Най - вълнуващия въпрос зимно време.
valqk - специалист
Мдаа, прав си - точно така е и даже май измислих как точно ще я монтирам - на изхода към долната чат отвора е сравнително малък и ще има дебит на въздуха.
Аз първо да взема да премеря дали е 1КВ нагревателя в момента де...
andro440 - майстор
[quote="Бай Гого"]andro440... Ето обещаните настройки..


Благодарско за показаните настройки ! А помпата на колко градуса си я нагласил ?
Бай Гого - специалист
andro440 написа:
А помпата на колко градуса си я нагласил ?
Помпата се включва на 48* но не се командва от управлението.Има си отделен термоконтролер.
filmatoplo - майстор
За 7 дни съм изгорил 5 чувала пелети ,само вечер не работи по 8-9 часа .За сега я карам на 51 градуса при настроени 54 гр .на степен 1 .предварение 6/3/0.
Бай Гого - специалист
И аз за сега карам с по един чувал на 24 часа,ма кът налегнат студовете,шъ видим..
filmatoplo - майстор
Този режим на работа го ползвам от години ,тоест и на дърва камината работи по толкова часа и на тази температура ,друг е въпросът дали с 1 кило пелети примерно ще поддържа 51-52 гр както сега .Знам че Кпд на Притито не е добро ,но нямам нерви да му правя топлообменник с димогарни тръби .
andro440 - майстор
аз забелязвам друго - ако изгася /за икономия ,докато няма никой в нас // системата се охлажда и след това примерно след 6 ....8 часа за да навакса градус работи на висока степен ,,когато обаче не я изгася става голяма жега ,въпреки термовинтилите ,които сутрин намалявам Вярно ,че още е топло вън , и че ще ми е първа зима на такова отопление ,но си мисля че по разумния начин е да се свалят градусите на котела и да не се гаси ,предполагам ,ще е по икономичен разхода ,макар ,че в момента не гоня икономии а топло ..
andro440 - майстор
а колко чувалчета си приготвил ,Гоше ? аз с тез черупки ще трябва да наема хале -хахах
Бай Гого написа:
И аз за сега карам с по един чувал на 24 часа,ма кът налегнат студовете,шъ видим..
Бай Гого - специалист
andro440 написа:
а колко чувалчета си приготвил ,Гоше ? аз с тез черупки ще трябва да наема хале -хахах
Приготвил съм четири палета по 1125кг. Колко ще изгорим божа работа..Ако ми стигнат ще, скачам до небето.
Аз палим парното от ранна есен до късна пролет,защото имаме малко внуче. Миналата зима с друга горелка изгорих,малко над пет тона.Тая за сега се държи прилично /не яде много/. Нямам изолация,само ПВЦ дограма.
filmatoplo - майстор
Камината ми за 10 дена изгори 6 чувала ,днес сложих сутринта 7 ми ,тествам сега едни дървесни -грам пепел няма с тях ,нищо не остава в кошницата ,пали веднага след стоп , със слънчоглед не може .Утре ще кажа как е и като разход Много странно -стъклото седи чисто не се опушва :? :lol: .

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: