• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Какви ти трябват, дървестни или слънчогледови, не знам и от къде си, този сезон най ползваните и проверени пелети по Бургаско са от две фирми, за които аз давам гаранция че отговарят за това за което плащаш и което е написано като параметри. Фирмите са - Чи ар , в Сливен правят дървестни и слънчогледови всичко пакетирано калибровано супер качество работят с заявка за нашия пазар. Втора фирма - Трон, към Казанлък, имат доставки почти всяка седмица към Бургас или на адрес, пак супер качество. Какви ли други не съм пробвал - не струват. Това е от мен, щом споменаваш Карнобат преди две седмици монтирах там горелка, пелетите бяха от Трон. И на юг от Бургас почти всеки кара само от двете фирми. Мен не са ме подвели с качеството, дано и вие да сте доволни. Вижте им телефоните в интернет, аз лично от там ги гледам.
k_marinov - специалист
filmatoplo написа:
Какви ти трябват, дървестни или слънчогледови, не знам и от къде си, този сезон най ползваните и проверени пелети по Бургаско са от две фирми, за които аз давам гаранция че отговарят за това за което плащаш и което е написано като параметри. Фирмите са - Чи ар , в Сливен правят дървестни и слънчогледови всичко пакетирано калибровано супер качество работят с заявка за нашия пазар. Втора фирма - Трон, към Казанлък, имат доставки почти всяка седмица към Бургас или на адрес, пак супер качество. Какви ли други не съм пробвал - не струват. Това е от мен, щом споменаваш Карнобат преди две седмици монтирах там горелка, пелетите бяха от Трон. И на юг от Бургас почти всеки кара само от двете фирми. Мен не са ме подвели с качеството, дано и вие да сте доволни. Вижте им телефоните в интернет, аз лично от там ги гледам.
Благодаря ти много, Колега! :)
Започнах да се отоплявам с пелети в края на ноември и не бях се запасил с пелети. Наложи се да купувам от тук, от там, от големите магазини и Топливо, и естествено на по-висока цена. Затова искам за следващия отоплителен сезон да се запася отрано. :lol: Предпочитам дървесни пелети, заради по-малкото пепел, която отделят (с това впечатление съм останал от това което съм чел, но дали иглолистни или широколистни, не знам кои са по-добри и с какво?). С камина Бурнит 25 Комфорт съм и не намирам за много разумно да я разглобявам толкова често цялата, за да я чистя из вътре (четох във форума и разглеждах снимки, как се задръстват ревизиите и). Ще направя, както ме посъветва, благодаря ти още веднъж!
Жив и здрав! Поздрави! :partyman:
borkata99 - специалист
Взимай си "хубави" пелети. :)
Миналата година бях взел едни за 300 лв. -мани, мани ! останаха ми към 40 чувал чета и ги шибнах в бараката за зор-заман.
Май за да се отърва, да ги не гледам :? Тази зима карам с едни австрийски/румънски-много съм доволен.
Та миналата седмица в това топло време реших да разкарвам "старите" пелети, да не ми заемат мястото и напълних бункера догоре.
Горят си няма лошо, ама всеки ден изхвърлям пепелника иначе се препълва, оставя един бял прах като кварцов пясък, кой знае какво им слагат :?
Ама с още едно зареждане и лека-полека ще ги изгоря и втори път не правя такава грешка-на 2, 3 дена и чистя големия пепелник, а котлето на 2-3 седмици - с въглищата беше подобна работа.

ето това е само след 10 часа работа
Изображение

това е след 2 денонощия, ама не непрекъсната работа
Изображение
Изображение

пелетите за сравнение
Изображение
Изображение

Та моя съвет е: при възможност не прави компромис и си купувай хубави пелети - спокойствието и кефа са незаменими, е при мене с моята горелка така си мисля и така ще си бачкам занапред. :roll:
Успех !!!
Чукайте :) в/у снимките и изчакайте да се заредят - така се вижда по-добре....................

Прикачен файл

20160311_103246.jpg
Последна промяна от borkata99 на пет мар 11, 2016 9:06 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Проба задължително, тези които аз препоръчах са проверени вече две години, дано да се запази качеството.
borkata99 - специалист
filmatoplo написа:
Втора фирма - Трон, към Казанлък,
Да.........подкрепям и с трите ръце :wink:
Миналата седмица, по празниците бях в Павел Баня и няколко пъти минах покрай фабриката / разклона за Шипка/ - бачкат яко, имат заредени планина в истинския смисъл на думата от хубав материал, видях трупи иглолистно и широколистно.
Хотела в който бях ме и той се отопляваше с котел на пелети, интересувах се и видях чувалите на фабриката /мисля че на зелен фон пишеше ТРОН, нещо такова......./ и собственика каза, че е доволен от качеството.
filmatoplo - майстор
Със зелено са - да.Тествани са и в ГП4, за 24 часа работа нямаше никаква пепел в пепелника. Това е плюс и за горелката и за мен, щото с калпави пелети няма да работи добре и аз ще бъда компрометиран.
Svezar - специалист
Вчера взех от Топливо 20 чувалчета инцидентно за да доизкарам месеца,на фирмата Кастамону са,добри са-дребни и корави,горят добре,само дето цената е кофти -418лв тон ,но за такова дребно количество не ми се разправяше да търся нещо по-евтино та реших поне да ги тествам :wink:
borkata99 - специалист
:)
Светлъо - пак здрасти и от тука !
На морето съм на Златни-те, ама си далече сега и затова не съм ти се обадил.
След малко се прибира ме - та на мен тази година ще ми останат към 3 тона от "румънски-те", явно зимата си беше топла, то зима май нямаше..........:lol:
На лято ще се зареждат само 2 тона, ама ако намеря от същите от есента на добри пари ще са повече - да има ! :roll:
Препоръчвам-идеални се ! Изображение
filmatoplo - майстор
Когато пущах първите си пелетни горелки, без да искам по случайност купувах само такива пелети като на Борката, по Бургас просто други нямаше, тези бяха внос, продаваше ги Баумакс. Бяха толкова или около 500 лв за тон, но горяха супер, и съм имал късмет с пелетите,защото койти разбираше от настройки натискаш копчето и ура горелката работи. Чак после се появиха нашето родно производство пелети, и една друга дума - настройки, защото сега всяка горелка се напасва спрямо пелетите, и не само .Примерно навремето горелки като Фероли,ИВГ, и някой други почти не работеха с калпави родни пелети, и добре че ги имаше тези та работата леко потръгна. Ами първата си горелйа я палих три дни ,с четири вида пелети и пак не ставаше, бях поръчал пелети по Еконт в голи безлогови торби с мнго прахоляк въобще ужас. Сега нещата доста се подобриха.
rosso666 - специалист
Колеги тази зима изгорих около 3 тона слънчогледови пелети без веднъж горелката да влезе в авариен режим по каквато и да е причина.(освен когато забравя да сипя пелети)
Пелетите са 8мм от топливо.горелката та е ератовска gp25+ на която съм моднал бъркалка.
Та идеята ми беше че е по важно горелката да е всеядна от колкото качеството на пелетите.
Така и така ни лъжат с качеството предпочитам да горя слънчогледови.
Ако има ентусиасти като мен дайте да направим една коалицийка и да си разделим транспортните разХоди за доставката на талива пелети от някъде.
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: