Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Чинии МНО и тях ли гори 6osi6 раздава здрави от стария матриял. :partyman:
filmatoplo - майстор
:-D Спомням си като се върнах в къщи след казармата , доста време нямах апетит от липсата на - Аапака чиниите . :lol:
lz2skt - специалист
Филме,твоята горелка за камината с 2 шнека ли е? А електрониката на Натурела за п.камини може ли да управлява 2 шнека ?Минава ми през акъла ако ми падне някоя камина по без пари да я преработя за пелети,че ми останаха 2 мотор редуктора,вент и ламарината за ретортата свободни...дето щях да си правя горелка...замисъла ми е да работи на слънчогледови....
filmatoplo - майстор
Управлението е универсално и може да движи два шнека.Купешките камини нямат добър топлообмен ,аз си внедрих допълнителна риза и още има какво да се желае .
Здравейте колеги,нов съм в форума но с интерес следя почти всичко.Имам пелетна горелка Бисолид 25 KW но съм решил да си направя нова ,която ще е копие на Бисолида но с изчистени детски болести(нищо против разработчиците)Ще сложа по дебела ламарина на камерата,натурелски контролер,и линеен акуратор за автоматично почистване.Искам да подменя и още нещо,което мре дразни а именно нагревателя.Тези 1000W са просто недопустими а и пали супер бавно.Та да си дойдем на думата а именно къде да разположа новия патронен керамичен нагревател така че да не изгаря а същевременно да пали бързо.Приложил съм чертеж.Давайте акъл.Критики приемам всякакви :-D :-D :-D
Прикачен файл:
bisolid gorelka.JPG
.
andro440 - майстор
ти с каква запалка си и колко повторения прави ? и колко време е преди палене ,без обдухване? ако е керамичния вариант ?
filmatoplo написа:
:-D Спомням си като се върнах в къщи след казармата , доста време нямах апетит от липсата на - Аапака чиниите . :lol:
lz2skt - специалист
В смисъл ще ползваш по -голямата част от заводската горелка или изцяло нова ще си правиш ?
filmatoplo - майстор
Запалката ми е керамична Японска ,с голия цокъл В240 .Пали по 4-5 пъти на ден , бързо около 40-50 сек до минута.
lz2skt написа:
В смисъл ще ползваш по -голямата част от заводската горелка или изцяло нова ще си правиш ?
Ще правя нова но мисълта ми е къде да разположа оптимално запалката така ,че да се обдухва добре.В момента съм с оригинална ератовска като реотан 1000W.
lz2skt - специалист
Защо не копираш примерно от горелките ,които са с 2 шнека ?В смисъл сигурен ли си ,че е достатъчно добра тази за да я копираш?

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: