• 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Ами не е точно така :?

Така и така никой не стои на студено, пелетите ще се купят и ще се изгорят. Идеята е да се купят евтино, наведнъж и ако може да се кооперират няколко човека за да се купи един тир пелети за да се договаря цена.

Зимата като сме на пангарчето търговеца знае, че сме на голям зор и ни клати....така си мисля аз.

Иначе за мен пелетите са необосновано скъпо гориво с лош показатек цена-качество.
шоп написа:
Ами не е точно така :?

Така и така никой не стои на студено, пелетите ще се купят и ще се изгорят. Идеята е да се купят евтино, наведнъж и ако може да се кооперират няколко човека за да се купи един тир пелети за да се договаря цена.

Зимата като сме на пангарчето търговеца знае, че сме на голям зор и ни клати....така си мисля аз.

Иначе за мен пелетите са необосновано скъпо гориво с лош показатек цена-качество.
Я кажи кой прай убави пелети!
Друтото , ти си го знайш.
Аз, със моя скромен опит, казвам-украински,чамови от Топливо-огън са , но скъпи.Щото не съм ги купил лятото и от Украйна , сигур.
шоп - майстор
Хубави пелети :?
Мога единствено да препоръчам пелети от въглища на мина Бела вода с цена 180-200лв тон

Горил съм един биг бег и според мен това са единствените пелети, които горе долу си заслужават цената :)
Методи - специалист
Мислех да не пиша коментари, обаче тия пелети нямат равни. До сега не съм горил по-лоши пелети от производител с име "Макролайн". Взех за проба един чувал и ми направи шлака колкото люспа. Викам си те ще са, а сега ядец.
За 5 часа правят шлака, която пълни цялата кошница, колкото две шепи и е много особена, подобна на пемза, но много рехава, при стискане се разпада моментално с консистенция на пясък и прах, който напомня на праха, който се отделя по рязането на МДФ и толкова много, че на перничани прашната буря от табаните ще им се стори като лек вятър. Рекламата е, че са от иглолистен материал. Ако някой е горил такива пелети да сподели.
Моля да имате предвид, че отхвърлях идеята за недобра настройка на камината и с много и с малко въздух, но ефекта е един и същ, шлака, та шлака и няма спиране. Ако шефа на фирмата производител чете мнението ми, да знае, че пелетите са ми пълен боклук, който не заслужава да бъде купен и ползван.
Шопе, тези пелети пък какво са, аман от играчи на пазара?
chungata - специалист
шоп написа:
Хубави пелети :?
Мога единствено да препоръчам пелети от въглища на мина Бела вода с цена 180-200лв тон

Горил съм един биг бег и според мен това са единствените пелети, които горе долу си заслужават цената :)
Шопе дай някакви контакти с тия, че в нета няма никаква информация.
шоп - майстор
chungata написа:
шоп написа:
Хубави пелети :?
Мога единствено да препоръчам пелети от въглища на мина Бела вода с цена 180-200лв тон

Горил съм един биг бег и според мен това са единствените пелети, които горе долу си заслужават цената :)
Шопе дай някакви контакти с тия, че в нета няма никаква информация.

Как да няма инфо?!
http://bgcoal.com/bg/content/produkciya

даже гледам и цената им е паднала до 175лв с ДДС но без акциз!!! Миналата година си бяха по 180лв тон крайна цена.
Който има интерес да пита, аз минах на друг вид гориво и вече нямам интерес.
горелка екоенергия 35 ги хруска като бонбончета...за други горелки представа нямам как ще се справят :partyman:
chungata - специалист
......Въглищни пелети Ф14mm...........

Големички са ми с това Ф :partyman:
шоп - майстор
съжалявам...моята горелка гори всичко до ф35мм
fbr - майстор
Тебе те знаем, че си правиш отоплителната система в зависимост от горивото под ръка. Но болшинството от народонаселението купува отоплителна техника по последната мода, остави това, ами и връзват едни големи пари, като залагат само на един вид гориво, което е недалновидно. Според мен, трябва да се залагат по-малки суми, но да има диверсификация. Пример, ток и газ да кажем. Или на твърдо гориво- универсални горелки, или дърва и пелети, или въглища и пелети. Така ще може да избираш по-евтиното гориво, а и картелизацията на пазара ще е по-трудна.
chungata - специалист
fbr написа:
Тебе те знаем, че си правиш отоплителната система в зависимост от горивото под ръка. Но болшинството от народонаселението купува отоплителна техника по последната мода, остави това, ами и връзват едни големи пари, като залагат само на един вид гориво, което е недалновидно. Според мен, трябва да се залагат по-малки суми, но да има диверсификация. Пример, ток и газ да кажем. Или на твърдо гориво- универсални горелки, или дърва и пелети, или въглища и пелети. Така ще може да избираш по-евтиното гориво, а и картелизацията на пазара ще е по-трудна.
Много си прав, но какво да направя като съм в апартамент, т.е. за парно и газ решаваме всички от етажната собственост. Да, но само аз и още един бяхме навити за ТЕЦ или газ. Останалите...са за :axe: Така че не ми остана място за диверсификация и решението ми за 2ри етаж беше пелети, и то камина в хола. Ако съм в къща е ясно как ще се действа, но ....здраве да е :partyman:
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: