• 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Не изглеждат никак добре. Дори на снимката има дълги сигурно по 60 мм. Не знам кой шнек ще ги прекара безпрепятствено.
Органичен отпадък значи от растителен или животински произход. В по-добрия вариант са от слънчогледови пити, стъбла и люспи мешано (и то това няма да гори) или в по-лошия - от изсъхнали животински ... го*на :oops:
Калоричността като гледам аматьорското производство е едно към кесим. Изсъхнал бук (дърво, цепеница за печка) с маса 1 кг при 15% влажност дава 4.4 киловатчаса топлинна енергия. Е, КПД е както знаем е 70-80, до 85, 87% с мъъъка за някоя наистина направена горивна камера с първичен, вторичен.... шестичен въздух. Няма начин този отпадък да е 5.4 kwh.
gnt69 - майстор
Къде ги дават тия пелети. :partyman:
andy_forresite - майстор
Не е в онзи сайт с паазарът мьи е ногу по-дубъър от пазаръ тьи, а в другия. Той имаше друго име преди.
gnt69 - майстор
Видях ги не изглеждат добре и на снимка. А за дървата не си прав. Дърва с влажност 15% се постигат със съхраняване 2 години, ама никой не гори такива дърва. :partyman:
klintan - специалист
За размера тези пелети не ме притесняват,защото съм с полска горелка с чугунен шнек и тя ще ги прекара- въпроса е за качествата им.Така или иначе ще ми пратят мостра и ще ги пробвам и остава мострата да не е по различна от една бъдеща доставка.
gnt69 - майстор
Аз не разбирам от пелети ама тия на снимката дори не са раздробени добре. Мисля че материала трябва да се раздроби добре преди да стане на пелети.

Прикачен файл

94997344_1_800x600_peleti-za-ogrev-gr-veliko-tarnovo.jpg
94997344_1_800x600_peleti-za-ogrev-gr-veliko-tarnovo.jpg (36.55 KиБ) Видяна 5605 пъти
Здравейте, и аз се записвам за груповата поръчка на пелетите Швайгхофер. Мога да взема 5-6 тона. Става въпрос за село до Божурище. Миналата зима ги ползвахме вкъщи и сме много доволни. Никола - 0895 25 28 13.
palefaced - специалист
И аз се записвам за поръчката. Между 2 и 3 тона зависимост от цената. Дал съм си кординатите на nikolson.
vs - напреднал
Здравейте.

Ползвам вече няколко години, по препоръка на колеги от форума, пелети бившите Проджето Италиано сега са Пирин Пелет- Разлог, и мога да кажа, че съм доволен за тази цана (330-360 /тон, в зависимост от времето на покупка). Аз обикновено купувам лятото около 5 тона, които ми стигат за цялата година и дори остават. Отоплявам вкъщи и офиса и ги горя с камини Нордика Екстрафлейм. В офиса не е най-удобния вариант на отопление с оглед на това как съм я инсталирал (директно през стената навън) и това, че се налага да я почиствам почти всеки ден... и затова съм опитвал и други производители, за да проверя има ли разлика по отношение на остатъчната пепел и нагара, който се образува по стените на камината. Мога да кажа, че пепелта с рyмънските е същото количество, но нагара мисля е по-малко, следователно изгарянето е по-добро, но цената е 500/тон от Баухаус. Пробвал съм и още едни, пак от Баухаус, кото са произведени в България и са с по-добри показатели от румънските и цената им е около 400/тон, просто не винаги са налични, защото капацитетът на фирмата производител е нисък. Впрочем те произвеждат само за Баухаус. До сега от тях съм най-доволен, най-малко пепел и много добро горене, 100% иглолистни.

Да обобщим:
Вариант 1: Пирин Пелет- Разлог 330-360лв (тази година не съм проверявал цената) смесена суровина
Вариант 2: Швайгхофер 500лв (не мисля, че си заслужават цената)

Тази година имам възможност да опитам пелетите на друг български производител от Тетевен, който работи със суровина 100% бук. http://www.bgpeleti.eu/index.html

Мога да постигна и едрова цена, но за транспорт до София ми искат 300лв. Камиона побира 10 палета, аз мога да взема 5-6. В едно пале има 1050кг = 70 чувала. Трябва ми някой, който иска 4-5 тона, за да си разделим транспорта.
Моля за бърза реакция, искам да поръчам до края на седмицата!

Поздрави на всички.
Виктор
0894484861
Здравейте,
Пирин Пеллет ЕООД- гр. Разлог, произвеждат 3 вида пелети:
Пирин Пеллет- са сертифицирани по стандарта EN plus и са пакетирани в чувалчета по 15 кг, с остатъчна пепел < 0.70% и калорийна мощност ≥ 4800 ккал/кг.
Проджето Еколоджия- са пакетирани в чувалчета по 15 кг, с остатъчна пепел < 1.00% и калорийна мощност ≥ 4500 ккал/кг.
Индустриални - са пакетирани в контейнери тип Биг Бег с тегло нето 1 тон, с остатъчна пепел < 2.5% и калорийна мощност ≥ 4300 ккал/кг.
Едно пале с пелети е с тегло 1.170т/ или 78 чувала*15кг/.

Цената на тон пелети, с ДДС, без транспорт/цена в цеха гр. Разлог/ за периода юли-септември 2016г. е :
Пирин Пеллет пелети 414.00 лв/тон
Проджето Еколоджия пелети 391.00 лв/тон
Индустриални пелети 329.00 лв/тон

адрес: гр. Разлог, ул. Годлевски път
email: pirin_pellet@abv.bg

Поздрави,
Надя
  • 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: