Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ОК, Лазаре от прочетеното във форума и други сайтове разбрах ,че е трябвало да се направи с ф20 поне до първият радиатор , но защо до тази година си работеше нормално ,а сега -не .... :? Ще започна да вярвам и в духове вече.....
Преди малко затворих първия радиатор, защото поемаше цялата топлина и другите след него прогресивно изстиваха ,сега същото се случва с втория ,което ме кара да се съмнявам ,че и подмяната на тръбите до първия ,едва ли ще даде резултат.... :snakeman: Дяволска история!
montoya - майстор
Ти ме уби приятелю. Махни всички термошитни и пусни помпата да върти постоянно на най - ниската скорост, защото ако е някоя помпа с дебит по - висок от нужния на печката се чува шум като вряща вода, макар и студена. Случвало ми се е да обезвъздушавам радиатор и да излиза вода от него, като пусна помпата отвивам обезвъздушителя и го слагам в джоба, но вода не тръгва! Въпроса е така да си обезвъздушиш системата на изгасена помпа, че като я включиш помпата да не я чуваш изобщо. Трябва да я усещаш че работи само по вибрацията при пускане.Обезвъздуши както съм писал в предното мнение. Абе няма начин да не стане тая пущиня
montoya написа:
Като се напълнят с въздух тия печки мамата си джаса. Затвори крановете на радиаторите и пусни да пълниш системата, обезвъздушаваш само печката, ако трябва и е възможно затискай временно преливника на разширителния съд, доста вода трябва да изтече през обезвъздушителя на печката. Трябва да си сигурен обаче че водата дето влиза в печката е напълнила догоре ризата и излиза през обезвъздушителя. Сега водата е много студена и трябва на пипане отвън да усетиш дали се е напълнила, после пускаш и радиаторите един по един и така докато помпата стане напълно безшумна. Всеки шум от там означава въздух!

!!! Да не си затиснеш преливника на разширителния съд ако е отворен тип и да го зарежеш така!!!
Монтоя ,твоя съвет го изпълних миналата седмица 3 пъти ,последния път с втората помпа и за съм съвсем сигурен източвах водната риза до края и пълних бавно докато спрат да излизат мехурчета въздух от сваленият обезвъздушител на печката /приблизително една кофа изтича/, после обезвъдушаване на цялата система с няколкократни пускове на помпата.
На термошитните отдавна им претръпнах и им обръщам внимание ,едва като вземат да прехвърлят 80гр. ,а моята " WiLo" е трискоростна ,като започва с 30W,45W,60W-оставил съм я да върти от 15-20гр нагоре на бавната скорост....същата история!
Проблемът намери дълго чаканото си решение-оказа се ,че ,pex-al-pex тръбата в първите си 30 см се е разлепила отвътре и вътрешния слой алуминий и пвц при нагряване почти затварят изхода на топлата вода излизаща от камината .Сменихме въпросното парче и от 3ч не мога да премина 40гр при постояно пълнене с дърва и равномерно нагряване на радиаторите! :supz:
montoya - майстор
maxuel82 написа:
Да нямаш запушване някъде по системата :idea: Провери ли филтъра преди помпата да не се е напълнил с боклуци :idea:
Колегата го е написал още на 28.12 :-D
Всичко е добре когато завършва добре!
maxuel82 - специалист
Djino написа:
Проблемът намери дълго чаканото си решение-оказа се ,че , тръбата в първите си 30 см се е разлепила отвътре и вътрешния слой алуминий и пвц при нагряване почти затварят изхода на топлата вода излизаща от камината
Добре де защо слагате тези боклуци бре :? то има и качествени pex-al-pex тръби но как да ги познаеш и къде та ги търсиш :? На мен лично много по лесно ми се работи с медни тръби а и не е чак толкова скъпо !Става много по-красиво ,по-здраво и "инфекций" като описаната по горе са почти невъзможни ! Ако трябва пак да си правя парно (дано да не се налага де :-D ) пак ще е с медни тръби !
montoya - майстор
Човека е писал още в първия си пост, че системата му е заварено положение :)
maxuel82 - специалист
Ммм даа :-D за конкретния случай се извинявам - бях забравил :ops: :ops:
Напиши ми подробно за проблема с парното. Интересуваме ме с какъв размер тръгваш от котела: размер на тръбите за топла и студена вода,отклоненията за последните радиатори.Миля,че мога да ти помогна с обезвъдушаването.
майстора
p.v.x - майстор
zikowraca написа:
майстора
Майсторе.

Би ли ми помогнал и на мен , да вникна в същността на това клипче.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uMdl5T2rl14[/youtube]

Кое от къде тръгва?
Къде отива?
Размери и други подробности.
Кое как е , и що е така? :?

:rock:

Тема "Проблем с локално парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: