• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 199
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
rosso666 - специалист
ето едни интересни проекти:http://www.woodheat.ru/burner/variations.html
И някой наясно ли е как мога да си поръчам бъркалката за горелка IWG тая керамичната ?
filmatoplo - майстор
Тя изгаря много бързо .
rosso666 - специалист
абе миналата зима смених две бъркалки от топлоустойчива стомана .... почвам да се чудя какво би издържало.И все пак някой знае ли колко пари са тези бъркалки и от къде да си поръчам
rosso666 - специалист
ето какво направих с моята ератовка...
Вижда се бъркалката как е монтирана .захваната е за ос която в другия си край излиза от задната страна на тялото на горелката и е вързана за електро моторче.(и то се вижда на една от снимките)
на другите снимки се вижда къде завършва маркуча от прахосмукачката-вътрее в горелката точно зад наклонената плоча с нагревателя.използва се за да издухва образувалата се пелепел от горивния процес.
вижда се че съм изработил нещо като клапа която се затваря след като прахосмукачката спре да работи.
пак ще се повторя е управлението е натурела.
единствено ми остава да направя някакъв вид клапа която да предотвратява обратеен пламък нагоре към пелетопровода.
и да питам от къде мога да си закупя датчика за температурата на тръбата за пелети(датчик за обратен пламък),че моя съм го преебал незнайно как и сега жиците съм ги вързал на късо.

Прикачен файл

DSC_1582.JPG

Прикачен файл

gorelka 07.jpg
gorelka 07.jpg (59.32 KиБ) Видяна 1762 пъти

Прикачен файл

gorelka 06.jpg
gorelka 06.jpg (80.59 KиБ) Видяна 1762 пъти

Прикачен файл

gorelka 02.jpg
gorelka 02.jpg (76.26 KиБ) Видяна 1762 пъти

Прикачен файл

gorelka 01.jpg
gorelka 01.jpg (85.25 KиБ) Видяна 1762 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
rosso666 написа:
и да питам от къде мога да си закупя датчика за температурата на тръбата за пелети(датчик за обратен пламък),че моя съм го преебал незнайно как и сега жиците съм ги вързал на късо.
От дистрибутор на Ерато
rosso666 - специалист
А оригиналния ма колко храдуса е
rosso666 - специалист
колеги дали някой може да ми обясни за какво точно е то и сензор за налягане .написал са го много неясноhttp://jurnal.drona.ro/2012/12/stuck-sun-p7-pellet-burner-how-to-fix/
Evgeniy - майстор
Дори с гугъл преводач:
The burner has 5 power settings(u02). For each setting you can set the pressure/speed of the fan and how many seconds to load pellets during one burning cycle.

Горелката има 5 настройки на мощността (U02). За всяка настройка можете да зададете налягане / скоростта на вентилатора и колко секунди да се зареди пелети по време на един цикъл на изгаряне.

Та датчика за налягане обикновено мери налягане, което се задава като параметър за вентилатора.
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 199

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: