• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
chrantov - напреднал
Засега се моря с велинградски (не му знам точно името на производителя) и шуменски - на "Лескомерс"... За качеството на пелетите има цяла тема -виж два поста по-нагоре Лазар е дал "пътечка"... Иначе, пускай смело - тия горелки имат толкова защити от прегряване, че тябва да си голям карък да не сработи поне една... пък и нали няма да сте в къщата... :jg:
filmatoplo - майстор
Фероли гледах в Бриколажа ги продаваха -едни сиви котли до тях със сив ламаринен бункер за пелети , дано да топли . :)
chrantov - напреднал
Ами, аз затова взех българска, с надеждата да е по-дуракоустойчива и да гори всички боклуци дето се предлагат у нас на пазара...

Ей, да знаете, че с ваша помощ май се справих с горелката на съседа :-D ... Вече втори ден работи без проблем, даже днес ми се обади да ме пита как да я СПРЕ, за да я почисти :roll:... Освен ценния съвет на LazarGanev за настройката на въздуха, изчистих нагара, който се беше образувал над горивната камера - точно на "пързалката" за пелети и предизвикваше задръстване, качване на огъня и изключване на топлинния сензор... трябва внимателно да се нагласи и подаващия... да го наречм "хобот"... който правеше едно зъбче при връзката му с горелката и допълнително предизвикваше задръстването му с пелети и загасване... поради липса на пелети.
filmatoplo - майстор
:lol: Ясно , с малко потупване оттук -оттам положението ще се оправи :wink: тук важи -не питай старило а патило , Лазар как знае , сега и ти ще станеш чак на горелките . :)
chrantov - напреднал
А, бе, моля ти се... под колата си не съм лежал толкова, колкото им вися на тез горелки - хвърча като бърза помощ ту при единия, ту при другя съсед - на единия се задръстила, на другия се загубила връзката със стайния термостат... Емоции, значи, голям купон :party:
filmatoplo - майстор
Да , емоция си е . :wink:
Последна промяна от filmatoplo на вт дек 21, 2010 10:01 pm, променено общо 1 път.
chrantov - напреднал
Хайде сега де, за горелките ни е думата :group3g:
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе нали трябва да има поводи. Съседа нали ще изкара някоя каничка да върви по-гладко работата :-D . Аз тая вечер вързах суджука и сега го окачам на терасата да дразни комшиите :cool:
filmatoplo - майстор
:partyman: Оправяйте горелките че идат празници , и дано дядо мраз донесе качествени пелети. :santagrin:
sensi - специалист
Здравейте на всички. От няколко дни и аз съм с горелка на пелети. То било голямо удобство. Да почвам и аз с въпросите :-D . Монтажника нагласи всичко на око, каза, че трябвало да работи поне седмица за да се напасне. И след това щял да я нагласи с газанализатор-а. Купил съм от пелетите на Ерато. Гледах тази таблица, която е съставил Lazar. По нея би трябвало да са добри. Забелязах, че за 24 часа горене, трябва да я чистя от пепел. Но гледам , че има и цели пелети - неизгорели, дали е нормално. Ако не е, да ги спеша да ги викам по рано. Лек ден и приятна работа на всички.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 60

Тема "Пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: