• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 199
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nesa - специалист
И още малко..

Прикачен файл

IMAG0241a.jpg
IMAG0241a.jpg (93.21 KиБ) Видяна 1992 пъти

Прикачен файл

IMAG0240a.jpg
IMAG0240a.jpg (90.42 KиБ) Видяна 1992 пъти

Прикачен файл

IMAG0239a.jpg
IMAG0239a.jpg (94.56 KиБ) Видяна 1992 пъти
nesa - специалист
А сега следващия въпрос. :? Сглобих си контролер за управлението като съм следвал донякъде принципа на работа на Натурела-та, но има някои неясноти - например колко грама пелети са за първа степен - в pdf-a дават по подразбиране 5сек. зареждане, но това е много относително.- колко грама са тези 5 сек?
LazarGanev - "Велик майстор"
nesa написа:
колко грама са тези 5 сек?
А каква е производителността на твоя шнек? :)
nesa - специалист
А сега де? :-D Как се изчислява - грамажа - за 3 минути - така ли беше? Още не съм го засекъл в бойни условия. :-D
filmatoplo - майстор
Ами ти си гений бе човек , като мен на младини :) , за степен 1 ако трърсим 5 киловата мощност , трябва да изгори камината 1 кг на час , само не знам през колко секунди е паузата та да ги натъкмим .Ако някой знае колко е паузата да каже , горе долу на степен 1 на оригинална камина , тя колко киловата е .Както каза и Лазар трябва да се знае и производителността на шнека , и пак да се дотъкмява .Ами отправна точка има -1 кг на час , търсим паузата и колко секунди ще подава .
nesa - специалист
Но това е относително - за всеки шнек ще е различно, за всеки наклон също.Искам да знам колко грама е дозата на първа степен на Натурелата - от там вече лесно може да се пресметне за всеки наклон и шнек каква да бъде настройката.Отделно всичко по работата ще се настройва в движение, но тези грамове са ми важни - база откъдето да започна настройката.
nesa - специалист
filmatoplo написа:
Ами отправна точка има -1 кг на час , търсим паузата и колко секунди ще подава .
Леле вече тотално съм отказал да мисля.. Благодарско и на двама Ви =D> =D> =D>
filmatoplo - майстор
Направи си сам някаква логика за да не те объркваме , оня ден на една горелка Грейко както гореше на степен 1 и извадих маркуча и събирах пелетите които пуща за 6 минути , -пусна точно 100 грама , предполагам че като ги умножа по 10 ще получа колко ще пусне и изгори за 1 час -тоест 1 кг .Тествах и на степен 2 колко пуска за 6 минути -пусна точно 150 грама .
filmatoplo - майстор
Като зглобиш всичко то ще си покаже с колко пелети в тази кошничка конструктивно може минимално да се поддържа огън , след това ще се види и шнека колко пуска , и дали може да отсича дози за по секунда 2 или по повечко , и паузата за която горят пелетите в кошничката до колко може да се рзтяга във времето , това до някъде ще се краде от подобни камини , с колко ще се различават има няма -с не много :) .Устройството което ще ползваш сигурно ще позволява широк диапазон от настройки като това на натурела предполагам :wink: .
nesa - специалист
filmatoplo написа:
Устройството което ще ползваш сигурно ще позволява широк диапазон от настройки като това на натурела предполагам :wink: .
Ами за момента съм реализирал основните функции - автоматично запалване, разгаряне, модулация на 5 степени, като всяко време и стойност на шнек и вентилатор се настройват, настройка на осветеност за наличие на пламък и т.н. За момента е на монтажна платка , като има възможност за избиране на напреженията на които работят основните компоненти - вентилатор и шнек - 12V , 24V и 220V. Избор на фото-датчика на светлина който ще се ползва - фотодиод или фоторезистор. Идеята е да стане универсален контролер който ще може всеки с елементарни познания за запояване да сглоби сам.
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 199

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: