Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Харча слънчогледови на Биоенергия, сливенски, вече втори сезон. Няма шлака, горят добре, пепеляка си е като за слънчоглед. Изкарва две денонощия котелот и го спирам за чистене. Може и три, но ще затрупа главата на горелката. Бош 27квт.
Миналата зима пробвах няколко чувала дървесни, но с толкова впечатления само ще излъжа някого.
Колега ползва слънчогледови от Любен Каравелово, 8мм. Казва, че горят като сливенските. Като заредя бункера с такива, ще питам горелката и ще споделя лични впечатления. Имам информация, че виден,туземен капацитет ги ползва, което ме мотивира да се поразходя след месец.
k_marinov - специалист
an1id написа:
Здравейте,
Успях тези дни да ида до Брод-ДА в Бургас да видя какви са тези пелети за 320 лв тона, клас А1. Видно е, че ги правят здраво от изрезки от чамова дървесина. Леко тъмнеят и се виждат парченцата от корите вътре в тях. Уверяваха ме , че били с добро качество но като видях и теста в бурканчето, проведен с техните пелети тук ми се затвърди мнението.
Сравнявам с пелетите на Pelletissimo /Брезник/ и са видимо по тъмни. Като цена Пелетисимо са 370 лв тон, тук в Бургас, но определено са качествени с оглед изгорените повече от два тона от тях миналата зима. Горелката е Грейко RB30.

Относно пелети от Чи-Ар от Сливен, похвалени от filma toplo, как са нещата с дистрибуцията им тук в Бургас. Имат ли транспорт или трябва да се иде на място при тях да се товари?
Намерих и още един производител в Сливен с много добро представяне
www.pellet-atlantic.eu

Някой има ли отзиви от тях ?
Искам да споделя отрицателно си впечатление за пелетите на фирма Чи Ар- Сливен. Звъних по телефона на два пъти, да се уговаряме, кога мога да отида да си купя...Посетих цеха, който се намира в местноста Дебелата кория, преди Сливен. Договорихме цена по 300 лв. на тон, но когато плащах, цената се оказа увеличена на 310 лв./тон. Закупих 2 тона по 310 лв./тон през месец август на лятото на 2016г., по мнения във форума, че били хубави. Цената уж била с ДДС, но не получих касов бон...Шефът на цеха /бизнесменът/ се похвали, че който вземел от него пак се връщал...това не ми прозвуча хубаво още тогава, но..... Видях, че имаше пелети, в надписани чували, стричовани на палети за износ. Казаха ми, че те били за износ и били скъпи. За вътрешния пазар продавали пелети в торби без надписи. Видях в двора как подготвяха дървесината за тях...трошаха дърветата в едни трошачки, така както ги бяха докарали-с кората и с боклуците. Знам, че така не се прави, но....Всичките им машини изглеждат нови и може би произвеждат и качествени пелети за износ...Пелетите им са леко тъмни, може би защото са с кори и боклуци. Иначе имат много хубав аромат на иглолистна смола...В чувалите има доста прах и разстрошени пелети, като същите са много крехки и се ронят и разпрашват даже при слаб натиск. Много различни са по дължина, като има много малки пелетки с дължина под сантиметър. Когато ги захапва шнека при транспортиране, ги разстрошава и ги прави на прах. Това довежда до постоянно задръстване на шнека и главоболия по почистване. Отоплявам се с камина Бурнит 25 и се налага да чистя горелката след всеки 2-3 до 4 торби, защото същата се пълни с шлака. За сега, преди да сипя пелетите в резервоара на камината ги ситя със сито за да избегна поне праха, който е в чувалите. Така увеличавам промеждутъка между чистенията, но самите пелети, тъй като са крехки, пак се разпрашват и разпадат, когато шнека ги транспортира. За горенето-мисля, че горят добре и който е с котле и отделна горелка, може и да не му е проблем, това че имат прах и са крехки, но за камина не стават! Задръстват шнека и много бързо пълнят горелката с шлака! Това е мойто мнение и няма да повтарям да купувам от там. Понеже не отоплявам редовно и за това ми са необходими само около 2 тона. Ако някой има координати на друг производител в Сливен или в района на Сливен, моля да пише. Устройва ме да си ги купувам в този район..., стига да има по-качествени за горене в камина! Прочетох някъде, че тези по австрийския патент не ставали...прозвуча ми като баснята за киселото грозде..., защото съм горил от тях и съм много доволен, но са ми скъпи! С поздрави към всички за здрава, спокойна, успешна и удовлетворяваща нова 2017 година! :yawinkle:
k_marinov написа:
an1id написа:
Искам да споделя........... :yawinkle:
По горе съм писал за сливенски пелети. Горя слънчогледови, имат и дървесни. Купувам ги от варненско, а на теб ти са съвсем близо. Просто прочети назад в темата, намерих ги в гуглата.
Ха, мнението над твоето! Как лети времето!
huntered - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Харча слънчогледови на Биоенергия, сливенски, вече втори сезон. Няма шлака, горят добре, пепеляка си е като за слънчоглед. Изкарва две денонощия котелот и го спирам за чистене. Може и три, но ще затрупа главата на горелката. Бош 27квт.
Миналата зима пробвах няколко чувала дървесни, но с толкова впечатления само ще излъжа някого.
Колега ползва слънчогледови от Любен Каравелово, 8мм. Казва, че горят като сливенските. Като заредя бункера с такива, ще питам горелката и ще споделя лични впечатления. Имам информация, че виден,туземен капацитет ги ползва, което ме мотивира да се поразходя след месец.
Тези пелети слънчогледовите 8мм от Л.Каравелово ли са или от Крумово - Варненско?
torongill - напреднал
Взех си 1+1 тон от пелетите на VB Energy, Пазарджишки, от Баухаус. 70% бук + 30% иглолистна дървесина. Горя ги в италианска камина с водна риза, 10 КW.

За момента... ами не съм много доволен. Има пепел, има някаква пореста шлака, която се образува в чекмеджето, след като автоматичният чистач е надробил остатъка от предишното горене. Има множество миниатюрни пелети по-малки от сантиметър. Главният проблем е, че има много искри - преди всичко когато се подават нови пелети. Заради искрите се образува нагар по стените на горивната камера, който разбира се пречи на затоплянето. Въобще не ми се мисли какво е по димоотводите. Искренето не е от силата на вентилатора, защото управлението е автоматично и сега дори притокът на въздух е намален заради комина

Пробвах и GoldenHolz - в пелетите се виждат цветни парченца - боя или пластмаса. Дърво с такъв цвят в България няма. Май и никъде няма. :lol:
Честно... най-добри за моя случай се оказаха едни широколистни Б пелети, които ми препоръча фирмата, която ми инсталира камината. Температура на дима между 90 и 100 градуса, плътен и красив пламък, дълго и качествено горене. Само че повече пепел (затова са и Б клас) и господарката на дома се притесняваше за димоотводите и камината (разликата на тон а 70 лв, а камината е 70 пъти по толкова), та се примирих.

Само да предупредя нещо, което ми сподели дистрибуторът на камините, когато се обърнах за помощ за настройките:
Внимавайте с производителите на пелети. Случаят е следният: купени са пелети, горели отлично... само че в един момент чистачите на тръбите отказват да действат. Толкова са се залепили с :butthead: че се е наложило да ги режат. Та, какво се оказва... Лъскавината на пелетите, високата им калоричност, се дължали на топенето им в препържено олио, изкупено от производителя от ресторанти и хотели в района. :x

Накрая май наистина ще трябва да се ориентираме само към Румънхофер, Средгорска Бюрокрация АД и мебелни предприятия, които правят пелети от талаша и производствените остатъци. :?
k_marinov - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
k_marinov написа:
an1id написа:
Искам да споделя........... :yawinkle:
По горе съм писал за сливенски пелети. Горя слънчогледови, имат и дървесни. Купувам ги от варненско, а на теб ти са съвсем близо. Просто прочети назад в темата, намерих ги в гуглата.
Ха, мнението над твоето! Как лети времето!
Благодаря, Трифонов!
Ще разпитам още от сега и ще решавам....за лятото...ама, какво ли можеш добре да решиш, като едно с едно не си мяза нищо в Бг. До като дойде ред да си ги купувам, я ще са сменили суровината, я ще са се изтарикатили вече и собственика ще си е купил джип, вместо да е реинвестирал нещичко в производството , я няма да работят редовно, я няма да случа на хубава партида, я ще е закрита фирмата... :lol:
Здравейте !Искам да ми препоръчате до 350 лева добри пелети за София. Може на лично да не е реклама. До сега ползвах BR PELET 4.5 kW/h и не съм доволен.
kalin72 - майстор
potrebitelskoime12 написа:
Здравейте !Искам да ми препоръчате до 350 лева добри пелети за София. Може на лично да не е реклама. До сега ползвах BR PELET 4.5 kW/h и не съм доволен.

Я, и аз позлвам тези пелети, и съм доволен. Сподели с каква горелка си.
Изображение
Тези мисля да ги пробвам и да заменя сегашните. Не ,че не съм доволен , но доставчикът ми е много несериозен и само ме лъже.
Някой може ли да сподели мнение за тях
zhoro25 - специалист
Здравейте,

Знаете ли читав производител на пелети от Стара Загора и/или Казанлък?

За момента ползвам Трон, но не се намират лесно - имат много поръчки.

Кастамону и украинските били жив зян.

Ако знаете, моля споделете.

Благодаря

Г

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: