• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 199
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivan-avto - специалист
valqk написа:
=D>
Браво колега!
Добре звучи като за втори тест. Надявам се да направиш скоро шнека и да тестваш по-продължително.
Интересно ми е, втория шнек за подаване на пелети в самата камера - пелетите къде падат и горещия въздух идва отдолу през дупките, нали?
Мислил ли си за автоматичното почистване?
Вторите снимки и първите една и съща горелка ли са или си правил преработка по конструкцията?
Нагревателя 12волтов ли е? Май каза, че всичко ти е 12волта или се бъркам?
:drinkers:
първата беше само за проба.да си изясня .некои неща като горивна камера.запалване почистване.има механизам които почиства нагара при всяко спиране на горелката.ели както си го настроиш
запалването е вече на220в .щнека подава дирекно в горивната камера.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не разбирам кое ти е трудното да го чистиш Боша :? . Вдигаш капака и стържеш надолу и пепелта си пада. Долу на дъното има едно кръгло капаче, вдига се с кука, която е в комплекта и пепелта пада в чекмеджето под него - работа за минути.
valqk - специалист
LazarGanev написа:
Не разбирам кое ти е трудното да го чистиш Боша :? . Вдигаш капака и стържеш надолу и пепелта си пада. Долу на дъното има едно кръгло капаче, вдига се с кука, която е в комплекта и пепелта пада в чекмеджето под него - работа за минути.
Е, той говори, че като е горещ въздуха вътре и докато стърже няма да падат саждите, ами от горещината ще ти се набиват в лицето.
Има друго, замислих се, че сравнително лесно може да се направи стържачка, която да е към самата конструкция и да седи най-горе под капака...
И лесно може и да се автоматизира :)
filmatoplo - майстор
:) Може и кафе да ти поднасят по време на чистенето , още ги има тези приспособления не са нови 18-50 годишни :wink: .
LazarGanev - "Велик майстор"
Ми тъй де - щом ще чистиш горещ котел - може и кафе да ти направи докато го чистиш :)
sian - специалист
Аз наистина си пия кафето докато го обслужвам котела. Не исках да се хваля... може да кача едно филмче...
krazz - специалист
Здравейте, гледам и чета и Ви се чудя как търсите само евтино и по-евтино! Най- евтино е като не правите нищо! Аз година и половина се мъчех да направя горелка изучавайки процесите на горене! После ми отне още една година труд за да създам ефективна горелка! И сега и се радвам на работата. Та мисълта ми е тази: Кой от вас ще се наеме да разработи качествена и ефективна горелка която да е мега яка и супер ефтина? Мисля си, че хубавото и евтиното са на различни щандове! На пръвпоглед това е едно желязо с отвори по него и готово. Нещата са далеч по-сложни но не прекалени! Има една такава приказка: Ако имаш идно кило брашно дайго на майстор да ти направи хляб. Другия вариант е купуваш си готов продукт. Има и трети. Блъскаш си главата хвърляш средства и правиш нещо компромисно да гори там някак си! Горелката сама по себе си е едно желязо което е безполезно ако е няма периферията. Тя не е за подценяване изобщо!!! Именно тя поддържа правилната работа на горелката! И на края !!! Внимание!!! Болшинството правят огромната грешка като тарикатеян и казват: -Имам котел на дърва и само ще му туря една горелка и съм готов! Хе,хе колко лесно!!!
Горелката гори, пелетите вървят, котела не топлииии! Защо???
Топлообмена на газовете! Това е другата тънкост! Колкото е по-добър топлообмена КПД-то е по-високо! Колкото димните гозове в комина са по-студени ефективността е по-голяма!!!

Желая ви успех в начинанието!!!
П.С. нали не сте забравили за топлоотдаването на зградата?! Изолирайте се добре и тогава отоплението ще е евтино!
Bate_Pavka - напреднал
Лошо няма ,то и без това онази се пръсна като сапунен мехур. :-D :-D

пп: Имам една стара нафтова горелка - та мисля да я преправям ако, някой е работил по въпроса да споделя :yawinkle:
joro39 - специалист
Bate_Pavka написа:
Лошо няма ,то и без това онази се пръсна като сапунен мехур. :-D :-D

пп: Имам една стара нафтова горелка - та мисля да я преправям ако, някой е работил по въпроса да споделя :yawinkle:
колега горелката си работи много добре даже ,аз постигнах добри резултати;
m.lukanov1951 - специалист
LazarGanev написа:
По тези хоризонтални топлообменници няма ли да се трупат пепел и сажди и да искат по-често да ги чистиш?
Най-добрия топлообменник е тръбния, през който преминава пламъка; с оглед на дългия пламък, кой произвежда пелетната горелка, още по добре ще бъде с противток(fbr има такава разработка).
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 199

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: