Най - вълнуващия въпрос зимно време.
todor_d_a - напреднал
някои правел ли е преса .имам много талаш.
filmatoplo - майстор
Някой правил ли е преса,имам много талаш . :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Може да се изгаря и директно, има котли за тази цел.
filmatoplo - майстор
Един комшия пълни найлонови торбички, и ги мята директно в котела , но съм сигурен че някой ги пресоват в преса за екобрикети.Ама точно пресата каква е не знам.
bulhomes2 - майстор
Лазаре и Филма, Вие сте едни от най-уважаваните съфорумци. Пледирам на неграмотници да не им се отговаря! Най-малкото защото е опасно такива да се занимават с каквито и да било инструменти, уреди, ток и и т.н. Те не научили буквите, тръгнали с преси (в случая) да се занимават...
syncho - майстор
Предлагам ти да направиш нещо от сорта:

http://www.instructables.com/id/Make-a- ... h-anything!/

Предполагам, че ще ти трябват и някакъв тип лепила сигурно, за да ги задържиш във форма, въпреки, че не ти го препоръчвам. С подобна преса направи си сам само да и направиш отстрани някакви стени мисля, че ще се справиш.
involve - помощник
Един софийски професор(инженер дори)направи хидравлична преса за еко брикети от талаш.Струваше 5000 лв.
Нямам снимка,но мога да я опиша.

Резервоар от ламарина за маслото,в него е помпата,а тя се задвижва от електромотор 6 кв.
Основата на машината е изградена от винкел.
Хидравличен цилиндър се задвижва напред-назад от помпата и пресова талаша.
Над цилиндъра има бункер за суровината (от стар варел).В него има бъркалка,задвижвана от хидравликата.
Пред буталото има цанга(аз така го знам) от две части.Когато буталото пресова,хидравликата стяга и брикета излиза от машината.
Химия,добавки и лепила не се използват.Работи се само със сух талаш.Ако е мокър,брикета се разрушава.
Произвежда се около 30 кг. на час.

Да опиша и минусите на машината. :?
-помпата бе с малък дебит и буталото се движеше бавно.Последва подмяна на помпата.На лице бе подобрение.
-течове от хидравликата.
-счупи се металния цилиндър притискащ цангата.Същия бе пратен на професора по куриер за поправка.
-при наличност на прах в талаша,работното бутало се изкривяваше нагоре и задираше в цилиндъра където пресоваше.
-същото това бутало се счупи.Бе подменено с ново.
-цангата се счупи.Отново с куриер до София за ремонт.
-наложи се модернизация на бъркалката.
-след опит за регулиране на усилието на хидравликата с цел по-здрави и твърди брикети,последва многократно задръстване на машината и 2-3 часова борба за почистване.Талаша става твърд като камък и се разпробива с бормашина.

В обобщение мога да кажа,че такава машина не ти трябва.Ако си мераклия да произвеждаш екобрикети погледни офертите за истински машини,а не за самоделки.Вярно е,че струват над 20 хиляди лв,но работят.
Това е мое мнение и не сте длъжни да се съобразявате. :-D
idakieff - специалист
а моето предложение е да се изхвърлят всички спамери от форумите като неизвесният герой с още по неясния никнеим bulhomes2 който има 120 мнения в темите отопление а всъшност хал хабер си няма от тази материя
виж какво не си мисли за много грамотен или по скоро се прави на такъв пред селските пръчки по троянския балкан
има програмки за правопис колкото искаш не всички са живяли в балкана като теб
аз например не съм инсталирал такава програмка за да дразня такива като теб
авно си самотен и няма какво да правиш никой не ти обръща внимание въпреки интелекта ти ама си намери друго занимание а не да спамиш по всички теми
bulhomes2 - майстор
Програмката за правопис се нарича "Учебна програма" и не се инсталира, а се изучава от първи до трети клас. За другите ти мнения не споря.
Тани - модератор
idakieff за разлика от тебе bulhomes2 не е обидил никого. Предупреждавам те ! Без лични обиди!

Това, че пишеш неграмотно не е черта с която трябва да се гордееш! Още по-малко пък да защитаваш неграмотността! Замисли се над това! Лично мен ме дразни дори заглавието на тази тема и мислех да я изтрия , защото е обида за форума.

Тема "савет за преса за талаш самоделка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: