Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Бай Гого - специалист
gergo91 написа:
ще разглобя моята (Мерели) за да копирам конструкцията
Кефа и тръпката е най голяма,когато си я измислиш сам.
filmatoplo - майстор
:) Леко е копирана де ,то не може без хич ,казва се - виждаш оригинала и си правиш още по добра .
gergo91 - специалист
filmatoplo написа:
Инструменти имаш ,иска майсторлък и ще стане :wink:
Ами да се надяваме, ще пробвам, не се отказвам лесно :) но като дойде време за свързването на електрониката, ще трябва да помагате, защото от както запалих трифазната инсталация на къщата си мисля че, ме няма много по ел.инсталациите :-D :-D :-D
gergo91 - специалист
Бай Гого написа:
gergo91 написа:
ще разглобя моята (Мерели) за да копирам конструкцията
Кефа и тръпката е най голяма,когато си я измислиш сам.
Е поне да видя една как изглежда отвътре за да знам г/у какво правя :) :-D :)
gergo91 - специалист
filmatoplo написа:
:) Леко е копирана де ,то не може без хич ,казва се - виждаш оригинала и си правиш още по добра .
Е чак пък по-добра едва ли ама поне да работи :)
andro440 - майстор
Ей ,колеги ,какво става , Няма ли нови идеии ?
filmatoplo - майстор
:) Абе имаше двама трима мераклии да си направят горелки . :? Абе нека се харчат купешките . :)
gergo91 - специалист
filmatoplo написа:
:) Абе имаше двама трима мераклии да си направят горелки . :? Абе нека се харчат купешките . :)
Аз съм един от ентусиастите :) Имам вече управление от Нутелла :), шнек и турбинка. Но ще ги сглобявам малко по натам, защото сега търся преса за пелети, и дробилка. За да си ги правя сам :)
filmatoplo - майстор
Шоу да става :lol: затворен кръг . :) Ако имам време ще мисля за преустройство на камината и на горелката .Още не знам какво ще горя - слънчоглед или орехи ,това последното на дали ще се случи де . Имам идея за горелка между реторт и скара ,не изключвам и механизми за чистене.А в камината трябва да внедря тръбен топлообменник .
gergo91 - специалист
filmatoplo написа:
Шоу да става :lol: затворен кръг . :) Ако имам време ще мисля за преустройство на камината и на горелката .Още не знам какво ще горя - слънчоглед или орехи ,това последното на дали ще се случи де . Имам идея за горелка между реторт и скара ,не изключвам и механизми за чистене.А в камината трябва да внедря тръбен топлообменник .
Черупки не е ли скъпо, при нас има склад за разкрояване на трупи и обмислям да вземам триците (талаша) и да го пресувам за пелети, как мислиш ? А тръбния топлообменник с черна безшевна тръба ли ще го правиш ?

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: