• 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nikolson - майстор
Я да се запиша и аз, заради тия пелети на Schweighofer.
jabata - специалист
Споко, аз веднъж в пелетите намерих парцал :)
Събуждам се една сутрин, горелката спряла да работи, отварям, почиствам пускам....тя тръгва....но след малко пак спира...кога поглеждам пелети не пристигат, а маркуча пълен. Спирам, гледам горелката чиста...бъркам отвътре всичко ок. Свалям маркуча, взех пелетите си седят.....взех един шиш да ги разбутам да паднат в горелката да мога да ги изчистя....е да ама не става...бетон....След 10 мин, псуване, и ръчкане виновника беше хванат, един парцал който застанал точно на датчика за прегряване. :) Само не ми е ясно, как беше преминал през шнека.
Иначе правете си сметка за условията в цеха. Иначе пелетите бяха родно БГ производство, препакетирано от един велик дистрибутор в региона при нас.

А иначе що се отнася до Schweighofer, взех си за камината малко. Е няма такава благодат. Като качество са в пъти над родните БГ, няма шлака, няма глупости. Вярно скъпи са, но ако е нещо като камина, което не гори много и може човек да си го позволи си струва.
nikolson - майстор
Аз се записах, заради намека да се организира групова доставка от Румъния.
шоп - майстор
nikolson написа:
Аз се записах, заради намека да се организира групова доставка от Румъния.
Успехи!
наистина, дано успеете да се организирате, но аз съм песимист. Хората масово нямат пари и всеки пазарува на дребно и на парче. Хора, които не се познавата е трудно да се организират въпреки мотивацията за евтина покупка. Виж ако се познавате реално е друго.

Иначе от собствен опит мога да споделя, че икономията от машаба си заслужава. 2015 год с приятели и познати купихме над 140 тона различни фракции донбаски въглища за района на София и Банско. Но това все пак бяха доста заможни хора и хотелиери. Като извадиш 6 цифрена сума дори и украинска фирма да имаш насреща те гледа с уважение:-)
nikolson - майстор
Един ТИР е 22 палета и трябват само няколко души. Който тръгне да купува по този начин, едва ли ще е някой, който купува на дребно.
Svezar - специалист
Не съм сигурен че ще се докара кой знае каква цена от Румъния само за един ТИР :idea:
gnt69 - майстор
borkata99 написа:
:)
На лято ще се зареждат само 2 тона, ама ако намеря от същите от есента на добри пари ще са повече - да има ! :roll:
Препоръчвам-идеални се ! Изображение
Градския ако ме включи в комбината и аз съм готов да взема 3-4 тона, че много пепелак от тия слънчогледи. :partyman:
jabata - специалист
Е аз пък всяка година си взимам пелети за зимата.

А точно тези Schweighofer-чета ги препоръчвам, стига човек да може да си го позволи. Откакто съм с тях, се родих.

Това с покупка на парче не го одобрявам. Нито ще спечели човек нещо, нито ще излезне по евтино. Напротив, точно обратното. Дойде ли Септември цените се вдигат, а и сто пъти транспорт да плащаш си е пак пара.
Това все едно да зареждаш всеки ден по 5 литра.
За мене не е, до нямането на пари, а до мислене. Просто тези които процедират така, нямат перспективно мислене, и карат ден за ден на парче.

Иначе и аз съм за такава групова доставка, даже сме се обединявали преди. Но съм песимист. Ние навремето познати, едвам се организирахме за един камион, и то бяха хиляди проблеми, пък единия сега неможе, пък другия, пък третия недоволен. А не ми се мисли, какво ще е, ако са непознати.
Иначе не е лошо такова нещо, но ако хората са читави.
nikolson - майстор
Мераклии за schweighofer за София да направим партия от завода. Да пробваме, дали ще се съберем. Аз се записвам за 4-5 тона.
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: