• 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 199
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andro440 - майстор
много сте икономични от към изказвания и мнения ...колеги!
Прикачен файл:
Снимка1530.jpg
шоп - майстор
andro440, типично за български форум и типично по български. Стотици хора четат ( и регистрирани и гости ) и понеже не е сезон си траят. Ще дойде октомври - ноември 2016 и ще почнат ( най-често от новорегистрирани потребители ) с въпроси: как да направя, какви настройки...

Давай в същият дух...справяш се перфектно. Типично в духа на форума.
Успехи!
andro440 - майстор
шоп написа:
andro440, типично за български форум и типично по български. Стотици хора четат ( и регистрирани и гости ) и понеже не е сезон си траят. Ще дойде октомври - ноември 2016 и ще почнат ( най-често от новорегистрирани потребители ) с въпроси: как да направя, какви настройки...

Давай в същият дух...справяш се перфектно. Типично в духа на форума.
Успехи!

И защо така се получава ,да не би някой да обеднее ,като сподели идея ли ? или по важно е съседа да е зле ////бах маа му ,искам да съм в Русия ....
Evgeniy - майстор
andro440 написа:
много сте икономични от към изказвания и мнения ...колеги!
Прикачен файл:
Снимка1530.jpg
С едно У коляно (раклонение) отдолу и пъхнат шнек в него ще може да се загребат почти всички пелети, ако забравиш да сипеш.
Така ще остава наоколо поне 1 чувал неизползваем на дъното.
lz2skt - специалист
Ако има У-тетка предполагам няма да може да се променя ъгълът на шнека ? Браво на колегата за горелката и бункера.Неговата самоделка и на бай Гого водят класацията....а аз така и не си направих.
andro440 - майстор
Evgeniy написа:
andro440 написа:
много сте икономични от към изказвания и мнения ...колеги!
Прикачен файл:
Снимка1530.jpg
С едно У коляно (раклонение) отдолу и пъхнат шнек в него ще може да се загребат почти всички пелети, ако забравиш да сипеш.
Така ще остава наоколо поне 1 чувал неизползваем на дъното.
дъното на варела е на конус ,колега ,и да останат пелети ,ще са два три кг ,което на 3 ....5 тона за сезон ,не е проблем
andro440 - майстор
По скоро ме интересува ,колко да отрежа дъното на виадруса /Виадрус У26 /,като му направя отдолу кутия за горелка .Ще му добавя секциите ,които преди време махнах и ще стане 8 секционен ,по книга около 50 кВт /идеята е да мога да го ползвам и на въглища в даден момент ,не си скъпете познанията ,няма къде да ги занесете а дайте съвет ! Къде да забода горелката ,в средата или задния край ?И евентуално ,на цялото дъно ли трябва да има кутия? Или само там от където влиза пламъка ? Също искам да благодаря на хората ,които ми помагат в този форум ,с поста си сега ,както и на тези ,които не ми отговориха на лично съобщение .
шоп - майстор
Според мен си направи кутията под цялото дъно. Така ще имаш и по-голям обем за събиране на пепелта-респективно рядко почистване.

Горелката я монтирай където ти е удобно, като сложиш комплекта чугунени плочи за виадрус, газовете ще си циркулират където трябва.
andro440 - майстор
а аз се питам ,дали да не направя кутията от тухли -огнеупорни и отвън да ги изолирам с каменна вата и мазилка =май по евтино и по качествено ще да излезе
andro440 - майстор
малко разглобих виадруса ,ще го качвам на кутия ,но не от винлел и от ламарина
Прикачен файл:
Снимка1532.jpg
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 199

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: