• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 199
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivan-avto - специалист
ами това котле е малко не уплатнено според мен .и мисля че трябва да се направят някои дребни промени .
наример клапа на комина и в горивна камера малки промени.за сега още нямам точна идея
ivan-avto - специалист
sian написа:
ivan-avto написа:
ами това котле е малко не уплатнено според мен .и мисля че трябва да се направят някои дребни промени .
наример клапа на комина и в горивна камера малки промени.за сега още нямам точна идея
Колега каква е конфигурацията на топлообменника на този котел.
нещо подобно на чертежа които беще пуснал в една от темите.
ivan-avto - специалист
naskov написа:
S образна.
да такава
filmatoplo - майстор
За Виадрус ли става дума :? .
sian - специалист
ivan-avto Според теб ако се направи с 4 хоризонтални топлообменника освен страниците дали ще е ефективен. При тази схема почистването ще е много по лесно от юнкерс бош с вертикалните топлообменници. Даже си мисля за нещо подобно на юнкерс бош с бункер , но с хоризонтални ТО.
LazarGanev - "Велик майстор"
По тези хоризонтални топлообменници няма ли да се трупат пепел и сажди и да искат по-често да ги чистиш?
valqk - специалист
=D>
Браво колега!
Добре звучи като за втори тест. Надявам се да направиш скоро шнека и да тестваш по-продължително.
Интересно ми е, втория шнек за подаване на пелети в самата камера - пелетите къде падат и горещия въздух идва отдолу през дупките, нали?
Мислил ли си за автоматичното почистване?
Вторите снимки и първите една и съща горелка ли са или си правил преработка по конструкцията?
Нагревателя 12волтов ли е? Май каза, че всичко ти е 12волта или се бъркам?
:drinkers:
sian - специалист
LazarGanev написа:
По тези хоризонтални топлообменници няма ли да се трупат пепел и сажди и да искат по-често да ги чистиш?
Да така е колега , ще се натрупва. Ще се чисти по-често но мнооого по-лесно. Такъв топлообменник чистя 10-ина години. Котела си гори отварям ревизията и го почиствам без да съм се изцапал. Много е лесно и не е необходимо котела да се разглобява. Ако не бъркам това се прави и при пелетерма, освен при дакон бош. Бях се запалил по дакон бош но се отказах. Представих си каква мръсотия е дакато се чисти вертикален ТО, и за допълнение ако водата не е изстинала пепелта се издига нагоре от топлината...а аз съм се надвесил и стържа.
sian - специалист
filmatoplo написа:
Има лесно -вземете 1 котел Дакон и го обърнете хоризонтално -горелката сложете на вратичката за зареждане с гориво :wink: .
Виждал ли си го направено, или се шегуваш.
filmatoplo - майстор
:) Не съм го виждал , но за всичко си има първи път :wink: .Но смятам че топлообменника в хоризонтално положение ще събира повече пепел .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 199

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: