Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Тия 4200 пари само за камината ли са? Каква е?
basket_baby - помощник
kalin72 написа:
Тия 4200 пари само за камината ли са? Каква е?
2660 лв е камината на Прити 13kw ,а останалото е за два панелни радиатора и една лира за банята. Кмината беше на 2490лв но преди няколко дни са вдигнали цените.
kalin72 - майстор
Жалко, ако вече си я поръчал. За тия пари - 2700-2900 - има доста по-добри пелетни камини...
Предполагам остатъка до 4200 е за радиаторите и монтажа им...
шоп - майстор
basket_baby написа:
Нямам външни големи стени,освен дограмата на спалнята. Като цяло се чудя дали няма да съжаля от страна на инвестицията (4200лв) и после като гледам цената на пелетите,а да не говоря че и трудно ще ги намирам. Досега се отопляваме с около 3,5-4 кубика дърва на сезон.
Дай ми съвет? :?
Вие да не живеете в землянка за да нямате външни стени освен дограмата на спалнята?!

Щом искате съвет, моят е:

1 за 4200 лв си изолирайте външните стени с качествена външна топлоизолация.
2 изолирайте си с вътрешна топлоизолация с гипскатрон и 5 см каменна вата всички вътрешни стени към съседи, които знаете, че не се отопляват или се отопляват за ваша сметка.
3 изолирайте се с поне 5-10 см каменна вата и гипскартон всички тавани
4 желателно е да изолирате с 5 см фибран всички подове. Тук не давате никакви подробностти-под Вас обитаемо ли е и ако да с какви температури е помещението. Можете да имате безплатно подово и да не го осъзнавате.

След тези действия можете да си позволите отопление и с ток, термо помпа , климатици, нафта, пропан-бутан, природен газ, пелети и изобщо каквото си пожелате.

Ако ме послушате ще сте доволна, в противен случай ще плащате за грешката си до следващият ремонт или докато сте жива.

Успехи!
basket_baby - помощник
kalin72 написа:
Жалко, ако вече си я поръчал. За тия пари - 2700-2900 - има доста по-добри пелетни камини...
Предполагам остатъка до 4200 е за радиаторите и монтажа им...
Аз мога и да я махна до понеделник има време.... взимам я от човека,който ще прави инсталациите... даже му казах че същата печка я има за 2400лв в нета.... но той почна дами говори кой ще ми поддържа гаранцията и т.н. Мисълта ми е дали да мина на тези пелети или да си остана на дърва. Опасявам се,че ще ми е двоен разхода. И от два дни търся пелети и май трудно ще намеря. А и ми казаха,че слънчогледавите на са добре да ги горя а са добра цена. Какво би ме посъветвал-пелети или дърва? Ако е пелети от къде да намеря в района на Ямбол? Гледах някакви фирми в Сливен,но коя да е? Заслужава ли си инвестицията? И кои камини са по-добри?
basket_baby - помощник
шоп написа:
basket_baby написа:
Нямам външни големи стени,освен дограмата на спалнята. Като цяло се чудя дали няма да съжаля от страна на инвестицията (4200лв) и после като гледам цената на пелетите,а да не говоря че и трудно ще ги намирам. Досега се отопляваме с около 3,5-4 кубика дърва на сезон.
Дай ми съвет? :?
Вие да не живеете в землянка за да нямате външни стени освен дограмата на спалнята?!

Щом искате съвет, моят е:

1 за 4200 лв си изолирайте външните стени с качествена външна топлоизолация.
2 изолирайте си с вътрешна топлоизолация с гипскатрон и 5 см каменна вата всички вътрешни стени към съседи, които знаете, че не се отопляват или се отопляват за ваша сметка.
3 изолирайте се с поне 5-10 см каменна вата и гипскартон всички тавани
4 желателно е да изолирате с 5 см фибран всички подове. Тук не давате никакви подробностти-под Вас обитаемо ли е и ако да с какви температури е помещението. Можете да имате безплатно подово и да не го осъзнавате.

След тези действия можете да си позволите отопление и с ток, термо помпа , климатици, нафта, пропан-бутан, природен газ, пелети и изобщо каквото си пожелате.

Ако ме послушате ще сте доволна, в противен случай ще плащате за грешката си до следващият ремонт или докато сте жива.

Успехи!
Може да не го обясних правилно,но не съм майстор за което се извинявам. Под нас вече не е обитаемо от няколко месеца. Имам ламинат в хола и спалнята,а под него мисля че оставиха два мокета и изолация,след което са сложили ламината. Не съм била тук,когато са го правили, майка се занимаваше. А за външните стени имах предвид,че няма стена,което да е "гола" и да няма друг апартамент до тази стена. Ще приема съвета Ви! Благодаря!
basket_baby - помощник
Можете ли да ми препоръчате какви пелети да закупя? Намерих някакви в Сливен:

http://www.alo.bg/1902184

http://grad.bg/o-893556-%D0%9F%D0%B5%D0 ... 0%BE%D1%80

А тези са в града ни:

http://www.aero-yambol.com/darvesni-peleti.html

Или ако знаете някой друг производител, който ще ми ги докара в Ямбол?
Svezar - специалист
От тези двата варианта определено - Трон,другите и на снимката се вижда че не са добре калибровани /има много дълги/ и ще са проблемни ! Така както описваш апартамента,ако другите апартаменти около вас са обитаеми и се топлят не мисля че ще е голям разхода на пелети ! По-големия проблем е ,че повечето хора след като се сдобият с пелетна камина по неволя карат кратък технически курс във форума за да се оправят с това чудо....не е като само да мяткаш дърва в печката :mrgreen:
basket_baby - помощник
Svezar написа:
От тези двата варианта определено - Трон,другите и на снимката се вижда че не са добре калибровани /има много дълги/ и ще са проблемни ! Така както описваш апартамента,ако другите апартаменти около вас са обитаеми и се топлят не мисля че ще е голям разхода на пелети ! По-големия проблем е ,че повечето хора след като се сдобият с пелетна камина по неволя карат кратък технически курс във форума за да се оправят с това чудо....не е като само да мяткаш дърва в печката :mrgreen:

Да така е.....и на мен ще ми трябва някакъв курс със сигурност... А за пелетите нямат наличност или не доставят до града.... Спрях се на тези два вида:
https://www.olx.bg/ad/shirokolistni-pel ... 6v12u.html
https://www.olx.bg/ad/prodavam-peleti-ID6wLTk.html

Уговорих се с първите да ми докарат до сряда един тон, но ми се струва,че и вторите не са лоши. За първите ми казаха, че "почти" няма шлака и който е купувал от него бил доволен.
За вторите ми писаха по-късно като вече се бях уговорила с първия продавач, че нямало шлака и били нов завод. Та това е ако познаеш по картинките кои са по-добри ще е добре да споделиш?! :lol: Благодаря!
yasoo - специалист
Здравейте,
май зимата ни изненада с тези ниски температури през последния месец, разхода е бая по-голям от планувания и както е тръгнало ще трябва да се дозапасяваме с още пелети. Тази зима горя Швайнхофер (не са никак лоши, но са с необосновано висока цена при условие, че разхода е същия като) и букови от Национал 7 (мноого пепеляк и мноого буци/шлака образуват). Та сега въпроса ми е следния. Чувам добри отзиви за Трон, но никъде не ги намирам в София.

Та с две думи, препоръчайте за София какви пелети да си поръчам.

Благодаря предварително!

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: