Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
А - ти си най близо до тези пелети.Все пак 10 часа ги ползвам,топлят си обаче за парите не знам 60 лв повече колко % топло ми дава повече.
gnt69 - майстор
filmatoplo написа:
А - ти си най близо до тези пелети.Все пак 10 часа ги ползвам,топлят си обаче за парите не знам 60 лв повече колко % топло ми дава повече.
Аз щях да ходя да купувам от Румъния излизаха 390 лева тон. Ама скъпи не са 200 като слънчогледа. Ама не топлят 2 пъти повече като парите които са 2 пъти повече. :partyman:
Staio1 - специалист
filmatoplo написа:
Много Рекламираните пелети Швайгхофер - Не ме удивиха ,или въобще неме очароваха .Горят както тези които ползвах . Единственото че не правят пепел като слънчогледови пелети .Съдя по това че с еднакви дози от вчерашните пелети не вдигат двойно температура и ли нещо което да ме накара да Ахна .60 лв повече за сега май не си заслужава .Когато дозата е по богата - горят с черно по кошничката ,но не се оправя с много въздух защото скача температурата на димните газове .А снощи когато горях последните пелети микс Слънчоглед даже влезе и в изчакване ,но пък прави пепел .Който има излишък в джоба да ги купува ,аз няма да повторя.

Филме, според теб сакво е лекарството за изгарянето им, защото при мен тези бедни и боготи дози са от алгоритъма. Ако намала капацитета пуска повече пелети, ако го увелича пуска по малко, но несъм проследил въздуха сак реагира според капацитета.
filmatoplo - майстор
всяко нещо е от значение , тези пелети са добри но са за по прецизни горелки, видях какво им трябва на пелетите, моята кошнчка е копирана от камините ама и те подвеждат - нямат добре подаване на вторичен въздух. Вече ми омръзна да бъда гений, та ще трябва да си правя нова кошница с подаване на въздуха който е необходим.Нали ме разбирате - не е важно само да има въздух като сила на вентилатор, въздуха трябва да бъде подаван - Там където трябва .
andro440 - майстор
РАЗБРАХМЕ ТЕ ВЪ ..МНОО ДОБРЕ . ПОДАЙ ВЪЗДУХА КЪДЕТО ТРЕААА ! ОБАЧЕ ИМАЙ В ПРЕДВИД ,ЧЕ МНОГО ВЪЗДУХ НЕ Е НЕОБХОДИМ
filmatoplo написа:
всяко нещо е от значение , тези пелети са добри но са за по прецизни горелки, видях какво им трябва на пелетите, моята кошнчка е копирана от камините ама и те подвеждат - нямат добре подаване на вторичен въздух. Вече ми омръзна да бъда гений, та ще трябва да си правя нова кошница с подаване на въздуха който е необходим.Нали ме разбирате - не е важно само да има въздух като сила на вентилатор, въздуха трябва да бъде подаван - Там където трябва .
n.ganev - майстор
andro440 написа:
МНОГО ВЪЗДУХ НЕ Е НЕОБХОДИМ
Особено за орехови черупки - това е БАРУТ.
andro440 - майстор
не барут -трудно гориво е ,но пък евтино ,пелетното горене ,било с черупки или пелети си е вид пиролизно .не се ли изчислят нещата гориво въздух - няма рандеман
n.ganev написа:
andro440 написа:
МНОГО ВЪЗДУХ НЕ Е НЕОБХОДИМ
Особено за орехови черупки - това е БАРУТ.
n.ganev - майстор
Абе аз да имах наблизо такова гориво на такава цена #-o
filmatoplo - майстор
Не е необходим много въздух ,обаче както казах трябва да е подаден там където трябва в огнището .Съмнявам се малко в инжинера мислил камината ,иска още малко пипване .Не само горене в надупчена кошничка ,иска си специално внимание за фазите на горене и подаване на въздух .10 различни камини разгледах преди да си направя моята ,обаче те заради да е евтино им липсва още малко .
andro440 - майстор
аз за тов ориентирем въздуха с трупътен вентил -на 1 духа през едни дупки -на 2 през други -на три през всичките
filmatoplo написа:
Не е необходим много въздух ,обаче както казах трябва да е подаден там където трябва в огнището .Съмнявам се малко в инжинера мислил камината ,иска още малко пипване .Не само горене в надупчена кошничка ,иска си специално внимание за фазите на горене и подаване на въздух .10 различни камини разгледах преди да си направя моята ,обаче те заради да е евтино им липсва още малко .

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: