• 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 315
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
yasoo - специалист
Швайгхофер са ясни... за тях писах и в първия ми пост... бая солено ще ми дойде за 5 тона 2500 :/
За Трон Дунавци също чувам добри отзиви, но им звънях и ми казаха, че не предлагат доставка до София... т.е. нямам идея как бих могъл да ги докарам а дистрибутори в София в момента нямали (поне така ми казаха)

А иначе по въпроса по-горе в какво ги горя и какво търся.... еми котел Дефро Сигма Уни ги горя... предпочитам колкото се може по-чиста работа т.е. без смола, без буци...
danko84 - напреднал
Някой около Пловдив или Пазарджик да се комбинираме за слънчогледови пелети?
andy_forresite - майстор
Взех 1 тон за проба от Б. Слатина за 200 лева. Не ми харесват, но както казах за пробата. Пресях с една пластмасова щайга за сито около 10 кг и ги сипах в найлонов чувал. Прахолякът беше две шепи :? . Няма да имам търпение да ги изгоря, ако въобще ще горят. 6 мм са, струват ми се много крехки и с немалко пепел. Ако някой от региона чете и мисли да взима от там, моят приятелски съвет е да пропусне. Намерих и няколко по-дълги - по 40 и повече мм, но лесно се пречупват и смятам, че шнекът ще ги прекара. Повечето са дребнички и доста рехави.
Миналата година в приятел с грейко пипнах слънчогледови (от не знам къде). Бяха мисля 8 мм, черни и с гланц. Взех от бункера с шепа и бавно ги изсипах обратно с движения на пръстите. Нямаха прашинка и бяха доста твърди. Предполагам това са били истински пелети от слънчоглед. А моите са сякаш буквално от растението слънчоглед - с дръжките и питите :lol: че и по някоя семка се намира.
palefaced - специалист
Здравейте ! Звънях на Трон Дунавци, от там ми дадоха два телефона на техни дистрибутори във Варна. Ото Системс са едните, Империал-65 ООД са другите. Цената е различна като при Империал-65 ООД е по добра. Има ли някой във форума който да е купувал такива пелети от някои от тези дистрибутори. Ще съм благодарен ако дадете мнения. Мисля другата седмица да взема 3 тона пелети и още нз от къде. С пелетна камина съм италианска. Благодаря предварително !
Да се включа и аз. Миналата зима ми беше първата на пелети. Първо си взех 1палет от прехвалените Проджето- като горене, след малко настройки на горелката, бяха ОК, но доста често ми засядаха в горната част на шнека, тъй като някои от тях бяха дълги около 6-7см. Най-неприятно беше ако се случеше през нощта :) Това ме отказа от тях. После пробвах няколко чувалчета Велинградски- много зле. След което попаднах на Пловдивски, иглолистни,клас А2(но с по-добри показатели от тези на Проджето). Много бях доволен от тях- супер изгаряне, малко пепел, много малко шлака на горелката. С тях изкарах зимата- 2палета. С Грейко rb20 съм и я чистех веднъж в месеца.
Пробвал съм и румънските с австрийско име. Наистина са супер, но някаква осезаема разлика в разхода не забелязах. Само е по-чисто. Но наблюденията са ми на база 20 чувалчета.
Знам че може и да е късно но да попитам дали още събирате група за купуването на повече от румънските. Ако да- бих се включил с 3палета.
borkata99 - специалист
palefaced написа:
Има ли някой във форума който да е купувал такива пелети от някои от тези дистрибутори. Ще съм благодарен ако дадете мнения. Мисля другата седмица да взема 3 тона пелети и още нз от къде.
Здрасти ................."бледо лице", каквото и да означава.....
Аз си взех 3 тона от тези пелети /има снимки в форума/ преди седмица от дистрибутор в Русе за по 360 лв. тона.
Преди това разговарях с пласмент в ТРОН и ми дадоха цена 300 лева за тон при положение че се вземат min. 10 тона, но с мой транспорт.
От Русе до Дунавци и обратно ми искаха 400 лв. за да ми ги докарат.........прави си сметката..............
За Варна не знам кое-как е, но моят съвет е да не се чудиш :? вече, ама никак :lol:
Късмет !!!
palefaced - специалист
Благодарско, няма какво да се чудя наистина вече. Цената тази и другата седмица ми гарантираха че няма да се промени а тя е около 360 лв за тон, Варненския дистрибутор ще ми ги докара до вратата ако са до 3т. срещу скромните 20 лв. Чаках за общата поръчка на румънските пелети до сега, обаче така като гледам няма да се организираме. Ще заложа тази година на Трон, а за догодина ще видим. Ще пиша като ги взема.
borkata99 - специалист
palefaced написа:
Ще заложа тази година на Трон, а за догодина ще видим.
=D> Точно.
Аз от миналата година имам още 2,5 тона schweighofer, жена ми държеше и сега да вземем пак от тях /тази зима до колкото имаше студ, те се представиха отлично отвсякъде/, ама аз реших да пробва ме ТРОН-ските.
Миналата година взех 333 чувал чета schweighofer за 2000 лв. барабар с транспорта и прибирането - много добре ми стъпиха. Дано и тези се окажат добри, цената е добра за качеството което показват. Така че скачай смело и да си спокоен. :)
p.v.x - майстор
Между другото.

Във момента , се организира производството на пелети в Търговище.

Правят заготовки за дъбов паркет. Продаваха дъбови изрезки но ги спряха преди месец и половина.

Не ме питайте от къде знам. :-D

:rock:
mizstefan - помощник
В нашия край предлагат пелети от Белица.Някой има ли мнение за тях?
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 315

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: