• 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 199
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andro440 - майстор
В повечето котли до колкото виждам тези/ шмиргели/ са с дупки за вторичен въздух дали при горелката Грейко това ще подобри горенето.Тя подава въздуха в горната част а не отдолу както при повечето горелки,просто събирам информация така и така ще преобразявам Боша :?[/quote]

Грейкото си гори без отвори по дъното ...доста добре !
maistora1965 - специалист
Първото изречение и снимката от поста на предната страница за това става въпрос :wink:
andro440 - майстор
maistora1965 написа:
Първото изречение и снимката от поста на предната страница за това става въпрос :wink:
Не смесваш ли двете понятия /котел бош / и /горелка грейко/ ?
maistora1965 - специалист
andro440 написа:
maistora1965 написа:
Първото изречение и снимката от поста на предната страница за това става въпрос :wink:
Не смесваш ли двете понятия /котел бош / и /горелка грейко/ ?
Имам котел Бош на които ще слагам тръбен топлообменик и горелка Греико горивната камера ще изолирам с шамот и се чудя дали да оставя отвори за вторичен въздух в зоната на пламъка или няма нужда.Дано сега е ясно. Ганев имаш лични.
n.ganev - майстор
Видях но преди малко :yawinkle:
6osi6 - майстор
maistora1965 написа:
Имам котел Бош на които ще слагам тръбен топлообменик и горелка Греико горивната камера ще изолирам с шамот и се чудя...
За да сложиш "шмиргел" с вторичен въздух ти трябва място. В котела Грейко има го достатъчно. С центробежен вентилатор преди димогарните тръби лесно може да се промени и пътя на димните газове само надолу.

Прикачен файл

DFC162.png
filmatoplo - майстор
А ко газовете минават през двата реда тръби Надолу, по кой канал ще се върнат нагоре до изхода на димоотвода. По тази логика - извода трябва да излиза от дъното на толообменника, има и такива котли и камини.
gnt69 - майстор
Според мен на котел Грейко му трябват само турболатори. Мисля че в пелетната горелка и трябва въздух на точното място в точното количество. Шмиргелите са друга бира. Колко въздух ще влезе през шмиргела и кой ще го контролира. Хората слагат шмиргели за да е екологичен даден продукт, и съответно ако е екологичен държавата връща пари. Всичко това е свързано с рециркулация на изгорелите газове за да се намалят вредните емисии. Шмергелите и рециркулацията имат отношение към екологията, което е обратно пропорционално на ефективността и разхода на пелети. :partyman:
fbr - майстор
filmatoplo написа:
А ко газовете минават през двата реда тръби Надолу, по кой канал ще се върнат нагоре до изхода на димоотвода. По тази логика - извода трябва да излиза от дъното на толообменника, има и такива котли и камини.
Да, моя е такъв, фукса е с посока нагоре, на нивото на горния капак, като на гърба на котела има П профил 150/150 от дъното до фукса, като точно под фукса има клапа за байпас на топлообменика при разпалване (както при комбинирания Грейко ), но не съм я ползвал. Даже съм обмислял вариант, този П профил да стане широк, колкото е ширината на котела и да се пуснат езици от ляво и отдясно, така че изгорелите газове да правят зиг-заг на гърба на котела. Тогава ще стане сложно чистенето на котела, и затова не се решавам. В момента затварянето на П-профила отдолу е с наклон към дъното, и пепелта дето се събира по кюнци и профил сама се свлича към долната ревизия, където се събира и от тръбите на топлообменика.
filmatoplo - майстор
Напишете това в гугле Guntamatic Powerchip.има разрез на котела и се вижда как се движат газовете, димоотвода е долу, и така.може направо да качи някой снимката.
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 199

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: