• 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 199
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
s_s1 - специалист
Беше пробил близо до единия край и като обърнах щепсъла-гръмна заедно с едно реле.
Evgeniy - майстор
Може да опиташ с ТОВА като го нагрееш с горелка в средата до червено и го сгънеш още веднъж да стане 20 см.
s_s1 - специалист
Evgeniy написа:
Може да опиташ с ТОВА като го нагрееш с горелка в средата до червено и го сгънеш още веднъж да стане 20 см.
Да, точно такъв взех, 800 вата е, но не може да се сгъне. Погледнете увеличеното изображение профила на външната обвивка не е Ф и не може да се сгъне. Освен това ми казаха, че това не се нагрява повече от 250С при работа в бойлер и дори и да го сгъна няма да издържи.
Моята запалка е с размери:

Ф=28мм,
дължина 210 мм.
Над тази дължина стърчат конекторите.
Как мога да я заменя с керамична?
Evgeniy - майстор
Тогава нагревател за партигрил или скара. Дадох това предложение защото преди много години колега сгъваше такъв прав нагревател с горелка за "бездимна скара" когато нямаше парти грил още. Та съм запомнил че може да се огъва като се нажежи добре.
andro440 - майстор
s_s1 написа:
Evgeniy написа:
Може да опиташ с ТОВА като го нагрееш с горелка в средата до червено и го сгънеш още веднъж да стане 20 см.
Да, точно такъв взех, 800 вата е, но не може да се сгъне. Погледнете увеличеното изображение профила на външната обвивка не е Ф и не може да се сгъне. Освен това ми казаха, че това не се нагрява повече от 250С при работа в бойлер и дори и да го сгъна няма да издържи.
Моята запалка е с размери:

Ф=28мм,
дължина 210 мм.
Над тази дължина стърчат конекторите.
Как мога да я заменя с керамична?
сложи два нагревателя от бойлер /по горе ,които коментирахте / свържи ги успоредно и това ,което остава да стърчи назад ,изолирай с вата и фолио . Пък ако има възможност да влязат напред -още по добре !
andro440 - майстор
още малко части ....и започвам да сглобявам
Прикачен файл:
Снимка1146.jpg
Прикачен файл:
Снимка1147.jpg
s_s1 - специалист
andro440 написа:
s_s1 написа:
Evgeniy написа:
Може да опиташ с ТОВА като го нагрееш с горелка в средата до червено и го сгънеш още веднъж да стане 20 см.
Да, точно такъв взех, 800 вата е, но не може да се сгъне. Погледнете увеличеното изображение профила на външната обвивка не е Ф и не може да се сгъне. Освен това ми казаха, че това не се нагрява повече от 250С при работа в бойлер и дори и да го сгъна няма да издържи.
Моята запалка е с размери:

Ф=28мм,
дължина 210 мм.
Над тази дължина стърчат конекторите.
Как мога да я заменя с керамична?
сложи два нагревателя от бойлер /по горе ,които коментирахте / свържи ги успоредно и това ,което остава да стърчи назад ,изолирай с вата и фолио . Пък ако има възможност да влязат напред -още по добре !
Не става по-дълга, няма къде да влезе. Цялата запалка е във въздуховод и дължина и Ф трябва да са точни.
Загледах керамичните запалки, може би тази: "PSx-1-240-B Керамичен 26mm" да влезе на мятото, но не знам дали ще върши работа.
andro440 - майстор
За запалка /патронен тип/ ,след запитване от моя страна към /Сираков / ми беше отговорено компетентно и ,че могат да направят такава ,в зависимост от нуждите ,на цена около 40.... 50 лв ,която зависи и се определя от няколко показателя . За горелката ,която ще се опитам да направя ,съм решил да използвам ,нещо универсално ,за да не се чудя след това ,как да решавам проблема . Това ,че Ват-овете на твоята оригиналната запалка са 900 ,не значи ,че горелката ти не би запалила с 300 ватов реотан . А относно тези запалки ,мен лично все ми се върти една идея ,за запалка с Волтова дъга ,с която ще падне и общата електрическа консумация на горелката ,но все още е само проект
s_s1 - специалист
s_s1 написа:
andro440 написа:
s_s1 написа:

Да, точно такъв взех, 800 вата е, но не може да се сгъне. Погледнете увеличеното изображение профила на външната обвивка не е Ф и не може да се сгъне. Освен това ми казаха, че това не се нагрява повече от 250С при работа в бойлер и дори и да го сгъна няма да издържи.
Моята запалка е с размери:

Ф=28мм,
дължина 210 мм.
Над тази дължина стърчат конекторите.
Как мога да я заменя с керамична?
сложи два нагревателя от бойлер /по горе ,които коментирахте / свържи ги успоредно и това ,което остава да стърчи назад ,изолирай с вата и фолио . Пък ако има възможност да влязат напред -още по добре !
Не става по-дълга, няма къде да влезе. Цялата запалка е във въздуховод и дължина и Ф трябва да са точни.
Загледах керамичните запалки, може би тази: "PSx-1-240-B Керамичен 26mm" да влезе на мятото, но не знам дали ще върши работа.
външно Ф=28,2, Въртешно на тръбата Ф=24,7
Ще мога ли да напъхам тази запалка: "PSx-1-240-B Керамичен 26mm", или да купувам по-тънка и да струговам фланец?
andro440 - майстор
А на каква цена излиза запалка /PSx-1-240-B Керамичен 26mm/?
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 199

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: