Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ra4o - специалист
armagedamian написа:
Друже,работим и с Теси и с Дипломат и с Виком и с Матев.Всички рекламации на бойлери в региона минават през нас преди да стигнат заводите(Елдом,Теси,Виком,Матев)Имам много по широк поглед върху общия брой на брака за всички марки отколкото ти.
И в резюме - от "ТЕСИ" и "Дипломат", коя марка е по-надеждна?
mirk - майстор
Като им гледам разрязаните мостри на теси изолацията е на половина на тази на някои модели на дипломат.
Smarin - специалист
ra4o написа:
armagedamian написа:
Друже,работим и с Теси и с Дипломат и с Виком и с Матев.Всички рекламации на бойлери в региона минават през нас преди да стигнат заводите(Елдом,Теси,Виком,Матев)Имам много по широк поглед върху общия брой на брака за всички марки отколкото ти.
И в резюме - от "ТЕСИ" и "Дипломат", коя марка е по-надеждна?
И двата са боклул . но тесито не ми е създавало проблеми , на края протича и го хвърляш , не съм ползвал теси със серпентина , а дипломата със серпентина имам 2 бойлера вързани към парното общо до момента 7 посещения като единият вече го смениха , защото серпентината се скапа (тая същата прехвалената заводската :))
armagedamian - специалист
ra4o написа:
armagedamian написа:
Друже,работим и с Теси и с Дипломат и с Виком и с Матев.Всички рекламации на бойлери в региона минават през нас преди да стигнат заводите(Елдом,Теси,Виком,Матев)Имам много по широк поглед върху общия брой на брака за всички марки отколкото ти.
И в резюме - от "ТЕСИ" и "Дипломат", коя марка е по-надеждна?
Като надеждност Елдом и Теси са на едно ниво,с лек превес на Елдом може би,съдейки по брака.
Като топлоизолационни качества определено Елдом,в това отношение са много по добри,особено серията "Extra Life"(бивша "Океан").
По отношение иновации и дизайн тук Теси може би имат малко предимство!
Аз определено съм фен на Елдом и по-точно тези от серията "Extra Life".
А тези глупости дето ги говори колегата Lazo_2 никога не са се случвали.Да при Елдом има брак,но никога не се е случвало бойлер на тази фабрика да има брак на 2 бойлера със по 7 посещения и тинтири - минти.... Предполагам,че тук има скрити користни намерения,но .... това са само предположения.
И за да не ме обвините мен в пристрастност към определен производител ще споделя,че търгуваме(фирмата в която работя) с всички големи български производители - Теси,Елдом,Виком,Матев и от вносните Дипломат(производител Ferolli Италия),като на последните сме и сервизна подръжка ! Не Елдом сме дистрибутор за Бургаска област в т.ч. Ямбол и Сливен,сТеси имаме прекрасни отношения и аз много харесвам продуктите им и компанията.За Виком и Матев имам особено мнение,но ще го запазя за себе си!
Продаваме над 10 000бойлера на година и всичкия брак,първо се събира при нас после се отправя към фабриките.Така че ще си позволя да говоря малко по обобщаващо,а няма да влизам в конкретика,как един път през 19.. и балканската война ....

Това е!И ще замоля колегите да се въздържат от обидни съобщения със заплашителен уклон ....
Виждам че тук има хора разбиращи от бойлери и искам да им задам няколко въпроса. Имам бойлер за кухня Елдом микс. Бойлера е на 16 г и онзиден като сменях батерията нещо го разбутах и протече. Бойлера е за ниско налягане с пластмасов водосъдържател. По принцип е за над мивката, но аз го сложих под нея, като размених входа и изхода за да изтича водата от горната тръба. Така работи половин година без проблеми.
Реших да го сменям и обиколих магазините. Намерих Дипломат Брависимо /кръгъл/, Теси и Елдом Класик. После прочетох мнения из форумите и взех да се замислям дали да не си ремонтирам моя.
Въпросите ми са:
1. Кой от 3 бойлера е най-добрия избор според вас? Дипломат кръгъл, Теси или Елдом Класик.
2. Кръглия Дипломат много ми напомня на Теси по конструкция. Не са ли всъщност един и същ бойлер? Мисля си така и защото Теси е производител, а Дипломат е марка, която както разбирам от тази тема наскоро са си напърдяли гърнетата с Елдом.
3. Струва ли си да се опитвам да ремонтирам стария си бойлер, тъй като изкара 16 г и мисля, че още може да кара /съвсем леко сълзи, мисля че е от фланеца или уплътнението/, а по форумите за гореспоменатите 3 модела дават банкет ако издържат повече от 5 г.!
LazarGanev - "Велик майстор"
Според мен не си струва ядовете да ремонтираш стария - нещо друго ще излезе и така. Ако ще вземаш Елдом - има модели с 3 и 4кВт нагревател - прецени кой ти трябва. По-мощния дава по-голям дебит и ако вземеш да го намаляваш еодата става по-гореща. Иначе и аз скоро смених Юнгата с такъв и няма проблеми.
Здравейте ,предстои ми закопуване на бойлер за новата ми къща .Понеже съм с локално парно трябва да е със серпентина , но ще слагам и слънчев колектор май трябва да е с 2 серпентини или от другите с една и съд в съда .Та въпроса ми е , каква марка да е и от кой модел с 2 серпентини или съд в съда ?
Насочил съм се към варненските на елдом , но предлагат ли такъв ?
Последна промяна от maistoraaa на нед мар 13, 2011 7:28 am, променено общо 1 път.
LazarGanev написа:
Според мен не си струва ядовете да ремонтираш стария - нещо друго ще излезе и така. Ако ще вземаш Елдом - има модели с 3 и 4кВт нагревател - прецени кой ти трябва. По-мощния дава по-голям дебит и ако вземеш да го намаляваш еодата става по-гореща. Иначе и аз скоро смених Юнгата с такъв и няма проблеми.
Прав си, затова и аз съм се насочил към смяна с нов, но моделите които съм изброил не са проточни. Скептично съм настроен към проточните бойлери, затова съм се насочил към такива с водосъдържател.
Въпросите ми бяха насочени по-скоро към armagedamian, защото до колкото разбирам той има поглед върху тези модели бойлери, но и други мнения са добре дошли. :)
armagedamian - специалист
belin написа:
LazarGanev написа:
Според мен не си струва ядовете да ремонтираш стария - нещо друго ще излезе и така. Ако ще вземаш Елдом - има модели с 3 и 4кВт нагревател - прецени кой ти трябва. По-мощния дава по-голям дебит и ако вземеш да го намаляваш еодата става по-гореща. Иначе и аз скоро смених Юнгата с такъв и няма проблеми.
Прав си, затова и аз съм се насочил към смяна с нов, но моделите които съм изброил не са проточни. Скептично съм настроен към проточните бойлери, затова съм се насочил към такива с водосъдържател.
Въпросите ми бяха насочени по-скоро към armagedamian, защото до колкото разбирам той има поглед върху тези модели бойлери, но и други мнения са добре дошли. :)
Поставяш ме в неловка позиция :-D
Не мога да ти препоръчам бойлер понеже имам отношение и с трите фирми,които си споменал.И трите марки са добри.Елдом и Теси са най-добрите ни производители ,а новите Дипломат са на Фероли груп,които пък са втория най-голям производител на бойлери в световен мащаб.
Все пак Елдом пуска през април нов модел на 10 и 15л.бойлери под налягане и по думите на г-н Голодов(гл.инженер в Елдом) са с уникални показатели за топлозагуби.Абе по думите му са с три пъти по-добри показатели от настоящите модели.Ако можеш да изчакаш пробвай с този модел и на мен ми събуди интереса.
А иначе за най-добрите в бранша - Стибел Елтрон ,но там отиваме на друга планета(най-вече ценово).Умножението е по 5 и на горе :-D
armagedamian - специалист
maistoraaa написа:
Здравейте ,предстои ми закуване на бойлер за новата ми къща .Понеже съм с локално парно трябва да е със серпентина , но ще слагам и слънчев колектор май трябва да е с 2 серпентини или от другите с една и съд в съда .Та въпроса ми е , каква марка да е и от кой модел с 2 серпентини или съд в съда ?
Насочил съм се към варненските на елдом , но предлагат ли такъв ?
Да има такива модели - 80,120,150,200 и нагоре литрови с две серпентини.
Теси също имат 80,100,120,150,200 модели.
Разликата е при малките модели(до 150л.).При Елдом те са серпентини една над друга ,а при теси една в друга.Зависи как предпочиташ.Втората серпентина на Елдом е разположена в горната 1/3-та на бойлера.Идеята е серпентината да играе ролята на нагревател на проточен принцип,като производителя обещава едни 40 постоянни градуса при дебит 5л/сек. което е добър показател,но не съм си играл да потвърждавам думите му,затова ги приемам за "чиста монета" :-D
При теси идеята е да се акумулира енергия,чрез по ниско свалена серпентина.Все пак избора е твой .Успех!

Тема "Новите бойлери на Diplomat" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: