори месец.
Пелетите горят като отделят много пепел, но това не ме притеснява въпреки, че се налага да чистя камината на 3 дни.
Проблема ми е, че има некачествено горене, при което се отделят и сажди. Стъклото почернява буквално за минути. Правих опит с увеличаване на въздуха, включително до 100% при режим на работа на максимална мощност - 3,5 сек. подаване през интервал 14 сек. Пак същото. Увеличавах интервала между двете подавания до 30 сек., при което горенето се подобряваше, но пък така ми пада потребната мощност. Явно вентилатора с неговите 120 м3 въздух е слаб да осигури необходимото количество въздух за пълно изгаряне. Следствие на непълното изгаряне се получава по-твърда маса, която буквално за 5-6 часа пълни пепелника. Искам да уточня, че това не е познатата ми стопилка следствие на топенето на пясъка и други инертни материали, които някои производители блъскат в пелетите, а ги продават за А качество. Горих и румънски пелети, но както съфорумец спомена, твърди са и шнека не може да ги счупи, блокира и камината гаснеше. Дайте съвет как да я регулирам тая пущиня.
benimm8808 - специалист
lakosste написа:
benimm8808 написа:
Някой да ме насочи за региона на Пловдив от къде мога да си взема слънчогледови пелети?

Благодаря предварително.
Първомай
Дай някакви кординати колега!
Благодаря предварително.
glorious - специалист
Някой използвал ли е тази марка пелети ?

Проблема е,че "Средна Гора" АД ме подведоха и не ми изпълниха заявката, и така пелетите ми няма да стигнат за цялата зима.Трябва да купувам още 1-2 тона и се колебая, а тези са ми в града и цената е прилична.

Живея в Ямбол.

Прикачен файл

peleti.jpg
lebendi - специалист
glorious написа:
Някой използвал ли е тази марка пелети ?

Проблема е,че "Средна Гора" АД ме подведоха и не ми изпълниха заявката, и така пелетите ми няма да стигнат за цялата зима.Трябва да купувам още 1-2 тона и се колебая, а тези са ми в града и цената е прилична.
Живея в Ямбол.
Колега такива пелети ползвах в края на миналия сезон - едни от най-калоричните които съм полвал,но правеха малко шлака.При следващите партиди шлаката ставаше все повече и спряха да ги зареждат заради недоволни клиенти.Вземи малко за проба и виж какво им е качеството в момента.
Методи - специалист
Мисля, че съм ги ползвал. Горят добре, но при мен правеха шлака и се отказах. Възможно е да е било от недобри настройки на камината. Тогава бяха заводските. Решението е твое и само твое относно покупката.

Лебенди,
И да вземе за проба все тая, търговците така са се изучили, че на маймуни ще се престорят и пак ще ти пробутат качествена стока, пък после си е.а мамата. Ако се съгласят търговците да си запази 2 тона и да вземе от същата партида уж само, че му трябват не за проба, а, че толкова пари има в момента, ама нали да не стоят на студено домашните в къщи утре идвам и плащам останалото. Е това си има и своите негативи, като това да излезеш некоректен, ама какво да се прави.

Глориъс,
Ако имаш пелети за поне един месец, месец и половина просто говори с хората да ти доставят. Цената надали ще скочи с повече от 20-25 лева на тон.

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: