• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 199
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andro440 - майстор
Отворите, не са пробити всичките все още . За почистване мисля да направя две капачета -отстрани ,които да се отварят ,с нещо като рейки ,/дори и ръчно /-и вентилатора да издухва от там пепелта -до там да стигна ! по големия проблем е ,че не знам ,каква запалка ще ползвам и това ме спира ,преди да съм направил въздуховода . определено ще е керамична . и примерно ,ако трубичката на запалката стърчи напред и е потопена в горивото-дали няма да е проблем за самата запалка .
filmatoplo - майстор
Все си мисля че тръбичката на запалката трябва да не е най отгоре това я ограничава по размер защото назад ще опре в горивната тръба, пък след като запалката е най високо трябва камерата винаги да се пълни до горе с пелети при палене. Има една горелка която е доста успешна, при нея запалката е под шнека, и 5 пелета да се подадът стига за запалване.
rosso666 - специалист
Е нали е идеята да е теторта.грейкото е така
filmatoplo - майстор
Това не означава че нещата не могат да се развиват към.още по добре, според мен не е много икономично при първоначално палене в камерата да се изтъркалват по 1кг пелети, като може да пали с 150-200 грама.
шоп - майстор
Много хора практикуват след почистване от нагар на горелката в нея да се сипва пепел до нормалното и ниво и едва тогава да следва старт.
filmatoplo - майстор
:) То вече има горелки с 2 вътрешни шнека, единия пуща малко пепел а другия допълва с пелети, шегувам се, абе ще му намерим цаката.
andro440 - майстор
filmatoplo написа:
:) То вече има горелки с 2 вътрешни шнека, единия пуща малко пепел а другия допълва с пелети, шегувам се, абе ще му намерим цаката.
А аз не мисля да я гася ,само да тръгне ! 1 кило пелети струват 25 стотинки .А и съм с намерение да горя черупки от орехи . :?Че с тез въглища и дърва ми умря коня от студ ...
andro440 - майстор
filmatoplo написа:
Това не означава че нещата не могат да се развиват към.още по добре, според мен не е много икономично при първоначално палене в камерата да се изтъркалват по 1кг пелети, като може да пали с 150-200 грама.
Тоя килограм ,как го измери -горелката събира две шепи пелети ,които не са кило ,пък и те също изгарят предполагам :cool:
andro440 - майстор
filmatoplo написа:
Все си мисля че тръбичката на запалката трябва да не е най отгоре това я ограничава по размер защото назад ще опре в горивната тръба, пък след като запалката е най високо трябва камерата винаги да се пълни до горе с пелети при палене. Има една горелка която е доста успешна, при нея запалката е под шнека, и 5 пелета да се подадът стига за запалване.
Филме ,вярно това за запалката и горивната тръба не бях го обмислил ,но днес намерих решение .По принцип тръбата със шнека беше по дълга и преди няколко дния я скъсих ,без да се замисля ,че ще се намали мястото за запалката . Исках да минимизирам максимално горелката и да няма критики ,както преди ,че правим недодялани и грозни неща . Трубичката в момента е с дължина 15 см /150 мм / вътрешния и отвор е /20 мм/-всяка керамична запалка би се поместила и то доста свободно ,за съжаление все още не съм си купил такава .но начина на захващане на тръбичката и запалката съм ги измислил да са лесно разглобяеми при нужда от смяна
rosso666 - специалист
Нещо май ви се губи прнципа на ретортата.филме и ти ли бе бруте, и ти ли се правиш на неразбиращ.та нали монтираш грейко.там как е ????? Скарата е пълна до линията на запалката.следователно се разпалва само горния слой след гова той бива избутван от долния и така се осъществява горенето.долния слой не се разпалва той е само пълнеж (така да се каже)
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 199

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: