• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 81
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kuuuuuul - майстор
Този трябва да е въздушния,но защо е сложен там :? все едно мери тем. в стаята.Ама аз мога да го преместя :lol: Този тръбния какво точно отчита и командва :? Тялото е от клим.EXSEL/не го бях чувал :? и е с две вътрешни тела/
vankovarnata - специалист
kuuuuuul написа:
Този трябва да е въздушния,но защо е сложен там :? все едно мери тем. в стаята.Ама аз мога да го преместя :lol: Този тръбния какво точно отчита и командва :? Тялото е от клим.EXSEL/не го бях чувал :? и е с две вътрешни тела/

Ако е въздушен, като го топнеш в чаша с топла/студена вода ще промени обр. на турбината. Добре е ако е пред/около филтрите. Тръбния е за външното тяло/начало на размразяване/
kuuuuuul - майстор
Най после изпробвах системата и съм много доволен.Как не съм се сетил на времето когато изграждах инсталацията :wallbash: Проблема с терморегулатора го реших като свързах телата с помпата.Единствената промяна която направих е вдигането скороста с една степен.
илко илиев - специалист
колеги намерих 12-ца но едната тръбичка завършва с накрайник ф8мм. а другата е сф6мм.
Та въпросът ми е дали ще прекара водата да не би да има съпротивление и да си играя напразно? Или ще трябва да го разглобя и да ги направя и двете да са ф8мм. Ако някой е правил нека сподели?
kuuuuuul - майстор
А бе човек,преди няколко поста съм качил снимка точно къде се запояват тръбите,но трябва да разглобиш хубаво.Действай и не се притеснявай за нищо :sauf:

Прикачен файл

101_1614.jpg
илко илиев - специалист
абе бе човек вързах го и работи но как да му намаля оборотите,понеже е на 110волта.?Много бързо охлажда питата, тоест трябва да му намаля още оборотите.
kuuuuuul - майстор
Ако беше на 220в става с това http://www.tpetrov.com/search.php?prod= ... 0%9E%D0%A0 ама за 110в не знам.Пробвай да вдигнеш скоростта на помпата защото дебита ти е малък.
fox_vt - майстор
Абе дали ще е 220 или 110 все ще работи регулатора от линка най много да се наложи смяна на някой резистор.
lakosste - специалист
fox_vt написа:
Абе дали ще е 220 или 110 все ще работи регулатора от линка най много да се наложи смяна на някой резистор.
За да се регулират оборотите се слага едно реостатно копче-същото което се слага за регулирането на осветление.Аз съм с такова,даже си има и албин :lol:
ZMeyGorianin - майстор
Л-е-еко в страни от темата- това копче само промеливотокови консуматори ли захранва или може и правотокови? Идеята ми е да намаля оборотите на автомобилен радиаторен вентилатор пак с цел обдухване, но на димната лира поставена на кюнците.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 81

Тема "Климатик свързан към парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: