• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 81
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Добре си го вързал!
Между синия и червеният има ли напрежение? АС
Може да закачиш паралелно лампа там с малка мощност
ама за 220V. Врътна ли потенциометъра от край до край?

ПС: На схемата на платчицата, управлението на симистора
не е вързано никъде??? Може да е пропуск на схемата, а на платката
да е Ок!!!
iva6ki - специалист
Между синия и червеният има ли напрежение? АС Уреда отчита 33V
Може да закачиш паралелно лампа там с малка мощност ама за 220VНай малката която намерих 60W уреда показва 44V
. Врътна ли потенциометъра от край до край? въртях в двете посоки
Със същата крушка опитах само с нея вади 210V

Прикачен файл

55.jpg
iva6ki - специалист
Оказа се че крушката е цъкнала без да я усетя.
Подмених я с 75W понеже друга нямам в този момент и вентилатора тръгна с крушката закачена.
Като махна крушката вентилатора спира.
Да не би товара да му е малко на тоя регулатор съвсем се ошашках вече :shock:
radius - майстор
Тия диоди може да показват ОК с мултимера, но да не са. Имах проблем с един на входа на процесора, който при мерене с мултимер е добре, но на осцилоскоп се вижда, че замазва фронта на импулсите и процесора не ги разпознава...
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Май, май има нещо такова.
Много боклуци отдолу по платката има.
Едно че товара е малък ами е и индуктивен. В упъпването пише,
че трябвало да се маха филтър в някои случай, значи се шашка от
какво ли не.
Може да ги шашка тея елементи.
Другият беше по-прост и май по-надежден.
Можеш ли да го смениш с по-прост с минимум елементи?
Виж колко са на моята снимка, не ти трябват повече.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
radius написа:
Тия диоди може да показват ОК с мултимера, но да не са. Имах проблем с един на входа на процесора, който при мерене с мултимер е добре, но на осцилоскоп се вижда, че замазва фронта на импулсите и процесора не ги разпознава...
Възможно е да замазва, съгласен съм!
Но замазването в случая не е от значение. Катода му е вързан на +5V, а анода е към процесора.
Той си е защитен диод и орязва всичко над 5,5V. При нула на входа на процесора той не играе.(ако е здрав)
При статичен режим - 0V на хол, има 0,9V на Vout и 4,77V на входа на процесора(анода на диода е същото).
Не можем да смъкнем входа на процесора към 0V, при положение че общо 6,3к Ома го дърпат към 0V.
Не знам дали iva6ki го пробва без диод.
:partyman:
iva6ki - специалист
Не съм тъй като разпоих кондензатора страх ме е да не съсипя мотора знам ли, а за регулатора ще търся малка крушка 1-2 вата да пробам. В монтана има два магазина за такива елементи и избора е постен.
Интересното е че с крушката като намаля оборотите напрежението отва на 220-224v а като увелича пада на 205-209v.
filmatoplo - майстор
:? :wink: Да се чуди човек как стават тия работи , гледам един ден един човек приготвил две вътрешни тела от климатик и вика ще ги вържа към парното ,аз се засмях защото знам че има заигравка с електрониката ,Бах мааму - минавам след няколко дена - работят .Как е станало не знам.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Малко ми виждат 1-2W, може би 10-20W.
Уреда не мери вярно отрязана синусоида.

Случва се да тръгнат телата без проблем, ама рядко.
Много зависи какъв модел е!
В случая има повреда в електрониката.
burkov - специалист
Извинявам се че леко се отклонявам от последния проблем, но имам въпрос към по опитните.

Изградих си малкаотоплителна инсталация на вилата. Камина с водна риза прити 8+4 киловата.
Закачени са бойлер на първия етаж и два радиатора на втория по 1.5кв. Отворена система с помпа. За съжаление на първия етаж не съм доволен от лъчистото отопление и искам да добавя и един климатик като конвектор.

Помещението е около 45 кубика и към момента няма никаква изолация. Остана за догодина.

Смятате ли че с 9ка ще се справя с отоплението или да търся 12ка. Също можете ли да препоръчате някой модел който сравнително безболезнено да закача, без да се налага да преправям управлението.

Четох по назад че колега с мидеа msg12hr се е справил, само с изместване на датчика. Но са трудни за намиране.

Благодаря ви предварително и едно евала на absdefghijklmnopqrstuvwxyz, за помощта която все още дава на всички.
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 81

Тема "Климатик свързан към парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: