• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
chrantov - напреднал
Ами, честито! Каква е горелката... щом си купил пелети от ЕРАТО, логичо е да е тяхна - GP20 или 20+/25?

За удобството - удобство е... или поне трябва да бъде... не бързай да се радваш много, че не се знае накъде ще тръгне работата... (е, не бих икал да попарвам така ентусиазма... :roll: )

Монтажникът, казваш, я настроил "на око", а после щял да дойде с газанализатора... това да не е този виртуален газанализаор, дето всички монтажници в България си прехвърлят от ръка на ръка... :lol: Ако все пак този наистина дойде с таквоз уредче, пиши ни, моля те... това ще е чудо невиждано... а може би очакват Добрият Дядо Коледа да им го подари по празниците... :-D

За целите пелети - не бъразй да ги викаш, дай първо да видим на какво се дължи - не, не е нормано да остават неизгорели пелети, но често се случва... и си има ред причини за това. Кога чистиш "легенчето" - когато се задръсти и загасне или я спираш за почистване. Ако е второто - не трябва да има неизгорели пелети, защото горелката си има програма за завършване на цикъла до пълно изгаряне (10-15 min)... но ако последната доза, която се е изсипала е по-голяма от средната... може да останат овъглени пелети. Ако са си цели пелети - до десетина, може да са се задържали някъде в "хобота" или на "пързалката" и като бутнеш горелката, за да я отвориш, падат вътре - няма проблем. Но ако се задръства - свиркай, ще помагаме... :wink:
filmatoplo - майстор
Тая настройка с газ анализатор добре, но тя трябва да се прави на всяка смяна с различни пелети :wink: Пък и какво ще се промени толкова ако се знае че с тези пелети се отделят повече емисии и пепел като при вашия случай , най малко се разбира че трябва да смените горивото. :) Няма как да се излъже електрониката при калпави пелети, айде ще бъзикаш настройките и въздуха , но резултат накрая никакъв. Айде подкарай супер кола с калпав бензин , и 10 газ анализатора да докараш -колата (горелката) няма да си постигнат оптимални резултати .Ясно всеки удари на камък с горивото , сменете го и нещата ще са други . :wink:
spec - специалист
chrantov написа:
... за човек, който гори по 7-8 тона на сезон ...
Това е за пелетите.
А какъв е бил разходът на дърва и въглища на същото котле?
Заедно със смяната на горивото правени ли са някакви измемения в инсталацията или сградата (напр. изолация), т.е. отопляемата площ и състоянието дали е същото?
filmatoplo - майстор
След новата година , ще монтажираме една инсталация и ще и монтираме един котел на пелети , ама мисля да си спестя всички тия еквилибристики , и да сложа мерцедеса от бранша котли . :wink: а забравих -газ анализатора си е заедно с котела :) .
chrantov - напреднал
spec написа:
chrantov написа:
... за човек, който гори по 7-8 тона на сезон ...
Това е за пелетите.
А какъв е бил разходът на дърва и въглища на същото котле?
Заедно със смяната на горивото правени ли са някакви измемения в инсталацията или сградата (напр. изолация), т.е. отопляемата площ и състоянието дали е същото?
Прав си, spec, "къщата" ми е много странна съвкупност от стара (1976 г.) постройка, макар и много стабилна, и нова част... частично топлоизолирана, частично с нова дограма... Освен това се отоплява и един кабинет от 50-тина кв.м. на около 20 м от къщата с подземен топлопровод... а, бе, шантава работа... така че и 7-8 тона са си добре... :lol: Ако не ме лъже паметта, казано е, левче на кв.м. при добре изолирана площ... както и да се въртиш, д...то то остава отзад...

Filmatoplo, и ти си прав, какъв ти газанализатор, какви ти пет лева... може би ще измерят и подналягането в горивната камера... смешки... не мерцедес на котлите, ами атомен реактор да сложиш, с тия боклуци нищо не става... И още нещо... прибирам се днес, горелката блокирала... четири пъти не може да запали... ама как да запали като напрежението на тока е 180 V... алоооо, електроснабдяването ли е?... не, водоснабдяването... ами, и на вас да ви е.. м..... :evil:
chrantov - напреднал
Оооо, да... тая попара я сърбам от години. Ел уредите едва работят, но горелката е доста чувствителна - слабото напрежение не може да нагрее реотаните и ... чакай запалване :cry:

Обаче и на това съм му намерил чалъма - ръчно запалване... Хвърляш една шепа пелети в легенчето, поръсваш със запалителна течност за барбекю (нищо друго!!!!!!!!!!!!), палиш и ... готово... ама къде отиде автоматиката, господа? :? Както каза Лазар, хвърляш една шапка пари за удобство и после... пелети - боклуци, ток - боклук... ех, Европа, Европа...
Bobivan - специалист
Слагаш си един AVR-например такъв-http://www.vali.bg/?action=products&man ... etails.phpи си независим от щуротиите на монополиста....
chrantov - напреднал
Е, не, това не можа да бъде... сложил съм такава джаджа на компютърната система, а да не се сетя за горелката... Има обаче една малка подробност - уредчето, което предлагаш е с много приемлива цена, но доколкото виждам, е с мощност 600W, а мощността на горелката при запалване е 1100W... Други идеи?
Bobivan - специалист
Другата идея е да си подбереш "уредче " според мощноста на горелката(ч е не съм телепат да знам каква и е мощноста)....не мапразно съм писъл "например"...... :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 60

Тема "Пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: