• 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
rosso666 - специалист
Всичко е възможно колега стига да се седне и да се помисли.и защо да не се дупчи кошницата.тя дупката няма да е 5см .но преди дупченето трябва хубаво да се обмислят вариантите.
Няма невъзможни неща.
Методи - специалист
Момци,
При утаяване има видими дървесни частици и по-фина консистенция. Мирише на дървесина, на чамова такава. Но понеже за пръв път ми се случва , та си помислих, че са от широколистен материал.
Камината има режим на самопочистване.
Ще пипна настройките, та да видя какво ще стане.
Ако нищо не стане, ще си псувам докато ги изгоря, но преди това ще кажа от къде съм ги купил, та да не се лъжете и вие.
Svezar - специалист
jabata написа:
На мене критерия за пелетите, преди да взема голямо количество е да работи 2-3 дена непрекъснато с тях, без да пипам камината и накрая ако има шлака дори и малко ги отхвърлям.
Значи по презумпция трябва да забравиш за широколистни понеже аз такива от тях които да не правят някаква шлака не съм виждал ! Иглолистните не правят шлака /хубавите/ ,но се получават налепи по стените и комина от смолите в тях което пък не е добре особено за камините или котлите с тесни димоходи ! Няма пълно щастие :wink:
chungata - специалист
tsarovski написа:
шоп написа:
По спомен в Хоумакса се продаваха румънски пелети на луксозна цена. Може и да бъркам, защото не следя цените на пелетите, а хвърлям само едно око, ей така за обща култура.
Да те са румънски, но явно под наблюдението на австрийци,което е дало резултат.Пепелта,която остава след тях е 5,6 пъти по-малко.
Те и в практикера ги бяха заредили от тези Румънските и бяха на цена от 540 за тон, доста голяма цена за толкова малко пепел :-D Аз ще си карам и тази зима на широколистна смес (дъб и бук) от Троян. И не съм забелязал въпреки, че са широколистни да правят шлака.
шоп - майстор
При 540 лв на тон пелети май по-добре някой да се грее на ток на ношна тарифа :-D
Това е абсурдна цена. Като сложиш и 4-5 хил лв котел и горелка, дишаш прахоляка, мъкнеш тонове, изхвърляш пепел, баеш и на горелката, защото си дават ядове горелките, на ток с акумулиране на енергията идва по-удобно.
rosso666 - специалист
Това че тези хипермакети си слагат мадценка не означава че трябва да се откажем от отоплението на пелети.тези румънските пелети а и украински хубави има за около 390 400лв.тон.тези по хипермаркерите са предвидени по скоро да си взимаш да искараш седмицата и след това пак да се заредиш от тях.така няма да усетиш че тона им изшиза 540лв.
s_s1 - специалист
Не е по темата, но от какво се образува шлаката? Аз горя минологодишни костилки от вишни и има шлака. От какво се получава?
tsarovski - помощник
chungata написа:
tsarovski написа:
шоп написа:
По спомен в Хоумакса се продаваха румънски пелети на луксозна цена. Може и да бъркам, защото не следя цените на пелетите, а хвърлям само едно око, ей така за обща култура.
Да те са румънски, но явно под наблюдението на австрийци,което е дало резултат.Пепелта,която остава след тях е 5,6 пъти по-малко.
Те и в практикера ги бяха заредили от тези Румънските и бяха на цена от 540 за тон, доста голяма цена за толкова малко пепел :-D Аз ще си карам и тази зима на широколистна смес (дъб и бук) от Троян. И не съм забелязал въпреки, че са широколистни да правят шлака.
И аз си карам втора зима с троянски пелети.Докато си взема от новата фабрика на калеешкото пробвах 10 чувалчета от румънските и останах изумен.
Тези които горя са с най-лошо качество от всички пробвани от мен до момента.На "Рико" са много по близо до румънските.
А шлаката може да се образува и от липса на кислород.
chungata - специалист
rosso666 написа:
Това че тези хипермакети си слагат мадценка не означава че трябва да се откажем от отоплението на пелети.тези румънските пелети а и украински хубави има за около 390 400лв.тон.тези по хипермаркерите са предвидени по скоро да си взимаш да искараш седмицата и след това пак да се заредиш от тях.така няма да усетиш че тона им изшиза 540лв.
Така е за хипермаркетите, но в Плевен само по тези магазини се намират румънските, а за украйнските не съм и чувал дори някой тук да предлага. А ако има такъв, със сигурност ще им търси поне 450 лв. на тон.
gnt69 - майстор
Аз пък карам на слънчогледови, в Русе ги дават зад хлебозавода няма шлака само повече пепел ама за 185лв тон.
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: