• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
prascho - майстор
Към колегата "vasil pyrvanov " ако все още се включва във форума:

за да намалиш топлините загуби на отоплителната система сложи тръбна изолация на тръбите с алуминиева вложка ф16. Аз също съм в къща без изолация, като на първия етаж инсталацията ни минаваше в мазето и сложих изолация 13х17мм. Вярно, че без изолация не е много хубаво, но поне топлото не бяга преди да достигне помещението...Има ефект.

П.П. Ползвам изолация на "Изогоматерм". Вярно, че продавачките са малко ..., но пък изолацията за момента е ОК и сравнително по-достъпна като цена спрямо останалото на пазара..Направи ми впечатление, че след отоплителните сезони /караме четвърти/ изолацията леко се сви, едва забележимо около 1-2 мм, но си е с непроменена структура и цялост. Най-вероятно търпи първоначална лека топлинна деформация.
ico_3 - специалист
Някой да има представа дали водата минава през там където сочи стрелката?

Прикачен файл

product_645.jpg
product_645.jpg (44.09 KиБ) Видяна 1722 пъти
Честита Ново Година и привет на всички - търсещи ,знаещи и можещи.

Моля за информация и съвет .

Каква горелка (работеща и с агро-слънчогледови пелети) може да се инсталира на котел Demrad SOLITECH 50 S - предната врата е като от снимките на ico_3 - ( 7 секции ,дърва 36 Kw, въглища 58 Kw).

Насочил съм се към GREYKO.

Благодаря предварително.
filmatoplo - майстор
На този котел става само горелка Грейко рб20 .Горелка рб 30 не влиза ,с 300 Зора ще влезе обаче при отваряне ще опира .Без значение котела колко гледера има в големина -58клв още по добре - рб20 се справя с 200 кв м площ.
Благодаря за отговора.
Площта за отопление е 250 м2 .
Дали Грейко рб20 ще се справи при тази площ.
filmatoplo - майстор
250 кв м са на кантар ,ще топли само на степен 3 постоянно в студ като този .Ако си поиграеш да направиш фланец с който лесно горелката да се вкарва и изкарва с ход 5 Санта за да може да се отваря вратата - ще стане и рб 30 .
Filmatoplo - Президент.
Много благодаря за съвета .
Бях тръгнал в посока - да вдигам котела на кутия .
Лек и успешен ден.

P.S.
Още един въпрос .
За гр.София към коя фирма и инсталатор на Грейко е за предпочитане да се обърна?
tops250 - напреднал
Котела ми е същият от снимката .Мога ли да го кача на кутия с цел поставяне на пелетна горелка и каква е подходяща за него.Шест секции 47 кв
filmatoplo - майстор
Може да се качи на кутия ,горелката препоръчвам Грейко , мощността според топлозагуби .
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "СОЛИТЕХ котел твърдо гориво проблем солитех solitech" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: