Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andro440 - майстор
Бай Гого написа:
filmatoplo написа:
Бай Гого - тази горелка има ли вътрешен шнек .
Има...Ф50мм.
добре вдига градуса ,но кажи колко вода и радиатори топлиш ! и ако не е проблем -снимай настройките на - 1-ва /2-ра и трета степен ,при мен вентилатора е доста на по ниски обороти . Просто да сравня ,макар ,че те настройките са индивидуални за всеки различен котел и с-ма !Бравос !
Бай Гого - специалист
andro440 написа:


добре вдига градуса ,но кажи колко вода и радиатори топлиш !Бравос !
Ми топлим девет радиатора.. Три алуминиеви и шест панелни..Около 27kw.
Водата един господ знае колко е. От както е пусната системата, преди десетина години,никога не е точена.
andro440 - майстор
Бай Гого написа:
andro440 написа:


добре вдига градуса ,но кажи колко вода и радиатори топлиш !Бравос !
Ми топлим девет радиатора.. Три алуминиеви и шест панелни..Около 27kw.
Водата един господ знае колко е. От както е пусната системата, преди десетина години,никога не е точена.
дай да сравним настройките ..то е ясно ,че всичко е различно в оборотите ни на шнековете ,но все пак .Мога да снимам моите ,пробно ги прасвя и променям по малко ,но при мен двата шнека са с различни обороти и ще се наложи промяна в оборотите на малкия ,защото е доста по бавен
Бай Гого - специалист
andro440 написа:
дай да сравним настройките ..то е ясно ,че всичко е различно в оборотите ни на шнековете ,но все пак .Мога да снимам моите ,пробно ги прасвя и променям по малко ,но при мен двата шнека са с различни обороти и ще се наложи промяна в оборотите на малкия ,защото е доста по бавен
При мене и двата мотора са по 13 оборота.

Настройките по никакъв начин не може да са сходни..Ти гориш черупки,аз горим дървесни пелети. Моя вентилатор е 130 кубика,твоя е по различен..Няма как да докараш еднакви параметри..Ти имаш едни отвори за въздух,аз имам съвсем други..Много са разликите..

Утре ще ги снимам..
filmatoplo - майстор
Бай Гого ,какви точно мотори ползваш ,от Мотор барбекю ли .
Бай Гого - специалист
filmatoplo написа:
Бай Гого ,какви точно мотори ползваш ,от Мотор барбекю ли .
На големия шнек е от барбекюто /купуван отдавна/ а за малкия от Гърция.
filmatoplo - майстор
От голите модели ли .колко вата са.
Бай Гого - специалист
filmatoplo написа:
От голите модели ли .колко вата са.
Не са от голите..Преди време имаше едни в чернa кутия 50W. Другия от Гърция е 48W.пак в черна кутия.
Бай Гого - специалист
Какво се случва след една седмица работа,по стаен термостат..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B0-uKGPhclQ[/youtube]
filmatoplo - майстор
Аз чистя на всеки 5 часа ,със слънчоглед така ,тоест има ли друг който може да гори такива пелети в пелетна камина.

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: