• 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср сеп 01, 2021 7:04 pmZMeyGorianin написа:
На Панасоника ще е по-лесно вярвам.
Прекъсваме общия на вентилатора през реле, което се управлява от помпата.
Малко снимки на мотора и платката с релетата ще трябват.
Дойде време да се заема с управлението на вътрешното тяло. Днес го разхвърлих и направих снимки.
Да припомня, че идеята е вентилатора да се пуска и спира заедно с включването и спирането на помпата на котела.
В момента така работи само едно от три вътрешни тела. Единствено то тръгва след като термостата включи помпата. Захранването му е свързано с термостата, който управлява помпата.
Другите искат отново включване от дистанционното.
DSCN1318.JPG
DSCN1315.JPG
DSCN1317.JPG
Здравейте,някой може ли да ми даде акъл как да подкарам моето вътрешно тяло .Когато го свържа към захранването и светва червената лампа, и не иска да се включи вентилатора.Ето и модела на климатика Midea MCA 18HR
Здравейте,някой може ли да ми даде акъл как да подкарам моето вътрешно тяло .Когато го свържа към захранването и светва червената лампа, и не иска да се включи вентилатора.Ето и модела на климатика Midea MCA 18HR
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
пон ное 01, 2021 4:40 pmvask000 написа:
Здравейте,някой може ли да ми даде акъл как да подкарам моето вътрешно тяло .Когато го свържа към захранването и светва червената лампа, и не иска да се включи вентилатора.Ето и модела на климатика Midea MCA 18HR
Излиза ми касетъчен модел, така ли е?
На режим "вентилатор" ли го пробва?
Какво пише на червената лампа?
Да касета е климатика,но решихме проблема.Поплавака за конденза не беше свързан и от там дава грешка и сега ще видим как ще работи ,и дали ще топли.Дано и да включва и изключва при достигане на зададена температура.
янко - специалист
Здравейте,мотор на 110в ще тръгне ли с димер?Имам две дванайски шарп,инверторни , много стари на 110в,и само едно захранване.
Детето - специалист
Здравейте, имам климатик който се предаде на няколко пъти и реших да го вържа към локалното парно. Отрязах тръбите към вътрешното тяло и ги закачих към ЛП. В момента пускам на вентилатор и единствената опция която имам е да регулирам вентилатора. На този етап и това ме устройва, но искам да разкарам външното тяло и се чудя ако го откача дали въобще ще тръгва вътрешното, дори само на вентилатор.
Сега разбира се ако има и начин да го включвам на режим отопление да речем и да задавам температура ще бъде още по добре, но не съм на ясно с тази техника какво и как може.
Модела на вътрешното тяло е DAIKIN FTX50GV1B
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Без да откачиш кабелите, не знам дали някой ще може да каже.
Има голяма вероятност да не търси външното.
По спомен този модел мисля се продаваше като конвенционален, но се държеше като инвертор.
Съмнява ме да стане контрола по температура.
Но без проба, не знам какво ще стане.
Детето - специалист
пет яну 06, 2023 10:01 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Без да откачиш кабелите, не знам дали някой ще може да каже.
Има голяма вероятност да не търси външното.
По спомен този модел мисля се продаваше като конвенционален, но се държеше като инвертор.
Съмнява ме да стане контрола по температура.
Но без проба, не знам какво ще стане.
Ок, ще опитам. Защото от няколко дни съм го оставил да работи и в гаража е 26градуса. Ако не ще го вържа към някакъв термостат който да спира нещо.
hidrazin - майстор
Баш инверторен си е климатика (бил климатика).
И двете тела си "говорят" по третия проводник (червен към платката на вътрешното тяло).
Захранването на вътрешното идва от външното но то не е проблем. Ще се захрани директно на 1 и 2
Проблема е че на 99% ще си търси комуникацията.

Прикачен файл:
DAIKIN FTX50GV1B.jpg

:partyman:
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81

Тема "Климатик свързан към парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: